Strukturalni vypocet na pristavek na popelnici

Jednim z poslednich pozadavku co musime splnit je udelat strukturalni vypocet na ten pristresek na popelnice!!

Jen pro predstavu je to takovy maly pristresek co ma tri steny a strechu. A pod nej se vejde tato popelnice (ta napravo).

Takze jsme hledali nekoho kdo to udela . Prvni nabidka byla $3,200 za ten vypocet. To jsem se uplne zhrozil, ze to snad bude stat vice udelat plany a ten vypocet, nez ten pristavek na popelnice postavit.

Nakonec jsme nasli nekoho kdo to udelal za $750. A vypada to takto:

Tohle musime do mesta ted dodat a bez toho by nam povoleni na upravy v pizzerii nepovolili! Pisu to jen takovou anekdotu, protoze kazdou chvili resime dalsi podobne soucasti cele te skladacky. Pokazde na tom stoji cely projekt. Vypada to jako problem. Ale krok za krokem se to vyresi a posune se dale.

19 thoughts on “Strukturalni vypocet na pristavek na popelnici

 1. OK. Jsem jenom pravnik.
  Takže se opatrně zeptám… podle tohoto výpočtu se dá přistát na Marsu, zdvojnásobit rychlost SpaceX raket anebo k čemu přesně ta čísla slouží a co z nich přesně vyplývá? 🙂

   1. Heh. No ja bych asi rekl, ze to jsou vypocty konstrukce zakladu a zatizeni pristresku tak, aby odolal zemetreseni. A vysledek je porovnavan proti udajum z tabulek.

    Mozna kdybyste ten pristresek meli navrzeny jinak a nebyl z betonovych kvadru ale treba ze svazane drevene kulatiny, tak jste ty vypocty nepotrebovali…

   2. Podle toho, jak to vypadá, to je výpočet zatížení od popelnic do země, dále pak statický návrh bočních stěn a ještě se tam počítá s nějakým seismickým návrhem. Jako v Česku je doba pro vydání stavebního povolení v průměru 247 dní, takže nemusíš zoufat Johne :D. To si myslím, že k tomu se ještě ani nepřibližuješ ne?

  1. Na konci je napsáno O.K sám ho píšete na začátku vašeho dotazu. Tedy ptát se na smysl je zbytečné. Na úřadě tomu taky nikdo nebude rozumět. Ale je to O.K! 🙂

 2. Je dobré vědět, že lze přístavek v případě potřeby použít i jako protiatomový kryt.

  Hele, když to tak vidím, tak mám nápad na startup: Automatizovat výpočty přístavků na popelnice. Místo ručního počítání napsat program, kam se zadají rozměry přístavku a voalá, 600$ za výpočet je na světě, akce 1000$ pro výpočet přístavku na dvě a víc popelnic :).

 3. lol to je dobrá kravina 😀
  Vsadím se, že kdyby si všude přidal nulu nebo ta čísla úplně zpřeházel, nikdo si ničeho nevšimne… 😀

 4. Moc si nedokážu představit, jak vůbec může chudý imigrant do US založit malý business, třeba Mexičan kdyby chtěl prodávat tacos místo kokainu… 🙂

 5. pristresek bude odolny proti zemetreseni (soude dle textovych anotaci ve vzorcich).
  az se vam to tam zatrese, budova nejspis spadne, ale pristresek na popelnice bude stat! 😀

 6. Pro příště navrhněte přístřešek jako 2×1 metr PVC panelové desky na dvou konzolích 15×15 cm připevněných ke stěně čtyřmi hmoždinkami do stěny. Materiálové náklady $ 20? Časová náročnost s vrtačkou a žebříkem, 2 minuty? Prostě to tam navrtejte a stavebnímu úřadu tvrďte, že už to tam dávno máte od předchozího majitele a natrvdo to nacpěte do projektové dokumentace jako hotovou věc. Když už s námi takto úřednící vyje*ávají, je třeba vyje*ávat s nimi, nejlépe pořád. Přístřešek na popelnice není atomový reaktor.

 7. Štáty sa stávajú úplne normálnou post(komunistickou) krajnou. Len ten komunismus sa vymenil za niečo iné…

  Nutnosť toho výpočtu ešte ako tak chápem.

  Mňa viac zarazilo, že na tej fotke kontajnera je dosť bordel na zemi. To som mal pocit, že je iba postkomunistická a talianská zvyklosť…

  Bohužiaľ žijeme v dobe, kde lajstro je dôležitejšie ako človek a ako rozumná činnosť. Aj za mlákou sa štátna správa stáva najväčším zamestnávateľom. Dôsledok je viac a viac papierovania. V dobe sietí… Menej záujem o skutočné hodnoty.

 8. By mě zajímalo, kdy to dojde do stavu, že budete muset každý vyhozený odpad označovat povinně RFID čipem, jak má být roztříděn a popelnice bude mít povinně CCTV dohled, aby tam někdo nehodil něco neoznačeného :))

  V roce 2050 na to bude muset být i projekt, a dozorčí rada 😉

  1. Vím tady v Praze o CCTV dohledu nad popelnicemi (u bytového domu), ale zatím jen kvůli tomu, aby majitel domu odhalil nájemníky, kteří vyhazují odpad mimo popelnice. Protože Pražské služby odvezou jen to, co je v nádobách, co leží kolem popelnic, je vůbec nezajímá.

 9. Na Slovensku síce ešte nemáme (všade) kamery nad smetiakmi, ale zato máme všetky firemné smetiaky zamknuté, aby tam nikto cudzí nijaké smeti nehodil. Radšej nech ich hodí na zem vedľa kontajnera. A pritom tu bol fungujúci systém zberu a odvozu odpadu a platby zaň, ale sa na ňom dalo len málo zarobiť!

 10. Ahoj Johne, mám takový pocit, že v tvém případě krom problémů s úředníky/sousedem jsou i problémy s profesionály co ti to zajišťují. Asi špatný výběr. 😉 Fascinuje mě, jak na každou drobnost sháníš člověka. V ČR podobné výpočty potřebuješ taky, akorát třeba místo zemětřesení se řeší zatížení sněhem. Nicméně vše je v balíčku od autora projektu. Ty jako zákazník tyhle výpočty vůbec neřešíš. Pokud by se mi tady v ČR stalo něco podobného jako tobě, prostě to hodím na projektanta, jelikož je to jeho problém a jeho job, za který dostane zaplaceno. Ale třeba to v USA funguje jinak, pak možná dobrá příležitost 😉 Co se týče ceny, v ČR se za podobný výpočet platí kolem 5000 Kč ($200). Takže tebou uváděné ceny asi nebudou zas tak přemrštěné.

 11. Já musím pochválit velmi úhledné písmo v tom výpočtu. Asi stará škola, ono to je občas lepší, než nějací nováčci co to vše dělají v počítači.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *