Volkswagen vyrovnani s majiteli dieselu

V roce 2012 jsem si koupil dieseloveho VW Touareg. Perfektni auto. Maximalni spokojenost. Ctyri roky jsem s nim jezdil. Najel zhruba 100 tisic km. Nemel jsem s autem zadne problemy, ale mel jsem pocit, ze to ridicovo sedadlo je uz docela vysezene. Tak jsem auto v roce 2016 prodal. Nikdy jsem na nicem netratil. Cela afera s dieselovymi motory nijak neovlivnila prodejni cenu. Mozna naopak se mi snadneji prodalo, protoze v roce 2016 uz VW neprodaval dieselova auta.

A ted mi VW posle $5,726 jako vyrovnani byvalym majitelum VW.

Na jednu stranu je to prijemny bonus za vlastenni Touarega. Ale trosku je mi VW lito kolik je to stoji penez.

 

Spread the love

24 thoughts on “Volkswagen vyrovnani s majiteli dieselu

 1. Mě jich lí­to opravdu není­. Podváděli a to se trestá. Můžem spekulovat a naří­zení­ množství­ emisi, ale nijak to nezmění­me. Nemluvě o tom, ze jiní­ to umí­ i bez podvodů, např. Mazda, která velmi investuje do vyvoje motorů a vyplácí­ se jí­ to.

  1. Podvádějí­ všichni, jen VW se na to přišlo, protože USA chtělo vytrestat Německo. Je to jen politika.

   1. A dobře jim tak. To co vw udělalo zákazní­kům v Evropě je podvod na druhou. Přehrání­m softwaru došlo jednoznačně ke zhoršení­ výkonu změně chování­ a určitě i životnosti. Jen v Evropě se člověk spravedlnosti nedočká. VW si ty krámy mělo povinně vykoupit od všech zpět za puvodni cenu.

    1. Kdo “podvadi” s emisemi NOx si muzete snadno zjistit sami. Pokud dieselovy motor o objemu vetsim nez 2.4 litru nema spotrebu vyssi nez 8.6 litru na 100 km, a pritom nema vstrikovani adBlue, tak ma temer na 100 procent vyssi NOx.

     Je to z toho duvodu, ze nadmerne NOx vznikaji v momente, kdy je ve spalovacim prostoru extra malo paliva. Vlivem tlaku a tepla pak vsechny dusikate slozky reaguji s nadbytkem kysliku a vznikaji mnohocetne vazby NO2, NO3, NO6…, NOx. Z logiky veci ale vyplyva, ze takovy motor ma pak velmi nizkou spotrebu, a protoze hori mensi podil pevnych slozek, tak take velmi nizke emise CO2 – tedy vypousti mene sklenikoveho plynu. Zatimco NOx (smog) se po nejakem case v atmosfere rozpadne, CO2 uz ne.. ten dokazi zpracovat pouze rostliny.

     Zatimco Evropa podepsala dohodu o ochrane klimatu, USA ji ted znovu vypovedelo. Takze VW v Evrope nepodvadelo. Naopak spouste lidem usetrilo penize, a pochybuji, ze je za nizsi spotrebu bude nejaka Evropska vlada peskovat, kdyz Evropa musi vsechny suroviny draze dovazet, a to vcetne ropy.

     Samozrejme v Evrope tento pseudoskandal VW nijak ublizit nemuze. V Americe si je vychutnali, predpis je predpis, bez ohledu na to ze je selektivni a nesplnitelny.

     Ale troufam si tvrdit ze celou udalost jednou historici budou hodnotit jako jeden z nejvetsich statem (federalne) rizenych SCAMu, ktere se v USA kdy odehraly..

  2. Jaký podvod?
   Inženýři dostali zadání­ – na testech auto musí­ splňovat ten a ten limit. Zadání­ technicky splnili.
   Problém je, že ty limity stanovují­ nějací­ byrokrati v Bruselu (kteří­ vystudovali maximálně nějakou švindl školu) tak, že každých pár let emisní­ limit o X procent sní­ží­, ale jaksi nechápou, že je tu nějaká fyzika a ta se na papí­ru neohne – limity nejdou snižovat donekonečna…

 2. Se diví­m, že si zrovna koupil VW Touareg, zrovna při tvých pří­jmech mi přijde, že ti musí­ být jedno, jestli koupí­š auto za 50.000 nebo 100.000 USD, protože ví­c vyděláš za měsí­c…

  1. Njn, ale co by si měl koupit na běžné ježdění­? Touareg, X5, Mercedes GLE, možná GLS a tí­m to končí­, moc další­ch možností­ už není­, pokud nechce tak často tankovat a chce to v dieselu. Za $100,000 a výše těch SUV moc není­ a v dieselu jen Range Rover. Ten si ale John koupit nemůže, to bych si z něj dělal legraci, až by se pravidelně vracel na odtahovce a přestože si (stejně jako John) myslí­m, že většina dnešní­ch aut je poměrně spolehlivá, tak Land Rover považuju za výjimku 🙂
   Pak už zbývá jen Lexus LX570 nebo Mercedes G class (ten terénní­, hranatý) a obě tahle auta nemají­ cenu pro někoho, kdo nepotřebuje jezdit v terénu.

  2. Přečti si Johnuv blog od jeho zacatku a zjistí­š, ze přesně takhle on neuvažuje a i to ho dostalo až tam kde teď je.

  3. Klasický projev nedospělého člověka, který by si při první­m vydělaném milií³nu koupil auto za 990.000 Kč, aby ostatní­ viděli.
   Jsou i v ČR lidé, kteří­ jsou úspěšní­ podnikatelé s majetkem ve stovkách milií³nu Kč a jezdí­ Octávkou. Protože jim to stačí­ a nepotřebují­ ventilované sedačky z předkožky tučňáka za “lidových” 250.000,- Kč a žlutou metalí­zu za pří­platek 180.000,- Kč. Prostě to k životu nepotřebují­ a je jim předevší­m lí­to utratit takové pení­ze za něco, co dle jejich názoru nedává tolik přidané hodnoty. A je jedno, jestli mají­ na účtě volnou miliardu nebo milií³n. Stejně tak by se nedali steak za 2.500,- Kč v restauraci, když se dobře nají­ za 500,- Kč. Protože jim je prostě lí­to těch 2.000,- Kč naví­c, které v té kvalitě jí­dla nepocí­tí­.

   1. Jo jasně, oktávkou, to tuší­m ří­kal Kellner, že jezdí­ oktávkou pod stan, ale mimo jiné lí­tá tryskáčem do Karibiku, tolik k oné skromnosti 😉

    John taky lí­tá občas soukromým letadlem, takže tak.

    Nikde jsem tu nepsal, že kdybych měl milií³n, tak si koupí­m auto za milií³n, mimo jiné skoro ten milií³n na účtu mám, takže sice nejezdí­m autem za milií³n, ale už jsem taky vyměnil staré auto v hodnotě 15.000 Kč, protože prostě mám na lepší­ a nějak mě to nezatěžuje.

    Člověk nemůže jen šetřit, je potřeba nějaký zdravý kompromis.

    1. To je pravda. Myslí­m si, že John ten vhodný kompromis nají­t umí­. Jezdí­, tí­m čí­m jezdí­, protože to nejlépe splňuje jeho požadavky na auto (bez ohledu na cenu). Myslí­m si, že kdyby se objevilo na trhu nějaké SUV se slušně funkční­m autopilotem, které by mu usnadnilo život, tak si jej koupí­ i kdyby stálo $150,000. Tesla je bohužel pro některé z nás k ničemu, protože má pro delší­ cesty v některých oblastech USA naprosto nevyhovují­cí­ dojezd.

    2. LOL. Konečně se našel někdo, kdo našel potřebu usměrnit Johna v hledání­ rovnováhy. Už jsem myslel, že takový komik neexistuje 😉

 3. V Americe VW je důvodem k odškodnění­ nedodání­ kompletní­ dokumentace k homologaci. Což se v Evropě nestalo. Není­ tedy co odškodňovat. Ale je to docela nefér.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *