Posledni upravy pred vydanim stavebniho povoleni na sklady

Resime snad doopravdy poslednich par detailu na planech pro stavbu skladu v Torrance. Bohuzel Civil Engineer dostal infarkt, byl v nemocnici a pak se rozhodl jit do duchodu. Jeho partner vypada pretizene. Vse se nam zpozdilo.

Co se resilo na meste:


Resili se vsechny ty cervene pripominky pripsane do planu a uz jen s tim civil enginnerem. Vsechny ostatni oddeleni mame uz vyresene.  Napriklad:

– Zadrzovaci nadrze, aby destova voda netekla do odpadu. Nevychazeli vypocty. Civil Engineer navrhoval nejakou pumpu, ale architekt to zachranil at se radaji udelaji dve nadrze (dry well). Funguje to tak, ze voda natece do nadrze a postupne se vstrebava. Mesto resilo aby vypocet sedel (urcite mnozstvi vody se musi vstrebat behem 96 hodin, apod), nesmi se ta nadrz vrtat moc do hloubky, aby se nezasahlo do hladiny podzemni vody a tak dale…


– Na planech mame parkovani pro invalidy a dobijeci stanice na elektricke automobily. Oboji je pozadovano zakonem. Ted nove chteji jeste misto pro elektricky van pro invalidy. Netusil jsem, ze nejaky elektricky van pro invalidy ani existuje. Nastesti tim, ze plany byly schvaleny uz loni tak to po nas chtit nebudou.

– Kazdy pozadavek bere nejake misto. Nekde se neco pohne, pak zacne chybet parkovani, musi se pohnout stena, apod. Ze zadu mame nejake nouzove vychody, ale uz tam maji na pozemku bremeno vodarny (je tam nejaky kanal ke kteremu maji mit pristup). Dvere otevirat ven muzeme, ale nesmime ke dverim mit uz betonovy prah (ktery tam zase chce mesto). Tak se resilo jak toto vyresit (dvere se budou otevirat dovnitr, kdyz je limit na budovu mene nez 50 lidi tak je to umozneno).

– Majitele musi u uradu na ochranu podzemich vod vyzadat nejake dalsi povoleni, aby se mohlo stavet. Drive to mohli za majitele delat architekti, ted vyzaduji at si to delaji sami. To vypada jako pekne slozita vec, kterou ted budu resit.

Ceny za staveni jdou porad nahoru. Neni zadny pokles v novych projektech. I kdyz se porad hrozi nejakou krizi tak v realite to tak vubec nevypada. Lide jsou ochotni platit obrovske penize za nemovitosti, transakce probihaji, stale se stavi a architekt ma prace az nad hlavu. Rika, ze zatim zadne zpomalovani nevidi.

Spread the love

8 thoughts on “Posledni upravy pred vydanim stavebniho povoleni na sklady

  1. Takhle nejak to vypada, kdyz se nejaka civilizace neumi vyporadat s vlasnim uspechem, streli se dobrovolne do nohy absurdnimi regulacemi, necha jine civilizace vyrust pomoci vlastnich technologii a pak se necha v ramci fetisizace rovnosti prevalcovat a zahubit.

    1. Tak ono většinou ty regulace vzniky na nějakém základu.
      Nevím zrovna jestli parkování pro invalidy je absurdní regulace… 🙂
      A že není žádoucí mít dešťovou vodu na ulici nebo v kanalizaci je snad taky pochopitelné.
      V rozvinuté zemi lidi nechtějí stavět jak ve slumu Nairobi.

      1. Naopak mě to přijde jako rozumné řešení. Vždyť vemte si, jak se furt řeší nedostatek vody v krajině a přitom, když zaprší, tak se voda štandopéde valí kanaldou do nejbližší řeky.

        1. Je to katastrofální řešení! Je rozdíl vsakovat vodu v krajině a spláchnout do spodních vod obsah parkovišť a stání pro kamiony. Zvláště s přístupem Amíků k ekologii. Je to defakto odpadní voda.

          1. Tak je to voda ze strech nebo z parkoviste (kamiony tam nestoji) a nikomu olej z auta netece (parkoviste jsou vesmes cista). Me pripada lepsi at se voda vsakava do pudy nez ji vsechnu hnat jako odpadni vodu nekam pryc.

  2. Stejné a hodně pravděpodobně i složitější podmínky jsou i u nás. Problém je hlavně s tím, že je složité zjistit všechny požadavky dopředu, protože přepracování projektu dodatečně bere hodně času.

    U nás jsou i celkem vysoké poplatky za využívání dešťové kanalizace u ploch nad xxxx m2, v poměru jaké % to je k zisku na dané ploše u ploch co tolik nevynášejí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *