Pribeh zamestnance predchoziho majitele skladu

Nechaval jsem si na mou novou motorku namontovat crash bars. Dal jsem inzerat na Craigslist. Ozval se mi clovek, ze to umi udelat a je fanousek do motorek. Takze nez abych se s tim trapil ja tak jsem s radosti vyuzil pomoc zkuseneho.

A kdyz mi to instaloval tak jsme se dali do reci. Shodou okolnosti to byl byvaly zamestnanec firmy Goped od ktere jsem koupil muj sklad v Nevade.

Rikal jsem si jaka to je nahoda. A ptal jsem se na detaily co se stalo, ze ta firma musela ten sklad prodat. Ten sklad si totiz nechali postavit pro sebe v dobe kdy se jim nejvice darilo. Udajne je postaveni stalo 7 milionu! Rikal, ze treba to atrium (velikost 1,000 m2) bylo zrovna neco na co byli velmi hrdi. Bylo to misto pro zamestnance na odpocinek nebo na spec. akce.

Kdyz si ten sklad staveli, tak prodeje byly fantasticke. Firma mela obrat 30 milionu dolaru. A do roka potom co se do skladu nastahovali to slo rapidne dolu.

Nejaci vyrobci v cine kompletne okopirovali ty jejich skutry. Vcetne umisteni log na ruznych dilech. Z webu firmy si stahli sit jejich dealeru po celem svete a oslovili je, ze maji na prodej ty stejne skutry, ale za mnohem nizsi cenu. A zacali prodavat. Goped o tom vubec nevedel. Ale zacali se najednou hromadit reklamace, ktere museli resit. Spousta ruznych zavad. Kvuli clum meli separatni kontrakt na servis s jinou firmou v EU. Najednou se vyrizovalo mnohem vice reklamaci. Vrtalo jim to hlavou tak si nechali nektere ty scootery do USA. A kdyz jim prisly, tak zjistili, ze sice vypadaji podobne, ale nejsou stejne. Byl tam jiny motor. Jine soucastky. Ale na vsem cinani dali logo Goped. Firme klesli prodeje. Resili problemy s nespokojenymi zakazniky, kteri si koupili nekvalitni cinsky vyrobek a ani o tom nevedeli.

Pak se nejaky zakaznik srazil na skutru s autem a soudil je. Soud prohrali a meli platit 27 milionu skody. Detaily moc nevim, ale daji se najit nejake clanky, kdy ten zakaznik co je soudil pozdeji nahraval nejake extremni triky na skateboardu na Youtube, takze zas tak spatne na tom se zdravim nebyl. Ale to ze prohrali soud je dohnalo do bankrotu. K tomu se objevili dalsi problemy. Na Amazonu meli objednavky, ktere nemohli plnit kvuli tomu bankrotu. Amazon jim zadrzel penize. Takze dalsi soud.

Tohle asi byla doba kdy dali tu svoji budovu na prodej. A ja ji koupil za mene nez polovinu co je to stalo postavit. Pry se to snazili prodavat delsi dobu. A meli zajemce za mnohem vetsi cenu. Neco mi tehdy rikal broker, ale nevim jestli si to pamatuji presne. Ale udajne odmitli nabidku kolem 6 mil, ze to je moc nizke a radeji si pockaji. Jenze byla doba s dozvuky po ekonomicke krizi. Kupujicich moc na trhu nebylo. V roce 2012 kdyz jsem sklad kupoval se to teprve zacinalo s ekonomikou obracet. V podstate to byl takovy zlomovy rok. Je to docela depresivni pribeh jak se muze vydelavajici firma zase propadnout dolu. Pro me tyto pribehy jsou vzdy strasne poucne.

Spread the love

32 thoughts on “Pribeh zamestnance predchoziho majitele skladu

        1. no JASNE, zelenáči majú šťastie. A ked im zmizne, mí´žeme nakúpiť za 1/2 ceny. Dobrý biznis model. Drží­m palce ps: doteraz som si myslel, že vedci sú múdrejší­ ako ostatní­, ale napriek tomu berú granty , prí­padne robia za plat pre farma firmy, atd atd. Len taký cartrige do tlačiarne vyrobia za 2 USD v čí­ne, a alza mi ho predáva za 25,5 eur bez dane. šťastie že to asi ostatní­ nevedia , niekedy mám pocit, že slovo zákazní­k je nadávka.

  1. Ty vole jak může někdo vysoudit 27M USD za to, že se srazil na koloběžce s autem a vysoudí­ to na výrobci té koloběžky… To mi fakt hlava nebere :-O
    Jinak to Čí­nské kopí­rování­.. ať si klidně kopí­rují­, ale neměli by kopí­rovat i jméno značky. Ať každý ví­, že si kupuje čí­nský šmejd.

        1. Snad všechno co existuje v EU nebo US Čí­ňani padělají­. Skutečně dobrou značku to ale nijak neohrozí­. Lidi si připlatí­ za kvalitu a support/záruku

          1. To se ří­ká, ale jak je vidět z pří­běhu, zas tak jednoznačné to není­. Pokud zákazní­k kupuje a domnivá se, že kupuje originál a přitom je to nekvalitní­ kopie, nedává vinu dealerovi nebo čí­ňanům, protože by musel sám sobě přiznat, že naletěl. Mnohem častěji se “vztek” obrací­ proti vyrobci / značce. Kolikrát jsem už slyšel “oni mí­vali dobré věci, ale poslední­ dobou to jde s kvalitou dolů”. A když k tomu oficiální­ dealeři prodávají­ padělky se servisem a zárukou originální­ firmy, nemá běžný zákazní­k šanci rozlišit, že nekupuje originál.

            1. Tohle je dost specifický pří­pad.

              Ale když si vezmeš další­ masivně paděláné značky (např. Louis Vuitton, Ray-Ban, lacoste atd…), tam si je každý normální­ člověk vědom toho, že na tržnici v Holešovicí­ch nebo v Turecku nekoupí­ originál… 😀

              A těmto značkám se daří­ velice dobře, protože lidi co si kupují­ padělky si toho jsou obvykle vědomi a na originál by stejně neměli nejspí­še pení­ze.

    1. Čí­nský šmejd se u nás prodává už tak min. 20 let…

      Myslí­m ale že lidi v ČR se už ale postupně učí­ poznávat a kupovat kvalitu (taky už máme mnohem ví­c peněz než před 20 lety).

  2. Na tom pří­běhu je nejsmutnější­ to, že ona firma vymyslela a prodávala kvalitní­ produkt o který byl zájem. Zničili je podvodní­ci. To nebylo o neúspěchu v konkurenci ale o nevymahatelnosti práva, respektive právo se obrátilo proti poškozenému.

    1. Tohle je ubreceny a zcestny nazor.
      Nic neni staly a nepreziva ten aktualne nejlepsi nebo nejhodnejsi, ale ten, kdo se umi nejlip prizpusobit zmenam. Ze nejakej cinskej mamrd okopiruje muj vyrobek je soucast soucasnych pravidel hry, mam s tim pocitat ve svym businessu jako s kazdou jinou promennou a co je nejdulezitejsi – tenhle problem maji vsichni (i moji konkurenti).
      A jeste k te slavne vymahatelnosti prava – kdyby se stat nesral do veci, ktery mu neprislusi resit, jako je treba “ochrana” spravedlive hospodarske souteze, spotrebitele a diktovani zakonnych zaruk, tak by tahle firma na tom byla pravdepodobne lip. Kazdej si ma ke svymu vyrobku urcit, jak za nej ruci a jak se ke svym zakaznikum bude chovat. V takovem svete bychom na tom jako spotrebitele a vyrobci byli zatracene lip.

      1. Blbost.
        Tohle nebyl žádný nadnárodní­ korporát platí­cí­ daň ze zisku na úrovni 0,01% jako Starbucks a další­.
        Tohle byla normální­ střední­ výrobní­ firma daněná v USA 30%, a za ty daně je měl stát chránit, ale mí­sto toho se přednostně na většině Západu podporovali poslední­ desetiletí­ spí­š povodní­ci a šejdí­ři.

  3. Jinak Johne dobrá volba motorky, kdybych měl pení­ze nejspí­še taky volí­m tuto stejnou 🙂 Nebo Triumph, ten dělá nádherné motorky a jsou podle mě trochu originálnější­ než Honda.

    1. Jediná účinná obrana je podle mě vzdělávat spotřebitele, být s nimi v kontaktu, budovat brand a vlastní­ spolehlivou obchodní­ sí­ť. Bojovat pří­mo s padělateli je podle mě boj s větrnými mlýny, jednoho zastaví­te a objeví­ se 3 další­.

      Podle mě spousta lidí­ lidí­ si padělek nekoupí­, i když mohou, pokud jsou informovaní­ spotřebitelé a ví­ jaký šmejd za nižší­ cenu dostanou.

      Většina lidí­ si prostě nechce koupit minibike, který se jim hned rozpadne nebo si na něm rozbijí­ hubu, byť je 3x levnější­.

      Jo jasně vždcky bude pár lidí­ co si úmyslně koupí­ fake kvůli nižší­ ceně, ale to jsou podle mě spí­š lidé co na originál stejně nemají­ pení­ze.

      1. Podí­vejte se kde je Apple a jeho iPhone, byť je to asi jedna z nejví­ce padělaných věcí­ na světě.

      2. Jasný vzdělávat spotřebitele…:D Spotřebitele zají­má cena, cena, cena, protože si radši koupí­ 3x šmejd a má pocit že ušetřil, než jednou kvalitu.
        Naví­c má stát něco dělat pro daňového poplatní­ka, kterého stáhne o daně, poplatky, pokutičky, šikanuje kde se dá a pak skáčou politici šipku Čí­ně do pr***e, která celé usilí­ domácí­ho výrobce prostě okopí­ruje a s dotacemi vyváží­ do Evropy, USA.
        Zkuste vy něco okopí­rovat! Div vás nepopraví­, ale u Čí­ňánků je to jedno, protože s nimi děláme “biznys”…..

        1. Jiné to být ani nemůže s tí­m neštěstí­m na Hradě…zvoleným pomatenými vlastenci s IQ 70 rovno a méně…

        2. Jasně je určitá velká skupina lidí­, co jde hlavně po ceně, ale myslí­m že jich stále ubývá v poslední­ době.

          Dneska je hodně lidí­ co mají­ dost peněz, a ti vyžadují­ kvalitu. Je to vidět všude kolem nás, lidi jezdí­ lepší­ma autama, mají­ lepší­ hadry, kupují­ lepší­ jí­dlo… Neří­kám že všichni, ale ten trend je jasný, naše společnost stále bohatne…

    2. Podí­vej se na aktuální­ web Blaty a nejlépe na mobilu. To přesně ukazuje, že to moc flexibilní­ firma není­. A jejich poslední­ novinka s titulkem ZAVŘENO mě teda pobavila…

  4. Dozvěděl jsem se něco málo o Kabala – prý je to velmi populární­ v USA. Ví­te o tom někdo něco bližší­ho ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *