Casova narocnost otevreni restaurace v Los Angeles

Otevrit restauraci v Los Angeles neni vubec jednoduche. Musite mit dostatek penez a casu. Hlavne kdyz predelavate prostor ve kterem nikdy predtim restaurace nebyla. Je potreba splnit vsechny mozne pozadavky od mesta a hygieny. A zabere to silene mnozstvi casu. To si ted zazivam na vlastni kuzi.

Ja jsem si toho drive ani nevsimal. Ale ted to vidim na kazdem kroku. Treba kolem tehle provozovny chodim aspon rok. Ted se na ni konecne zacalo pracovat. Vidim tam nejake pracovniky. Ale celou dobu maji na dverich napsano (optimisticky), ze oteviraji na jare 2018.

Pocitam, ze to bude podobne jako u me. Dlouho trvalo vyridit povoleni. Ted teda zacinaji provozovnu upravovat. Kazdopadne bych tento business nedoporucoval nikomu jako prvni podnikani bez velkych financnich rezerv.

K tomu navic ve vetsine pripadu jeste musi platit najem. V mem pripade jsem nemovitost koupil a ti dalsi dva najemnici najem plati me. V tom mam lepsi pocit.

Zaver je, ze to je podnikani kde je potreba spousta casu a penez ten rozjezd prezit.

7 thoughts on “Casova narocnost otevreni restaurace v Los Angeles

 1. Tak socik dorazil uz i do Californie. V Praze trva ziskani stavebniho povoleni na bytovy dum cca. 10let. A jak to kolem sebe pozoruji tak bude hur. Kazdy den se desim co zase urednici a politici vymysli za dalsi regulaci… Uz se pomalu rano bojim otevirat noviny.
  Johne drzim palce a at uz to mate hotove.

   1. Kamosov svagor v Ziline kupil pozemok na bytovku, kym dosiel bager, ubehlo 10 rokov. Nerobil to vsak fulltime ale popri inom podnikani.
    Architekt, projektant, metske planovanie, stavebny urad, vyjadrenia kohokolvek kto dycha, banka.

   2. Ono záleží­ na relativně hodně proměnných. Rozhodně není­ od věci nastudovat, co k tomu ří­ká stavební­ zákon. Pokud jste z Prahy nebo okolí­, navštivte CAMP – centrum architektury a plánování­, na stěně je tam relativně dobře popsaný celý základní­ proces. Když si k němu přičtete všechna zdržení­ daná legislativní­mi možnosti, zí­skáte docela představu, co vás čeká.
    Napří­klad právě před nedávnem byla přijata novela (se záměrem proces urychlit) kdy se soulad záměru s územní­m plánem neposuzuje na stavební­m úřadu ale na úřadu územní­ho plánování­ (na malých obcí­ch typicky kancelář hned vedle) V praxi pak nastal relativně zásadní­ problém, protože paní­ Vlasta, její­ž agendou dosud bylo jednou za pět let objednat aktualizaci územní­ho plánu (a přijmout tučný úplatek od každého developera, který chtěl svá pole a lesy přebarvit na stavební­ parcelu) se musí­ nadjednou probí­rat tunami projektů a řešit jestli tedy skutečně jsou nebo nejsou v souladu. Ve výsledku tak nyní­ čekáme jen na vyjádření­ tohoto úřadu pět měsí­ců.

   3. V Praze je ve frontě na stavební­m úřadě 40tisic bytu…

    Poslední­ roky dokončení­ 7k,5k a minulý rok 2.5k…

    Tak si to spočí­tej, stavba už je pak bez úřadů rychlá…

 2. Tak tohle je depresivní­. Platit dva roky pronájem a platit věci okolo. Zají­mavé jaká je návratnost investic. Použí­t stejný princip otevření­ restaurace v jiném městě nebude asi totožné a v jiném státě vůbec. Máš na tohle teď manažera nebo obchází­š všechno osobně ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *