Soused co nechce povolit pristresek pouziva nase popelnice

Jak jsme hledali reseni na pristresek na popelnici tak jsme zjistili jednu vec. Vedle nas je ta sousedni budova, kde majitel nechce povolit, abysme si pristresek postavili. V sousedni budova je trikrat vetsi nez nase. Ma mnohem vice najemniku. A ti najemnici hazou odpadky do nasi popelnice.

Moji najemnici jsou tanecni studio a zubar. Tanecni studio nema zadne odpadky. Zubar ma take minimalne odpadku. Ale nase popelnice je casto uplne plna.

Takze to monitorujeme a dokumentujeme fotkami. Ono je docela mozne, ze kdyby ti najemnici s vedlejsi budovy nemohli pouzivat nasi popelnici tak jim ta vlastni ani nestaci.

Tohle by mohl byt zpusob jak vedlejsiho majitele presvedcit at nas necha postavit pristresek. Nabidnout jim, ze zdarma muzou pouzivat nasi popelnici jako do ted.

Ale komunikace vazne. Takze to bohuzel nevypada na rychle reseni.

Asi jsme tomu nepomohli ani tim, ze jsme nechali nasi budovu natrit, opravujeme ruzne veci co dlouho nikdo neopravil. Budova vypada hned lepe.

Dokonce velkoryse jsem nechal natrit branku co vede k popelnicim a patri i sousednimu majiteli. Ale najemnici u toho sousedniho majitele se ted ptaji kdy bude nekdo spravovat a natirat jejich budovu. A myslim, ze uz si tomu majiteli stezuji, kdyz vidi jak my investujeme a on na to kasle.

Spread the love

18 thoughts on “Soused co nechce povolit pristresek pouziva nase popelnice

 1. Johne, čí­m ví­c si budou najemnici vedlejši budovy stěžovat, tí­m vic ho to bude obtěžovat, a ty mu pak můžeš nabidnout, že to od nej koupí­š a můžeš si pak postavit pří­střešek . Taky varianta

 2. A co takhle Vaši popelnici zamknout na řetěz? Třeba to povede k problémům na straně souseda a budete mí­t páku na vyjednávání­.

   1. Ked ste v prave tak nieje niekedy na skodu staru metodu oprasit , devedesiate roky pripomenut aby pan sused nezabudal ze trocha ludskosti nieje na skodu ..

 3. Myslel som, ze za permission postavit pristresok si budes musiet kralovsky priplatit (druha strana asi nieco take caka). Ale ak ten majitel nebude mat inu moznost, tak ho mas na pekaci 🙂

  Dobry tah a drzim palce!

 4. A ten soused má pří­střešek? 🙂 Jen mě napadlo, jestli s uzamčení­m tvých popelnic nemusel dokupovat nové a tí­m i stavět pří­střešek.

 5. Co takhle treba tu popelnici celou uzavrit jeste do nejakeho kontejneru?
  Tim by na ni nemusela byt ta striska

  Prijde mi divny ze by tohle neslo nejak vymyslet

 6. Eistuje něco jako nějaká norma jak velká musí­ být popelnice pro x stop čtvereční­ch? V česku by to dopadlo tak, že pří­padný odpad v jiné popelnici je problém daného “provinilce” nikoliv nájemní­ka.

 7. Ahoj Johne. Základní­ princip mnoha sporů je, že se lidi dohadují­ kvůli něčemu jinému než je onen vyřčený spor. Takže je potřeba přijí­t na to co je vlastně pří­čina té neochoty se dohodnout.
  Zde se nabí­zí­ několik možností­.
  – sousední­ majitel je naprdnutý, že si ty tři jednotky nekoupil sám. Prostě že nevyužil tu pří­ležitost
  – sousední­ majitel chce prodat své jednotky a ty popelnice se mu hodily jako záminka pro budoucí­ jednání­
  – sousední­ majitel má nějaký háček v tom sousední­m “jí­delní­m obchodě”
  – něco jiného..

  Takže, to chce zjistit v čem je problém a nabí­dnout mu jeho “win” (pokud to je možné… přeplácet ty jeho krámy je nesmysl)

  – napří­klad mu nabí­dnout, že mu zaplatí­š to přetření­ fasády. (relativně malé pení­ze)
  – pomoc jeho nájemcům s reklamou. V rámci svého budoucí­ho pizza marketingu napří­klad nabí­dnout slevový kupon (na krabici je mí­sta dost) na ty koláče nebo co to vedle prodávají­. Tohle je ale už dost přestřelený, ale nic by to nestálo.
  – nabí­dnout nekonečnou slevu na pizzu nájemcům, těch jednotlivých obchodů (stálo by to nižší­/nulový zisk)
  – vybudovat nad tou prolukou velkou střechu a zastřešit vše
  – neřešit odhazování­ odpadu do tvé popelnice

  Mimochodem, koukal jsem že to parkovací­ stání­ pro invalidy dost zasahuje před vrata k té popelnici. To sousední­ stání­ pro invalidy je hezky zarovanane se stranou domu. Nemohl by z toho být taky nějaký zdroj problémů? Jak tam zají­ždí­ popeláři, když tam stojí­ nějaké auto?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *