Nemoznost vystehovat neplaticiho najemnika kvuli zakazu evikci

Od brezna je moratorium na evikce. Jestlize je najemnik postizen Covidem a neplati najem tak ho neni mozne vystehovat.

To moratorium ma skoncit v listopadu, ale je mozne, ze ho politici prodlouzi.

Teoreticky by najemnik mel platit alespon castecne najem. Ale neda se s tim nic moc delat kdyz neplati nic.

Na jednu stranu chapu, ze je v tom dobry umysl chranit najemniky pred evikcemi. Ale na druhou stranu je to dost velky zasah do soukromeho vlastnictvi. Kazdy majitel nemovitosti se musi chovat racionalne, aby prezil. Kdyz vyhodi najemnika z nemovitosti, ktera je velmi tezko pronajimatelna tak si muze uskodit vice nez kdyby mu najem slevnil nebo i odpustil. Tohle presne vidim u retailu. Nektere prazdne prostory ktere byly na pronajem jeste pred Covidem jsou do dnes prazdne (treba moje oblibena kavarna a pekarna co zkrachovaly). Ale u skladu je stale velka poptavka. Firmy co delaji e-commerce maji behem Covidu jeste vetsi obraty a potrebuji prostor na rust. A ten neni k dispozici kdyz je drzen firmou co treba umira a nema sanci se vzpamatovat.

Stat i urady stale ocekavaji, ze majitel nemovitosti bude platit mistni dane a poplatky. Ty v USA nejsou zrovna male. Treba dan z nemovitosti je kolem jednoho procenta hodnoty rocne! Z tech dani se financuji skoly, policie, pozarnici, zachranari, infrastruktura, apod.

Ja osobne bych tomu radeji dal volnejsi prubeh a nechal majitele at si rozhodnou sami jak chteji se svym majetkem nakladat.

Spread the love

4 thoughts on “Nemoznost vystehovat neplaticiho najemnika kvuli zakazu evikci

 1. Aspoň jde vidět, že všechno má svá rizika vč oblíbených nemovitostí a objektů, nejde být jen neustále v plusu na úkor druhých méně šikovných. Proto je lepší mít vždy několik investicí různého oboru a ražení, nefunguje jedno, funguje druhé… tak to bylo vždy. Nejlepší vždycky přežije a najde si cestu.

  1. Nemyslím si, že by majitelé byly v plusu na úkor někoho, a že by se někdo rodil jako méně šikovný. Úplně mě štve, když zdravý člověk si stěžuje na své podmínky, a takový Stephen Hawking připoutaný na vozíku, který nemůže ani hnout prstem dostane nobelovku, že to ty úplně zdravé lidi netrkne?

   Hodně lidí, co má peníze, to vůbec nemá lehké, jak si všichni myslí. Vůbec to není o nějakém štěstí, je to styl myšlení, že člověk život hraje jako hru, jako takové Monopoly. Problém většiny těch “chudých” je v tom, že oni ve chvíli, kdy mají dost přestávají hrát a zapálí si brko a dají nutellu před TV, a pak nadávaj na ty lidi co furt vydělávaj víc a víc, protože prostě mají ten drive.

   Chudý člověk v principu, ani po miliónté vládní intervenci, ani sté reformě nemůže být bohatý. Už z toho principu, že jeho k činnosti kope nedostatek, jde pracovat až když nemá na žrádlo, nedokáže pracovat když ma milion na účtě, to je problém skutečný problém chudých lidí a není to věc, s kterou bysme fakt měli soucítit a za tohle litovat.

 2. > Z tech dani se financuji skoly, policie, pozarnici, zachranari, infrastruktura, apod.

  Z těch daní se financují i ti úředníci co vše zdržují a mají nesmyslné požadavky, politici co jim na to dělají legislativu a vám zasahují do svobody a nakonec i války a mučení vězňů.

  Na to vše musí být i v době Covidu a je to samozřejmě důležitější než nějaký podnikatel s nemovitostmi. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *