V mem skladu byla kompletne navrzena Tesla Model S

Mam sklad v arealu kde se nachazi Tesla Motors.  Tesla ho mela pred lety pronajmuty  na kratkodoby pronajem. Sklad jsem kupoval primo od developera a ten ho kratkodobe pronajimal Tesle, kdyz potrebovali extra prostory. To byl i duvod proc si nechali zamlzit venkovni okna, aby mohli chranit svoje tajemstvi jak jsem zminoval v minulem clanku.

Jel jsem se na sklad podivat jak vypada a co bude potreba opravovat. Ted je to Parkour gym, ktery se stehuje pryc. Potkal jsem se tam s hlavnim sefem vyvojaru Tesly. Byl dojmuty, ze po deviti letech vstoupil na misto, kde byla kompletne navrzena Tesla Model S. Stravil zde stovky hodin prescasu a vikendy. A vzpominal.

Jak kdyz nastoupil do Tesly tak mel o dost mensi plat. Jaka to byla jizda na horske draze. Rikal mi prihody kde se co stalo: “Tady jak je ta kuchynka stal Elon a ja mu rikal jak je to blaznivy napad jestli si mysli, ze na elektrickych autech bude vydelavat”. “Nebo presne na tomto miste, kde vidis ten zeleny hrad se vyvijela kompletne Tesla S. Na tomto miste vzniklo cele auto!”

“Tady jsem mel muj osobni workshop”, ukazal na jine misto ve skladu.

Pak v hornim mezzaninu rikal, ze mel “sweatshop”. Patnact lidi na malem prostoru zhruba 50 m2 vyvijeli auto a potrebovali videt dolu do skladu. A jeho slovy, protoze nemeli moc penez v budgetu, tak misto okna jen vyrizli obrovskou diru ve stene a tou koukali dolu do skladu.

Slibil mi, ze mi posle historicke fotky jak to tehdy ve skladu vypadalo. Taky rikal, ze ma schovany prototyp kazdeho auta, ktere Tesla vyvijela. Kazdopadne velmi zajimave pribehy a muj sklad je soucasti historie:-)

A je ted  volny k pronajmu!

Spread the love

7 thoughts on “V mem skladu byla kompletne navrzena Tesla Model S

 1. Práce pro startup je podle mě hodně těžká věc, ty přesčasy, malé budgety apod., v US je ale dobrá atmosféra v tom, že se často dávají podíly, a mnoho zaměstnanců, třeba i prvních zaměstnanců Google se takto stalo velmi zabezpečených.

  V ČR mě vždy dostává, že startup se chlubí tím, že je startup a jediné co nabízí je nižší plat než korporát a žádný podíl a slibuje nadšeně přesčasy a odevzdání pro firmy, občas si říkám, jestli to ty české startupy myslí vážně.

  Asi jsem moc přízemní, ale nikdy nekupuji takové ty mise firmy a že jsme na jedné lodi, a musíme sloužit pro dobro vyššímu celku atd…, protože ty miliardové zisky si vždy odnese majitel, a když dojde na lámání chleba, zaměstnanec je a vždy bude pouze zaměstnanec, a pro zaměstnance je to vždy jen o to, nakolik jeho práce zvýší jeho hodnotu na pracovním trhu a kolik dostane na hodinu.

  1. Mnoha Čechům ke kancelářskému štěstí bohatě stačí, že nemusí nosit oblek a nechávat se otravovat neschopným středním manažmentem.

   1. Petr: Ono z mé zkušenosti je často ten korporátní management zlatý oproti tomu co jsem zažil ve startupech, a rozhodně v každém korporátu se nemusí nosit oblek.

    Lukino: Tak ono čeští startupisti většinou dopadají jako školící středisko, lidi tam přijdou, naučí se mnoho věcí, a za rok jdou za lepším, co jsem si prošel nějakými startupy tak obrovská fluktuace, neustále přijímání “levných juniorů” a každý s mozkem v hlavě utekl.

    Ale to jsou takové generalizace, obecně jsem za korporáty strašně rád, přes velké množství nevýhod drží směr, je tam jistota, prachy, často dobrá work-life balance a hodně “přízemní” pohled na vztah zaměstnance a zaměstnavatele, kdy se neřeší spousta ptákovin a firma si nemyslí, že tím že dvakrát do měsíce uspořádá grilovačku tam budu pracovat o desítku levněji.

    1. Jako dlouhodobý zaměstnanec jednoho z top 2-3 korporátů na světě (podle valuace) můžu potvrdit. Jistota, celkem neuvěřitelné platy za poměrně normální práci 8h denně, dlouhodobě jen pozitiva a sociální jistoty, a nikdo si na nic nehraje. Work-life balance v pohodě, kariérní růst, člověk se může stěhovat po světě a třeba celkem jednoduše získat green card v US, apod.
     Co se týká middle managementu, člověk to sice může zespodu kritizovat a držkovat, ale když se pak podívá na finanční výsledky, prostě jim to funguje. Naše minidivize udělala loni obrat $860M, zisk kolem $300M, to celé v 330 lidech.
     Čeho si vážím nejvíc, je, že nemusím dělat s kreténama, lidi jsou přiměřeně motivovaní a chytří.

  2. Tak ale to je čistě dobrovolné rozhodnutí těch lidí, že tam za takových podmínek budou pracovat.
   Startupista by byl blbej, když by dával víc než musí…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *