Soutez o jidle na mistni skole

Studenti varili organicke (BIO), lokalni a etnicke jidlo. Je to kazdorocni soutez. V porote jsou celebrity z oblasti vyzivy. Proto byla zastupkyne nasi pizzerie  pozvana do poroty. Studenti si nas sami vyguglovali.

Akce super. Dokonce by studenti ve skole mohli zacit pestovat microgreens pro nasi restauraci. To by se mi moc libilo. 

A taky par perel kdyz soutezici popisovali  ty jidla co uvarili. Treba ze jejich jidlo je lokalni. Tak pry odkud co je. No pry vsechno koupili v lokalnim supermarketu! 🙂 Tohle semi libilo nejvice!

3 thoughts on “Soutez o jidle na mistni skole

  1. To je moc hezký projekt, Johne, určitě vem a postav na tom část kampaně. V Británii je teď také moderní Gardening ve školách, jen kvůli počasí se tyto soutěže dělají dvakrat a to na konci spring term a summer term – kvůli počasí, sama jsem se už přihlásila do poroty jedné z nich. Moc se mi to líbí. A u vás to můžete jet celoročně, o je na tom skvělé! Držím palce! PS: Jestli chces delat z toho postupne franchizu, tak bych to klidně rozpracovala malinko vice – jako delaji MC Donald Mc Donald cup pro skoly (delaji se fotbalove turnaje mezi skolami a kazdy, kdo se zucastni ziska voucher, takovou karticku – nic zdarma nebo sleva, ale proste asi 2 – 3 typy menu na vyber za vyhodnou cenu) nebo Starbucks take delaji komunitni projekty (ale tam zvou deti k sobe, ale pizzoun jen vydava jidlo, tak to spis ´chodit za nima´. To je neco, co pozveda znacku a ten Pizzounek pro deji je jako delany! Nebylo by spatne pridat do menu vylozene nejakou Pizzu PIZZOUN pro deti – udelat treba soutez ve skolach, kdo bude mit napad na svuj napad pizzy (tedy jeji zdobeni – je to takova prijemna hra s ingrediencemi a bilinkami) – a ci pizza by porote pak chutnala nejlepe, tak by se zaradila do menu :-). Nebo tak neco… Libi se mi tenhle smer Pizzouna, to je presne to, kam se ted ubiraji trendy! Zboznuju doslova to, ze si vas navic sami deti vygooglovali! To je ta zakladka, (elementary school), co mate kousek od vas – tedy dle mapy, co vidim… Kazdopadne – vyborne chycena urcita cilovka!!!

  2. Jsem původem z vesnice a naše ZŠ měla svoji venkovní zahradu se skleníkem. Jako děti jsme měli “pracovní výchovu”. Když bylo potřeba a bylo počasí, pracovali jsme na té zahradě. 😀 (v zimě se zase pracovalo třeba se dřevem v dílně)
    Okopávat záhonky nás tehdy moc nebavilo, ale asi to mělo něco do sebe…

    Před několika lety tato škola zahradu zrušila a místo ní stojí nové sportovní hřiště…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *