Ma smysl zakladat “papirovou” firmu v USA

Johne,

mam otazku ohledne papirove US spolecnosti (tedy spolecnost, ktera zrejme v US nema zadne fyzicke aktivity – vyroba/vyvoj probiha jinde, ale je tam zalozena, ma adresu, forwarding posty, apod.). Predstavte si vyrobce nejakeho zarizeni, pro ktereho je US trh dulezity. Tento vyrobce si zalozil v US presne spolecnost tohoto typu. K tomu navic toll-free linku.

Rad bych se zeptal na mozne duvody ? Prvni co mne napadlo je samozrejme duveryhodnost, kdyz clovek prijde na stranku, uvidi US adresu, tak se na ne kouka jinak nez na nejake pochybne smudly odnekud z vychodni evropy, nebo Ruska ci kde vlastne ta divna zeme je ;-). Dale to mozna trosku zjednodusi komunikaci se zakazniky, kteri kdyz neco musi poslat, tak maji US adresu a neposilaji do nejake vzdalene nezname zeme.

Jsou jeste nejake duvody pro toto? Nepocitam dane (ktere urcite mohou ale hrat roli, ovsem na obrat na US trhu nemaji vliv).

Diky,

Martin

Moje odpoved:

Tohle je docela velmi casty dotaz od lidi z CR. Co se tyka vytvoreni duveryhodnosti tak ciste jen zalozeni firmy v USA k vetsi duveryhodnosti moc nepomuze. Ono uprimne ani nejde poznat podle nazvu firmy, kde byla zalozena. Neexistuje zadny centralni registr firem. Musite jit do individualnich registru v kazdem state (50 statu).

S tou adresou uz to je lepsi, ale neni to uplne nejlepsi reseni jak to Martin chce delat. Prvni vec co si kdokoliv jednoduse behem par sekund muze overit je komu ta adresa patri. Staci ji dat do Google a okamzite vidim jestli na te adrese sidli nejaky UPS Store nebo jina sluzba na PO BOXY nebo preposilani posty. A tohle si zakaznici skutecne overuji. I kdyz ne vsichni. Jen par a vetsinou az kdyz vidi, ze se nejaky problem stal (kdy uz je to pozde).

Co si vetsina zakazniku overuje je, jak je dostupna podpora na telefonu. Na IncParadise nam skoro vetsina zakazniku zavola na telefon. A to i kdyz nemaji jediny dotaz na co se zeptat. Podivaji se na homepage. Tam uvidi, ze zalozeni firmy v Nevade stoji $283. A zeptaji se kolik stoji zalozeni firmy v Nevade. Pak si otevrou objednavku a zeptaji se po telefonu co je potreba za informace vyplnit na objednavku (i kdyz to stejne vidi pred sebou). Ta pointa je v tom, ze chteji slyset zivy hlas. Chteji videt, ze firma existuje. Ze ma skutecne zamestnance. A kdyz se stane nejaky pruser tak to nekdo bude resit. Tohle je naprosto klicove a velmi dulezite.

Vytvorit papirovou firmu, ktera se bude tvarit jako realna moc nepomuze. Jde o to vytvorit takove prostredi, aby zakaznici vedeli, ze je o ne postarane. Musi videt kdy mate otevreno a odpovite na telefon. Idealni je mit zamstnance co odpovida na telefonaty a mluvi dobre anglicky (ne s lamavou anglictinou). Musite byt schopni prijimat penize tak jak je v USA zvykem (treba ze lidi budou stale jeste platit seky, nebo posilat domestic wire transfer, apod). Tohle jsou okamziky, kdy je dobre mit americkou firmu.

Spread the love

13 thoughts on “Ma smysl zakladat “papirovou” firmu v USA

  1. Doplnim, ze ja to delat nechci, dela to presne takto nekdo jiny (krome toho jsem prave zjistil, ze zrejme to je jeste slozitejsi, nebot’ tech firem je vice a jedna z nich zrejme uz finalne zanikla 🙂 )

    Jeste mne napadly 2 doplnujici otazky. Diky za pripadne doplneni.

    – vyznam toll-free linky (zda to je skutecne velka vyhoda)

    – lamava anglictina: ja si to asi moc predstavit neumim (i kdyz pravda,
    komunikace s nekym z Indie je desiva). Staci clovek, ktery se domluvi,
    nebo opravdu lidi daji na native speakera ? U Shipita/incparadise to asi
    neni problem zaucit temer kohokoliv, ale v nejake technicke oblasti to
    nemuze byt nekdo neznaly oboru (aplikace).

  2. Johne s tí­m volání­m “pro nic” to mohu potvrdit, přestože telefonů nemám zas tolik, přeci jen do evropy se moc amí­kům volat nechce. Maximálně u drazšší­ch objednávek. Ale zeptám se tě na něco jiného. Jak jsou američani citlivý na dobu doručení­? Každý den jde do US x zásilek a tak si pohrávám s myšlenkou nějakého meziskladu přes fulfillmentové firmy. Je to ale otázka, přineslo by to nemalé měsí­ční­ náklady a nějak si nedokážu sesumí­rovat zda by se ten ví­cenáklad projevil ve ví­ce objednávkách. Logický uvažování­ ří­ká, že ano, ale je otázka o kolik. Pro nárůst o pár procent to nemá smysl. Jaký máš ty názor na rychlost doručování­ pro amí­ky?

    1. Odkedy zavedie Amazon dorucovanie vten isty den, naroky asi velmi stupnuju. Pracuju na systeme, ktory doruci balik blizko ku zakaznikovi este kym si ho objedna.

    2. Take by mne zajimalo kolik % odradi pozdni doruceni. U nas fulfillment nepripada v uvahu, protoze mame hodne specificke zbozi (a nejake LLC se zatim bohuzel nema sanci uzivit – bohuzel, je to me selhani a nedari se mi s tim pro US trh nic moc delat).

      Docela by mne zajimalo jak ty exportni zasilky clite, jestli mate zjednodusak nebo … ?

    3. Tak samozrejme kazdy je rad, kdyz dostane neco doruceneho rychle, ale kvuli tomu jak je Amerika velika tak ty ocekavani nejsou takova jako v CR.

      1. Jsem si samozřejmě vědom Amazonu, který mění­ zažité zvyklosti. Každopádně, ale nepovažuji pouhe jeho pří­hlášení­ patentu, jenž predikuje objednávky za pří­mou hrozbu. Nicméně ani to nepodceňuji, je jasné že čas je proti nám malým obchodní­kům a dří­ve či později to nakonec v nějaké podobě zrealizuje.

        1. no spise, ze Amazon placi rychlou dodavku pres svuj Prime a ted treba nedelni dorucovani.. takze to posouva cele kupredu v USA, kde standardne lidi dost cekali nez jim cokoliv prijde z obchodu

  3. Ahoj Johne, mam podobny dotaz ohledne vytvoreni meziskladu. Zajimalo by me, co je treba kolem toho vsechno dokumentove vyresit. Jednalo by se o mezisklad pro preposilani zbozi jak v ramci USA, tak i do ruznych zemi Latinské Ameriky. Lokalita Madison, WI – kde jsou cirou nahodou – jak jsem se docetl na strankach IncParadise – taktez vyhodne podminky pro zalozeni firmy ci pobocky. Vyuzili bychom k tomu cast bytu, tedy fyzicky vse pripravene – vlastne dnes i castecne fungujici, ted to tedy “jen” zlegalizovat, aby mohla tato pobocka ve forme meziskladu jednotlive zasilky oficialne dovazet do USA a legalne proclí­vat – a poté cast zbozi pak dale opet vyvazet do Latam. Dí­ky!

  4. Ahoj Honzo, nebo Johne?

    mám dotaz k založení­ LLC – limited liability company v USA. Podnikám v Čechách již mnoho let, ale s podnikám v USA zatí­m vlastní­ zkušenosti nemám. Důvod proč hodlám podnikat v Oregonu je můj podnikatelský duch, touha po svobodě a moje rodina, která žije tam. Osobně mě to problém nedělá prakticky žádný, pokud se jedná o podnikání­ tam, jazyk, nebo znalosti v mém oboru. Ale stále váhám, kde firmu založit a s jakou adresou. Poskytuje Tvoje firma i poštovní­ adresu, tzv. agenta? Myslí­m, že jsi nabí­zel zakládání­ firem, ale neví­m jestli to ještě je aktuální­. Stále se rozhoduji jestli mám společnost založit v Oregonu kde žijeme nebo v Nevadě, která je v podstatě také velice blí­zko. Daně jsou v Oregonu pří­znivé, to ví­m. Ostatní­ bych v popří­padě řešila osobně, pokud by to bylo možné. Vřelé dí­ky !

      1. Děkuji za odpověď. Snad to vše půjde, jak mám v plánu. Ozvu se až budu řešit adresu.
        Přeji pohodu a dobré nápady!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *