Casova narocnost otevreni restaurace v Los Angeles

Otevrit restauraci v Los Angeles neni vubec jednoduche. Musite mit dostatek penez a casu. Hlavne kdyz predelavate prostor ve kterem nikdy predtim restaurace nebyla. Je potreba splnit vsechny mozne pozadavky od mesta a hygieny. A zabere to silene mnozstvi casu. To si ted zazivam na vlastni kuzi.

Ja jsem si toho drive ani nevsimal. Ale ted to vidim na kazdem kroku. Treba kolem tehle provozovny chodim aspon rok. Ted se na ni konecne zacalo pracovat.  Vidim tam nejake pracovniky. Ale celou dobu maji na dverich napsano (optimisticky), ze oteviraji na jare 2018.

Pocitam, ze to bude podobne jako u me. Dlouho trvalo vyridit povoleni. Ted teda zacinaji provozovnu upravovat. Kazdopadne bych tento business nedoporucoval nikomu jako prvni podnikani bez velkych financnich rezerv.

K tomu navic ve vetsine pripadu jeste musi platit najem. V mem pripade jsem nemovitost koupil a ti dalsi dva najemnici najem plati me. V tom mam lepsi pocit.

Zaver je, ze to je podnikani kde je potreba spousta casu a penez ten rozjezd prezit.

7 thoughts on “Casova narocnost otevreni restaurace v Los Angeles

 1. Tak socik dorazil uz i do Californie. V Praze trva ziskani stavebniho povoleni na bytovy dum cca. 10let. A jak to kolem sebe pozoruji tak bude hur. Kazdy den se desim co zase urednici a politici vymysli za dalsi regulaci… Uz se pomalu rano bojim otevirat noviny.
  Johne drzim palce a at uz to mate hotove.

   1. Kamosov svagor v Ziline kupil pozemok na bytovku, kym dosiel bager, ubehlo 10 rokov. Nerobil to vsak fulltime ale popri inom podnikani.
    Architekt, projektant, metske planovanie, stavebny urad, vyjadrenia kohokolvek kto dycha, banka.

   2. Ono záleží na relativnÄ› hodnÄ› promÄ›nných. RozhodnÄ› není od vÄ›ci nastudovat, co k tomu říká stavební zákon. Pokud jste z Prahy nebo okolí, navÅ¡tivte CAMP – centrum architektury a plánování, na stÄ›nÄ› je tam relativnÄ› dobÅ™e popsaný celý základní proces. Když si k nÄ›mu pÅ™ičtete vÅ¡echna zdržení daná legislativními možnosti, získáte docela pÅ™edstavu, co vás čeká.
    Například právě před nedávnem byla přijata novela (se záměrem proces urychlit) kdy se soulad záměru s územním plánem neposuzuje na stavebním úřadu ale na úřadu územního plánování (na malých obcích typicky kancelář hned vedle) V praxi pak nastal relativně zásadní problém, protože paní Vlasta, jejíž agendou dosud bylo jednou za pět let objednat aktualizaci územního plánu (a přijmout tučný úplatek od každého developera, který chtěl svá pole a lesy přebarvit na stavební parcelu) se musí nadjednou probírat tunami projektů a řešit jestli tedy skutečně jsou nebo nejsou v souladu. Ve výsledku tak nyní čekáme jen na vyjádření tohoto úřadu pět měsíců.

   3. V Praze je ve frontÄ› na stavebním úřadÄ› 40tisic bytu…

    Poslední roky dokončení 7k,5k a minulý rok 2.5k…

    Tak si to spočítej, stavba už je pak bez úřadů rychlá…

 2. Tak tohle je depresivní. Platit dva roky pronájem a platit věci okolo. Zajímavé jaká je návratnost investic. Použít stejný princip otevření restaurace v jiném městě nebude asi totožné a v jiném státě vůbec. Máš na tohle teď manažera nebo obcházíš všechno osobně ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *