C corp a S corp

Pro ty co podnikani v Americe ted nastava doba kdy stoji za to prehodnotit jestli pouzivat C corp nebo S corp. Kazda ma jinaci daneni. Do ted se bralo, ze S corp je vyhodnejsi, protoze tam neni dvoji zdaneni na korporatni urovni a pak na osobni urovni kdyz si clovek vyplati dividendu. Ale take myslim poprve v historii je od roku 2013 nizsi daneni na korporatni urovni nez na osobni urovni.

Jeste k tomu, kdyz podnikate v nekolika statech, napr. Kalifornie (vysoke zdaneni) a Nevada (nizke zdaneni) tak uplne stoji za to zvazit jestli neprejit na C corp. Kalifornska S Corp totiz dani celosvetovy prijem. Tzn. prijem odkudkoliv ze sveta se dani kalifornskymi danemi. Ale kalifornska C corp zase dani podle toho kolik prijmu je generovano v kazdem state (ta formule je slozitejsi – diva se na to kolik mate v kazdem state zamestnancu, real property – sklady, kancelare, vyrobni zarizeni a kde jsou jake sales).

Tohle byl trosku technicky post a jen pro lidi co doopravdy podnikaji v USA, ale presto to sem davam. Jsou to docela zajimave otazky a situace na strategicke planovani. I kdyz se to vetsiny ctenaru tady/ted asi netyka.

 

Spread the love

7 thoughts on “C corp a S corp

  1. Ahoj Johne, mne to teda zrovna teď zají­má.

    Pokud mám business, který má zatí­m 99% pří­jmu mimo USA, chci ho nejdří­v přenést do společnosti v USA a následně vstoupit na USA trh a většinu pří­jmů budu mí­t v Californii, dává smysl spí­š ta Nevadská C Corp?

    Dí­ky, David

    1. Tak ono jde o to, kde budes ty, kancelar a zamestnanci. Kdyz to jde delat z Nevady a prodavas online (klidne zakaznikum v Kalifornii a jinde) – tak urcite jdi do Nevady. Je to mnohem levnejsi. Ne kazda firma si to takto muze dovolit delat. Ale jeslti muzes tak urcite vyuzij podminky v Nevade.

    2. Dří­v jsem tomu nevěřil, ale pro založení­ dlouhodobě fungují­cí­ firmy v USA (tedy pokud ti jde spí­š o trvalý profit a ne o rychlý exit), platí­ pravidlo ABC: Anywhere But California.

  2. Ahoj Johne, kdyz bude spolecnosti podnikat i na jinych trzich, tak kvuli image i v USA je lepsi byt jako US firma (nikoliv CZ/SK). Doporucoval bys v tomto pripade C corp (Nevada)? Kolik zhruba stoji zalozeni a jak je to rychle? Tam by mel byt registrovany agent ne?

    1. Staci se podivat sem na web.. na objednavku: http://www.incparadise.net/ Je o otazka par stovek a zalozeni behem par dnu. Jinak ten image nevim jestli to tak plati.. spise nez jen zalozeni firmy v USA je potreba tady mit zamestnance, support, telefonni podporu.. proste vice nez jen firmu.

      1. Tak přesně takhle jsem uvažoval já… ta cena za C corp (Nevada) přes IncParadise je dobrá, ale dokud budou všichni lidi sedět v Praze, tak mi taky vychází­, že to nedává smysl… V jednom bývalém projektu bylo pronajaté call centrum pro telefonní­ podporu, jenže takhle to jde podle mně spí­š až u velké firmy, když to rozjí­ždí­te, tak si myslí­m, že každý chce být se zákazní­kem (nebo potenciální­m) co nejví­c v kontaktu a nechci jen přebí­rat informace, které mi “nabere” nějaký operátor, který o mně nic neví­…

        Nicméně doufám, že se rozjedeme a co nejdří­v tu firmu založí­me a zaměstnance nabereme 🙂

  3. Ahoj Johne, po přečtení­ této diskuze jsem pochopil, že pokud chci prodávat zboží­ online (eshop), je možné založit C corp v Nevadě (nejlepší­ pro rozjezd firmy) a prodávat kamkoliv chci (Kalifornie, Florida atd…). Správně?
    Teď ještě řeší­m ještě jednu otázku: Je lepší­ založit firmu v USA (Nevada) nebo podnikat z ČR a prodávat do USA? Můj cí­l je se časem přestěhovat do USA a chtěl bych si tam vytvořit nějaké zázemí­.

    Děkuji za odpověď.
    Dalibor.

    PS: Možná je odpověď už někde tady na netu, ale asi jsem ji přehlédl.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *