Fed snizil uroky o pul procenta

Federal Reserve snizil uroky o 0.5% na vyjimecnem jednani pred tremi dny. Znamena to, ze se daji ziskat levnejsi pucjky.

Na komercni nemovitosti pro investory se da ted ziskat pujcky za 3.15%  (5 let /25 let amortizace) nebo 3.25% (7 let /25 let amortizace). Pisu pro investory, protoze na vlastni business (owner/user) jsou jeste lepsi podminky.

Jeste vysvetleni tech cisel ktere jsem uvedl za uroky v zavorce. Fixace uroku je na urcity pocet let. V tomto pripade uvadim moznosti na 5 nebo 7 let. Ale amortizace je na 25 let (mesicni splatka je pak nizsi diky amortizaci na vetsi pocet let). Pujcka se amortizuje jako by byla na 25 let, ale ve skutecnosti je jen na dobu te fixace. Po uplnuti fixace se vyjednava o nove pujcce.

Pujcky na portfolio (vice nemovitosti najednou a vetsi castka) maji urok 3% a da se udelat fixace na 10 let a platit jen uroky (zadna splatka). To je taky zajimava moznost.

Uroky jsou doopravdy velmi nizke! Nechci rikat, ze to jsou penize zadarmo, ale skoro ano. Normalne bych rikal, ze nema smysl kupovat kdyz jsou ceny nahore, ale kdyz jsou levne penize k dispozici tak to stoji za uvahu.

 

 

7 thoughts on “Fed snizil uroky o pul procenta

 1. Dobře se kupuje. Prodávající jsou vyděšení, jak bude v příštích týdnech/měsících. Dnes mi přijal prodávající nabídku, do které se mu ještě před měsícem vůbec nechtělo 🙂

  1. Jinak doufám, že si ji ještě ponížil 🙂 tak se to dělá správně když se objeví ta správná příležitost a situace kolem.

   1. Ano, mělo by se to tak dělat. Ale já nejsem ten úplně správný obchodník s realitami, jako je třeba John. Mně už i tak přišla dost nízká 🙂

   2. ako povedal Rajiv v “Outsourced”…
    “If they do not wish you dead after the transaction, You’ve left money at the table.” 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *