Letenky first class levne

Vcera jsem na posledni chvili objednaval letenku. Vypadalo to podobne jako toto:

Cathay Pacific je jedna z nejlepsich aerolinek. Letet s nimi v First Class je skutecne zazitek. Je to obrovsky rozdil oproti jinym aerolinkam. Kdo to nezazil tak se to da tezko vysvetlit. Ale o to ted nejde.

Jde o to cenu za letenku. Ta je docela brutalni. O moc levneji se to koupit neda. Na first class letenky se slevy nedavaji. Na business class jsou nejake slevove nabidky dost casto. Ale first class sedadel je vetsinou v letadle jen par, takze aerolinky tyto sedadla nezlevni.

Kolik si myslite, ze me to stalo v hotovosti? Byl to $100 za rezervaci po telefonu, protoze jsem to delal na posledni chvili. A $40.30 v taxach. Za letenku jsem zaplatil 130 tisic mil (2 x 65,000 za kazdou cestu).

Vidim v tom neskutecnou hodnotu. Nejhorsi je, ze jsem tyto moznosti mel na dosah poslednich 8 let, ale zacal jsem je vyuzivat az letos. Nikdy me to predtim netrklo. Nechapal jsem co to je za kravinu jak si lidi sbiraji mile na jejich kreditkach. Pritom jeste pred Shipito jsem mel podnikani v Las Vegas na ktere jsem to mohl vyuzit. Pres platebni karty platime temer vsem dodavatelum. Misto cash back karty (kde mi karta vraci 1% z utraty zpet) jsem mel davno pouzit karty na sbirani mil.

Ale vubec me to nenapadlo. Chybelo me to nakopnuti. Takhle to je se spoustou veci kolem nas. Jsou na dosah ruky! Jen ciste matematicky ukazka jak se to vyplati.

Pro ziskani 130 tisic mil je potreba utrati 130 tisic dolaru na karte (1 dolar = 1 mile). U cash back kreditky bych ziskal misto mil 1% zpet. To je $1,300. Takze to je castka + tax, kterou me ta letenka stoji. Letenka, ktera by stala pres 20 tisic se da koupit za $1,440. Neuveritelne jak levne se daji koupit first class letenky.

P.S. Please nepiste pod clankem jak to v CR nejde! To me vzdycky dojme;-). Prectete si znovu tu tucnou vetu trosku vyse.

Spread the love

43 thoughts on “Letenky first class levne

  1. A muze to vyuzit i nekdo jiny nez drzitel karty? Muze letet cela rodina popr i nekdo dalsi? Jinak na podobny ceny letenek jsem zvykly – ale v korunach:-)

  2. Tak mozna by to slo i pro CR. Aspon jsem mel ten dojem po navsteve webu Amexu, akorat se plati rocne za vedeni (par stovek tusim) a ucet neni veden v CZK (EUR, USD). Pokud se tim nekdo zabyval podrobneji, rad se dozvim detailnejsi info.

  3. Něco takového nabízí u nás ČSA v kombinaci s kreditkou Citibank.

    Ale taky mě vždycky překvapí, jak je v Americe všechno jednoduché. U nás chtějí odběratelé na všechno "originální" fakturu a platí se výhradně bankovním převodem. Takže i když má člověk eseróčko, nemá možnost letecké míle na firemní kreditku sbírat. Navíc si nedokážu představit, jak by se to řešilo účetně, co na to Finančák, bylo by to vůbec u nás legální, používat letecké míle k osobním/rodinným účelům? Vlastně je to osobní prospěch jednatele a ten by všechny využité míle musel zahrnovat do daňového přiznání (zdanitelný příjem z benefitu).

  4. V ČR to nejde, fakt 🙂

    Blbý třeba je, že v ČR není mílová kreditka pro firmy, je pro fyzické osoby nepodnikatele. Dokonce v podmínkách karty vysloveně zakazují, že nákupy karty nesmí sloužit k podnikání.

    Přemýšlel jsem, jak to na smysluplně utratit hodně peněz a zatím mě napadlo, že na tu kreditku budu rekonstruovat dům (za stavební materiál – ve stavebninách lze platit kartou 🙂

  5. fandore, musíš se dát na politiku ,) ,, lítat za státní a nechávat si načítat body na OK kartu nebo tomu podobnou, pak můžeš s rodinkou na dovču ,) ,, česká realita před 5 lety, nevím jak je to dnes

  6. Zajimalo by me kolik lidi si takovou letenku opravdu koupi a kolik si to porizuje za bonusovy mile. ? Mozna muzeme cekat dalsi start-up : takova mensi prvotridni cestovka:-) Kolik tak stoji na ebay 100 000 mili?

  7. S milemi se nesmi zas tak moc obchodovat. Je to proti pravidlum.. Treba koupit listek pro nekoho koho neznam. Pro rodinu a lidi co znam to je OK.

  8. Zrovna před pár dny mi volali z Citibank, ať si vemu tu jejich supervýhodnou kreditku s 10% vrácením částky. Říkám ji, vím o tom, četl jsem na internetu, ale to je jen na 3 měsíce, pak jen 2%.. Ona: ale i 2% jsou dost, můžete s tím platit skoro všude.. Já: nene, jen potraviny, supermarkety, nějaké nábytky apod. (přes net se to nepočítá). Ona: ale i tak získáte něco zadarmo.. Já: zadarmo to není, poplatek 50,-Kč + úroky z částek, pokud člověk cca do 50dnů nezplatí danou částku.. Ona: ale když to vždy zaplatíte, tak máte 2% ušetřené – třeba místo 5 tisíc zaplatíte jen 4900,-. Já: to nestojí za řeč, to si raději ušetřím místo v peněžence, co by zabírala ta kreditka..

    Suma sumárum, věřím že na to nalákají stovky klientů (možná i tisíce). Hold, u nás to ještě tak nefunguje.

  9. Johne, vidím, že sis kritiku už udělal v článku sám, a je škoda, že tě takhle negativně ovlivňujem, že už víš dopředu, jak budeme na to nadávat :).

    Ale je to fakt, osobně jsem se snažil minulé dva měsíce platit platebními kartami, ale zjistil jsem:

    1) že je to u nás poměrně složité, že si musím nechávat účty, protože u nás ručí klient a ne banka, je na klientovi, aby prokazoval, co si nenakoupil, žádné jednoduché refundy u obchodu, či chargebacky u banky na to zapomeň. Tobě banka vrátí hned peníze, ale vezmi si, že bys u nás v ČR dělal asistované nákupy pro jiné lidi na svou CC, no tě pic, to by bylo něco…

    2) je hodně míst, kde platební kartou nemůžu platit (včetně úřadů, pošty), zlepšuje se to, ale pomalu

    3) protože jsme relativně nerozvinutá země, tak kde běžný američan utratí za měsíc 2k USD, tam čech utratí 5k CZK, což je 8* méně a proto se ty body střádají ne měsíce ale roky a mezitím se něco zase změní, zakáže, takže se mi osobně to ani nevyplatí sledovat

    Holt ČR a USA jsou úplně ale úplně jiné světy, takže tu o kreditkách nemá smysl psát.

    Spíš jde vzít tvůj článek obecně, a pak jistě, takových příležitostí je spousta, ale jen to vědět :), mě třeba některé věci dojdou až za rok, a pak se nemá cenu bít do hlavy, že "kdybych už tehdy a tehdy věděl to a to, tak bych mohl mít zlaté prase" :). Člověk neví nikdy vše, ale jasně je nutné dělat změny a snažit se něco vytřískat, však o té výhodě je celé podnikání.

  10. "Please nepiste pod clankem jak to v CR nejde! To me vzdycky dojme;-)"

    Nie som si isty, ci toto John myslel konkretne na letenky. Mna osobne first class letenky velmi nezaujmu, lebo je to prilis *kratky* zazitok. Myslim si, ze to myslel skorej vseobecne, ze v CR sa nieco neda. Ma pravdu, da sa tu cokolvek, dosiahnut uspech, zarobit vela penazi (legalne), zit stastne a vyrovnane. Ale predchadza k tomu odklon od conventional wisdom, cize odklon od vacsiny. Chce to vela premyslania, vela experimentov a driny – hlavne si vypocut negativne komentare od okolia… ale da sa tu naozaj vsetko.

  11. Je vidět, že John už zapomíná jaký je to tady v ČR.

    Ano Johne, všechno jde když se chce. Problém je, že ne všechno jde v ČR tak jako v USA.

    Míle se dají sbírat, ovšem asi tak 10x pomalejším tempem a je tu jenom jedna možnost citibank + čsa – což je jedna krachující firma s pochybnejma službama (ČSA) a druhá pochybná, nerozvinutá banka (citibank), nehledě na to, že na poplatcích v tý bance zaplatíš při používání služeb víc, než kdyby sis tu letenku rovnou koupil.

    Tyhle služby jsou tady v ČR prostě takovejch 15 let dozadu na civilizovaným světem.

  12. Zrovna minuly tyden jsem letel First class s Qatar Airways. Na Cathay to nema, ale cely ten servis okolo je zazitek. Rad pri takovych prilezitostich sleduji lidi okolo sebe a ve First class vetsinou potkam mnohem prijemnejsi (samozrejme se najdou vyjimky). Tak preju stale prijemne vyuziti mili.

  13. Me spise pripada pointa v tom, ze se kazdy chova jako by byla zelezna opona a v zadnem pripade se nedali vytahnout paty z CR (realne, virtualne v podnikani). Diky internetu je svet cim dal mensi a ty ruzne bariery si mezi sebe stavime sami.

    Pro me je to jakoby nekdo psal blog o podnikani v Praze a ja zil nekde v Kotehulkach. A na kazdy clanek napsal.. no to u nas v Kotehulkach nejde. Nemame tam obchody, nemame letiste, nemame nic… Ale co proboha brani zajet do Prahy, ze? Lenost, pohodlnost, nechut delat zmeny…?

  14. Je tady nekdo, kdo ma na ceskou firmu vydanou kreditni kartu? Myslim kreditni ne debetni. Nedavno jsem se bavil s bankou, jestli by ji moje firma mohla dostat a nepodarilo se. Problemy jsou tri – schvalovani (banky na to obecne nemaj vypracovane procesy), ucetnictvi a pak danovy rezim tech odmen. Jestli jste v tom nekdo dal, podelte se prosim o zkusenost.

  15. Osobně jsem odpůrce podobných akcí na podporu prodeje. Mílemi a pojištěním na kreditce počínaje a slevovými kupony v novinách konče. Na druhou stranu je pravda že právě tyto věci velmi dobře fungují na 90% lidí – proto se používají. Osobně se mi spíše osvědčilo klást si přehnané cíle. Příklad – chci pohodlné cestování letadlem = chci svoje letadlo – a když už letadlo tak proudové s pilotem. Sice možná třeba na tento cíl nedosáhnu (ale vlastně proč ne – co je na tom nereálného?) ale i když se dostanu jen třeba na 10% požadovaného stavu tak to bude znamenat že si mohu kupovat letenky tou nejlepší třídou jak na běžícím pásu. Problém většiny lidí je že si nekladou ani cíle na které lze dosáhnout naprosto bezproblémů. Dost lidí si přeje vystačit s penězi do další výplaty – čehož pak nedosáhnou protože nejtěžší je dotáhnout cíl do konce – a když je cíl malý tak výsledek je ještě menší. Tak to bohužel je. Na druhou stranu lidé kteří již právě tento problém neřeší velmi snadno zapomenou že vydělat první milion je hrozně těžké a ten druhý už najdete někde v šuplíku pod papíry jaksi mimochodem. Tzn. existuje spousta dobrých důvodů proč něco nejde a když má někdo hluboko do kapsy tak pohled na možná rizika je zcela jiný než v případě někoho kdo ví že i když přijde o všechno tak se z toho nepos…e a za dva měsíce je zase v plusu třeba v uplně jiném oboru protože prostě myslí jinak.

  16. Peter Repta:

    "Chce to vela premyslania, vela experimentov a driny – hlavne si vypocut negativne komentare od okolia…"

    Nejvíc odrazují ti, co dané oblasti vůbec nerozumí a nebo ti, co jsou dobří v jiné a nejsou si schopní představit, že i jinudy to jde taky, takže nejlepší je dané lidi ignorovat…

  17. John: "A na kazdy clanek napsal.. no to u nas v Kotehulkach nejde."

    Ale ty píšeš ČESKY!!!

    To je jako by jsi psal Kotehůlkovsky a pak se divil, že ti lidé v Kotěhůlkách píšou, že to tam takhle nejde.

    Ty píšeš blog o výhodách v USA v češtině, to je jako by eskymák odjel do Japonska a pak všem dopisoval, jak je v Japonsku pěkné počasí a oni mu psali, že u nich je naopak špatně, a on se vztekal, proč se teda nepřestěhují do Japonska, že jsou jak ty píšeš líní a nebo pohodlní…

    Johne, když už píšeš pro čechy česky, tak by bylo možná dobré psát VÍCE OBECNÄš. Protože ono to opravdu není o tom, že platíš kreditkami, a že z toho máš bonusy, že :)? Ten článek je tom, že jsi danou věc neviděl před dvěma lety, i když jsi o té příležitosti četl, nedal sis to prostě dohromady.

    Možná, kdyby jsi napsal článek více obecně a uvedl malý příklad o kreditkách, tak se tu bavíme obecně a k věci, ale když napíšeš 90% konkrétně, tak se pak nemůžeš divit, že já ti tu napíšu, že tak to prostě u nás v ČR nejde. Teda samozřejmě by to šlo tak, že bych založil v USA konto, ale to je jak se drbat levou rukou za pravým uchem (i když já to konto u US subjektu mám…).

    Píšeš blog v češtině pro čechy, tak se nediv :), tím nemyslím mentalitu, ale to, že popisuješ nabídky, které v ČR prostě nejsou! To je jako by jsi popisoval, jak máš ve Walmartu levný gril 🙂 (což jsi tu myslím i jednou psal), ale já ten Walmart v okruhu 1000km kolem sebe nemám…

    Jako neber to zle…

    Ta tvá reakce:

    "P.S. Please nepiste pod clankem jak to v CR nejde! To me vzdycky dojme;-). Prectete si znovu tu tucnou vetu trosku vyse."

    Mě opravdu rozesmála (v dobrém), říkal jsem si, že jsem tě nakazil takovým tím českým negativismem, že už si sám začínáš oponovat. Možná by bylo lepší, kdyby jsi o takových nabídkách psal anglicky na nějaký blog pro američany, i když já osobně mám nejraději příklady z praxe, tvůj blog mi dělá velkou radost a vždy se těším na nový příspěvek.

    Ale nemůžeš čekat, že když napíšeš, koupil jsem si ve Walmartu máslo za 1 Kč, že ti nenapíši, že tu stojí 15Kč a je nesmysl, abys mi psal, ať se přestěhuji do USA.

    V poslední době me podnikání už vůbec netrápí, vím, že ty regulace jsou jen pro malé, a když člověk vyroste si to zařídí po svém (offshore atd.). Takže jestli bych se někde přesídlil, tak na nějaký kokosový ostrov a to proto, že tam bude moře, čistý vzduch a klid, což v třinci moře není, je tu hluk z místních železáren a taky ovzduší není dobré, takže plánují, že jakmile můj dividendový příjem z akcií a ze spekulací přesáhne rozumnou úroveň (abych měl jistotu), tak přesunu celý svůj adult a jiný business někam na "coco" island, kde mi snad i "pomalá" mentalita bude vyhovovat. A pokud se mi bude stýskat, tak můžu žít půl roku v ČR a půl někde jinde, přípdně procestovat takhle svět, než najdu to pravé, kde zakotvit.

  18. Boch: Hodne pekny! prispevek, ale kdyz mam pri ceste za vlastnim private jetem moznost platit statisice pres kreditku, proc z toho jeste nemit letenky zadarmo? 🙂 Resp. kazdy usetreny dolar uz se nemusi vydelat. Nemam tento saying moc rad, protoze mi se mi zda, ze ho spousta lidi spatne chape a je taky castecne demotivujici, ale neco na tom bude 🙂

  19. Johnův nápad mi přišel dobrý a tak jsem místo řečí zda to jde či ne udělal sondu.. Takže u nás je prakticky jediná možnost a to ČSA a CITI. Karta sotjí 2500 Kč, ale zase tam máte hned bonus 10 tis. plus 10 tis. pokud utratíte první měsíc nad 15 tis. Kč. Plus první tři měsíce 5 bodů za 100 Kč, dále pak 4 body. Protože hodně kupuji PPC reklamu (adwords, etarget, sklik) a také docela létám tak jsem na kartě docela něco peněz protlačil. Všechny platby co kde kupuju dělám po netu, i když je tam možnost paypalem tak mám účet jen na tuto kartu a vlastně to protočím přes ní. Peníze tam poslám tak každé 2 týdny takže úrok neplatím. I když to je na fyzickou osobu tak já jsem fyzická osoba podnikatel a účetní mi řekla, že to je v pohodě a můžu si to dávat do účetnictví (je prokazatelné, že jsem tu danou věc zaplatil).

    Mám teď z kreditky něco přes 35 tis. mil (za necelé 2 měsíce, ale ovšem s těmi bonusy), plus něco za letenky, celkem tedy přes 80 tis., přičemž za 125 tis. je letenka kolem světa, což reálně vidím na příští rok.

    Jasně, 2500 Kč ročně je dost peněz, ale mám v tom fakt slušné pojištění a to i pro rodinu když jede se mnou a když jsem si spočítal, kolik mě stojí míle když koupím letenku a kolik mě vyjde tady tak se to pořád vyplatí.

    Jediný co je fakt blbý v ČR jsou ty "vychytávky" jako že když jsem si chtěl koupit letenku od AirMalta tak to

    1. nejdříve nešlo, že z Prahy oni nelétají, na můj argument, že poletím z Berlína mi tvrdili, že

    2. žádný let odtamtud nemají, na můj argument, že jim řeknu přesně číslo letu mi řekli, že

    3. v tom letadle nejsou žádná místa na volné letenky…

    Takže klasika, když ptáčka lapají… Nehledě na to, že "letenka" je sice zdarma, ale "letištní poplatky" a ostatní taxy ne, takže už to přesně vidím za ten rok až si budu žádat o tu kolem světa..

    Btw. chtěl jsem to také využít na upgrade do Bussiness…

    1. nejdřív už bylo pozdě (musím 7 dní předem a chybělo jen 5 do odletu) a přes moje urgence jsem nakonec zjistil, že za

    2. nemám tu správnou knihovací třídu, že nestačí mít ECONOMY ale musím mít ECONOMY PREMIUM či co, která stojí 2x tolik a teprve pak mohu upgradovat..

    Takže asi tak..

  20. Na druhou stranu, je to opravdu tak. Sice nesbiram mí­le, ale občas se mi podaří­ změnit jenom maličkost, nestojí­ to téměř žádnou práci ale ve výsledku člověk zí­ská velkou hodnotu aniž by s ní­ předem počí­tal.

  21. Marian: o té kreditce už vím asi dva roky. Pro někoho, kdo utratí to může být dobrá volba, jak píšeš, i když ty omezení to je děs.

    Těch kreditek Citi navíc vydává víc, má se slevou na benzín. Nebo je kreditka od Axy co přidává k penzijnímu připojištění (já ho nemám) peníze.

    Je to o tom, kolik kdo utratí přes kartu, mě osobně se to nevyplatí, protože utratím málo, můj obrat není velký, mám skoro vše v zisku, kdežto John protočí šílené peníze… A proto to jedno procento z obratu na míle mu pak udělá šíleně mílí…

    Každopádně je dobré se na tyto nabídky občas zaměřit, může to člověkovi ušetřit spoustu peněz a taková rozestlaná postel v první třídě, to je opravdový relaxační tahoun :).

  22. kdysi jsem to zkoumal na zaklade tehle clanku. Jeste jsem zjistil, ze je mozne ziskat mile v ramci bonusoveho programu t-mobile. Bud jsem pocital blbe, nebo to maji za oceanem vyhodnejsi, ale prislo mi, ze vyjde na stejno (cenove), kdyz si budu nechavat platit penize zpet (at uz primo, nebo treba v AXA), nebo kdyz budu setrit mile. Pokud nebude nejaka vyhodna akce, tak nic moc.

    V AXA to uz rozsirili, nemusite to ted davat na penzijni pripojisteni, ale i na jine produkty (napriklad podilove fondy). Takze se clovek k tem penezum pomerne lehce zase dostane.

    U karet jako je AXA i jine je nejvetsi vyhodou to, ze oni maji nejake partnery, ku kterych jsou ty podminky vyrazne lepsi. Kdysi treba vracelli 1Kc za kazdy litr benzinu koupeny u Benziny. Pokud jste znali nejakou levnou CS, tak to nebylo spatne.

  23. Veverka: díky za informace o tom, že kreditka od Axy dává peníze i na podílové fondy! Možná si ji časem zařídím. 20m od baráku mám totiž Penny (dříve Plus), na který má Axa opravdu velké 4% bonusy, navíc vrací 1% ze všeho. I když teď ji pořizovat nebudu, protože nedosahuji obratů při placení kartou abych ji měl zadarmo (na Internetu platím jinou kartou z dolarového konta).

  24. 2 Jaromir Adamek – podle info na webu je AXA karta prvni rok zdarma. U tech podilovych fondu si musis nejprve nastradat 1000Kc, coz je prevoditelne minimum.

  25. Ještě jsem si uvědomil jeden problém, a sice právní­:
    John někde psal, že s tou svou kreditkou platí­ zboží­ pro Shipito + správní­ poplatky pro IncParadise. Ale předpokládám, že tyto záležitosti nevyřizuje on osobně, ale jeho zaměstnanci, kteří­ tedy tou kreditkou fyzicky platí­.
    V ČR je toto trestné – nikdo cizí­ nesmí­ platit kreditkou, pokud není­ její­m držitelem (§ 249b trestní­ho zákoní­ku). Není­ tedy ze zákona možné, aby ředitel firmy dostal od banky kreditku a celá firma s ní­ platila a ředitel si střádal mí­le….

  26. U firemnich kreditek nechas vydat kartu pro kazdeho zamestnance pod jeho jmenem. Mile se sbiraji na hlavni ucet.

    2Jaromir: Kdo rika, ze nemuzes podnikat (zit, mit ucty, kreditky) v jine zemi nez CR? Nebo mam pocitat s tim, ze vsichni ctenari za zadnou cenu nikdy nevytahnou paty z domu?

  27. Rammi: právě, že jak píše John níže, musíš vydat kreditku každému zaměstnanci, a protože se v ČR za vedení karet platí, myslím, že sbírání leteckých mil by už nebylo tak výhodné.

    I firemní kreditka se vydává na konkrétní jméno, který je držitelem a nikdo jiný nesmí kreditku používat pro placení (platební karta je nepřenosná)

    Upozorňuji jen na možný právní problém…

    Asi jedinou možností je založit firmu v USA a nechat si udělat kreditku tam a sbírat míle tam. Tohle rozhodnutí má ale zase daňové dopady pro českého majitele.

  28. U nás existuje ještě Visa ČSA od UCB. Odměna jsou 2 mí­le za utracených 100 CZK. Neví­m, jestli je to lepší­ než od Citi

  29. Může mi někdo poradit? Dvakrát ročně létám Čr – Indonésie, Čr – Austrálie. Vždy nejlevnější­ letenka jaká se dá právě koupit. Neřeší­m s kým letí­m. Mám šanci sbí­rat mí­le? Dí­k za rady.

  30. Ahoj Johne, super post. Byl bys prosim tak hodny a napsal neco vic o tom, jak presne jsi nasbiral a pouzil mile u Cathay Pacific? Nedokazu pochopit, jak se ti podarilo zaplatit pouze 130 tisic mil za tak drahe letenky… kdyz jsem to zkousel u jine aerolinky, chteli me uctovat pocet mil odpovidajici dolarove castce (v tvem pripade by to tedy bylo pres 2 miliony mil). Predem dekuji za pomoc!

  31. Tak až budu mí­t svůj business, tak snad to taky budu využí­vat 😀 Jinak parádní­ tip! Dí­ky za něj!

  32. Ja jsem mile zrusila a prestoupila jsem na kartu s 2% zpet. Na letenku do Asie je treba 80 000 mil. Ty jsem sbirala 2 roky. Takze 4000 kc dvourocni poplatek za kartu. Za kazdou stovku 4 mile ( takze priblizne jako v USA) takze je treba utratit 2 000 000 (100 000 v $). Jelikoz tax a ostatni poplatky jsou vetsi cast ceny letenky dela to 12 656 ktere musis zaplatit. (mile ti taxy nezaplati). Sumasumarum 16 656 kc a zadne mile za let a velice omezene booking. Pokud ale za 2 000 000 dostanu 2% nazpet (cena karty je jen 500 rocne) mam nasporadano 40 000 kc, muzu si koupit letenku a zaplatit dovolenou a za let mam zase nasbirane mile ktere muzu v budoucnu vyuzit treba na upgrade. Tak to vidim ja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *