Kolik jsou banky ochotni dat za noveho zakaznika

Na kolik si ceni banky noveho zakaznika na kreditni kartu v USA?

Ruzne kreditni karty nabizi ruzne bonusy. Ja ted nejvice sleduji nabidky ve forme airline miles (asi je kazdemu jasne proc):-). Nedavno treba byla promotion od Chase bank, kde zakaznik dostal 100 tisic British Airways miles za zrizeni kreditni karty (50 tisic za zrizeni karty a dalsich 50 tisic po utraceni prvnich 2 tisic dolaru pres kartu). Sto tisic mil staci na dve letenky z USA do Evropy a zpet nebo treba na jednu letenku v business class (tam i zpet). To byla skutecne velkorysa nabidka (uz skoncila).

Vetsinou se nabizi mensi bonusy. Treba 25 tisic mil. Sem tam se objevi neco agresivnejsiho jako nabidka vyse, ale na kratsi omezenou dobu. Jinak behem roku je porad z ceho vybirat. Neni problem si vyridit par karet a letet nekam zadarmo. A lidi to tak delaji.

Ja jsem takto letel pred par tydny za mile z Tokya do LAX. Puvodne jsem mel letenku pres American Airlines. Jejich First class neni spatna, ale jine aerolinky ji maji lepsi. Tyden pred odletem se mi to podarilo zmenit na Japan Airlines (jsou ve stejne letecke alianci ONEWORLD, takze to zmenit slo). Na to jsem se skustecne moc tesil. Jejich First class byl zazitek. Chybi vam reportaz? Predpokladam, ze ne. Uz jsem nechtel znovu opruzovat dalsimi fotkami jak jim 8 chodu v letadle:-). Ale bylo to velmi zajimave. Uplne jina konfigurace sedadel nez jsem zazil u jinych spolecnosti. Jidlo vynikajici. Stalo to za to.

Ale zpet k tematu. Mile muzete od leteckych spolecnosti kupovat i pro svou firmu a pak je davat jako bonus za vyuzivani vasich sluzeb vasim zakaznikum. Nad tim zrovna premyslim, protoze si myslim, ze to docela funguje. Aspon v Americe urcite. Lidi jsou schopni pro mile udelat hodne veci. Staci se podivat na ruzne diskuze na internetu, kde resi kde dostanou kolik mil, kdyz neco koupi. Tohohle vyuzivaji i banky, ktere se snazi protlacit sve platebni karty. Spoji se s nejakou aerolinkou a nakupi od nich mile. Ty pak rozdavaji svym zakaznikum. Nevim za kolik nakupuji banky, ale normalni cena je kolem 2 centu/mile.

Takze beru ten priklad Chase & British Airways. Zakaznikovi davali 100 tisic mil za kreditku. 100 tis. x 2 centy = 2 tisice dolaru. Takze za jednoho noveho zakaznika pro kreditni kartu zaplatili 2 tisice dolaru! Kdyz se nad tim takto zamyslim, tak je to zajimave co jsou firmy schopny delat pro ziskani zakazniku. Otazka je jestli se jim to vubec vyplaci. A jakou na tu transakci nasadi hodnotu.

Spread the love

18 thoughts on “Kolik jsou banky ochotni dat za noveho zakaznika

  1. $2 000 je opravdu vela penazi.

    Otazkou ostava aka je cena pre velkoodberatelov miles (banky ktore ich mozu kupovat stamiliony) a ci sa im to vyplaca, nakolko (tusim to bolo aj tu) si mozu ludia otvorit a nasledne zrusit account len koli jednorazovemu ziskaniu mil. Myslim, ze moze existovat vela inych zaujimavych nekonvencnych ciest ako za takuto sumu ziskat zakaznika, ale stabilne :o))

  2. Podstatna tady je jedna vec – banka z vlozenych penez klinetu podle platnych reguli udela okamzite napr. 10x tolik (ktere pak muze pouzit).

    Tzn. pokud John vlozi ty 2k USD, tak oni okamzite maji jednoduchym vynasobenim 20k USD, se kteryma nalozi (investuji na burze, pujci apod.),

    Tudiz ta navratnost nebude zla 😉

  3. No a hlavne, pokud maji ty aerolinky ucet u stejne banky, tak je to vlastne nic nestoji… poslou jim to na ucet, ale vlastne maji penize porad u sebe… 😉

  4. Johne, rád bych viděl pro srovnání aspoň pár fotek z cestování s Japan Airlines. Když už jsi to nakousl tak se nenech prosit 🙂 Pár chodů můžeš vynechat…

  5. 2 Pavel: On tam tech 2k US$ nikdo ale nevlozi, nebo se pletu?

    Podle meho nazoru maji banky penize tak levne, ze zasadnim problemem pro ne neni ziskat prostredky, ale pujcit je nekomu kdo bude potom splacet. A vzhledem k tomu, ze konkurence je pravdepodobne velika, tak uz delaji temer cokoliv aby ziskali zakaznika.

    Rekl bych, ze to je podobny moralni hazard jako v nekterych pripadech s akciemi, dluhopisy, ci derivaty. Proste tech hracu na trhu je tolik, ze se pousti do veci, ktere by clovek se svymi penezi nikdy neudelal.

  6. Tohle je pro mě pořád dost nepochopitelné. Jak se jim ty peníze můžou vrátit. Dát skoro 40 tisíc za získání jednoho zákazníka na kreditku mi přijde docela šílené. To přeci znamená, že si průměrný klient na kreditku půjčí tolik peněz, aby banka na poplatcích a úrocích získala těch 40 tisíc zpátky. Při 10% úroku by to tedy bylo 400 tisíc korun. Já jsem příliš konzervativní na to, abych si šel do banky na 10% úrok půjčit na nákup "zbytných věcí", ale zjevně to stále hodně lidí dělá a vychází jim to. Jinak by ty banky nemohly udělat takovouhle akci.

  7. To s těmi mílemi je zajímavé, v Česku bych řekl, že to zdaleka tolik nejede a jak zjišťuji, tak by to mohlo být zajímavé. Kdyby tak šlo si nechat načíst míle několik let nazad, to bych mohl být celkem spokojený – Austrálie, Zéland, Afrika, …

  8. Tento prispevok je tak trocha OT, ale chcel by so msa opytat (toto je aspon podobne vlakno):

    Niektore veci v US online obchodoch sa nedaju platit mimo US. Skusal som sa napojit na platenu VPN siet a zmenit udaje o residence na Americke (teda americka IP + adresa, priblizne v mieste tej IP adresy) avsak Amazon aj tak refusol platbu. Je neaky sposob ako ziskat "remote" debit alebo pre-paid debit card od neakej USA banky ? Predstavoval by som si to tak ze za nu zaplatim mojou realnou kartou (resp. paypal) cez internet. A ja dostanem cislo tej karty.

    Dakujem 🙂

  9. for Vembl:

    S těma deseti procentama jsi to řádně podstřelil, spíš počítej tak 20 až 25, možná i víc. Není to jen úrok, ale poplatky za vedení účtu, výběry z bankomatů, výpisy apod. U kreditek to většinou bývají mnohem vyšší položky než u běžných účtů.

    Navíc celá řada lidí, ten kredit z karty čerpá a splácí pořád dokola, takže banka jim vlastně poskytuje nikdy nekončící úvěr.

    Odhaduji, že 2K USD získá banka při kreditním limitu 10K USD za méně než osm měsíců.

  10. To je pravda, u nás je základní úročení kreditních karet kolem 16-20 procent za rok, plus různé poplatky za výběr z bankomatu, roční poplatky při nesplnění obratu a hlavně MASTNÉ POKUTIČKY :).

  11. No, ako pise rammi vyssie, vacsina z nas si to "ani neumi predstavit" – ako blbo s peniazmi banky zaobchadzaju. DOvod je prosty, lebo to nie su "banky", ale ludia v nich, ktori chcu mat koncorocne bonusy, maju na krku drahu hypoteku, narocnu manzelku, snad i milenku :-). A potom urobia COKOLVEK co im system umoznuje, aby koncorocne cisla vyzerali pekne. A system im toho umoznuje vela- ved ho oni nastavovali. Paci sa mi ta priamociarost amikov (aj naturalizovanych, za akeho sa uz autor moze povazovat) – vedia sice, ze tie vyhody su nenormalne, ale ked sa im to ponuka, tak to beru a hotovo. Ziadne mudrovanie nad takymi a onakymi aspektami ako sme zvyknuti my tu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *