Prumerna delka zamestnani v restauraci necele dva mesice

Velmi zajimava statistika z restaurant businessu v USA.

Prumerna delka zamestnani pracovnika v restauraci je 1 mesic a 26 dnu. Jeste zalezi jak se ta statistika pocita. Treba zamestnanec co odejde hned prvni den tu statistiku urcite dost narusi. A to se stava v USA docela casto. Nekoho zamestnate a po prvnim dnu neprijdou znovu do prace (nebo klidne po prestavce na obed). Kazdemu doporucuji zamestnavat na kazdou pozici dva lidi. Je vysoka pravdepodobnost, ze jeden z nich odejde nebo nebude vyhovovat. A takto se usetri cas s treninkem (trenuji se dva zamestnanci najednou).

Kazdopadne tu statistiku beru v uvahu. Zaucit lidi je velmi narocna vec. V kazde firme jsem si zakladal na tom, ze u me zamestnanci zustavali velmi dlouho. A tohle je dalsi duvod proc musi na vse byt dokonaly system, aby zaucovani zamestnancu bylo rychle.  Tak doufam, ze se mi to podari i s tou pizzerii ve vysoce fluktujicim food byznysu.

Zdroj: 7shifts

Spread the love

9 thoughts on “Prumerna delka zamestnani v restauraci necele dva mesice

  1. Ale na to je prece jednoducha odpoved.Jestli chces dobre a kvalitni pracovniky tak je musis ZAPLATIT!!!Za sedm dolaru na hodinu nikoho spolehliveho nesezenes.

    1. Tak min. mzda v L.A. County bude do trech let $15 na hod. Ted je $12 (pro firmy pod 25 zamestnancu a $13.25 pro vetsi firmy). Za $7 nejenom nikoho nesezenes, ale ani to neni legalni.

  2. Ta fluktuace ma svuj duvod. Nizka mzda, prace pod stresem, caste prescasy, caste zmeny v rozpisu smen na posledni chvili, prace pod manazerem, ktery chce uchlacholit nadrizeneho skvelymi cisly a kasle na sve podrizene. Asi jako v kazdem byznyse. Dej lidem motivaci, odmen je za praci, udrz dobry kolektiv a oni nebudou tolik odchazet. Porad je to ale pro hodne lidi, hlavne pro ty mladsi, druh prace, kterou vezmou jen na docasnou dobu nez najdou neco lepsiho.

  3. Já viděl nějaký dokument z USA, a tam měli na každé místo při rozjezdu pobočky lidi tři. Jednoho zaučujícícho z jiné pobočky a dva “učně”.

  4. Johne, nevim, jaka je v LA tipping culture, ale podle me pro udrzeni zamestnancu bude take dost zaviset, jake budes mit v provozovne terminaly na placeni kartou.

    Uz si nepamatuji, jake jsem v LA bezne videl, ale v Kanade je pro zamestnance restauraci nejoblibenejsi typ, kde je to udelane nasledovne:

    1) zakaznik na terminalu vidi celkovou castku, musi stisknout ENTER
    2) objevi se obrazovka, kde je napsano “tips” a muze vybrat bud “$” nebo “%”. (nebo musi odmitnout na klavesnici stisknutim cerveneho tlacitka ale to malo kdo vi a tak to neodmitnou)
    3) pokud stiskne “$” musi zadat castku, pokud stiskne “%” je tam predvybrano “10%”, “15%”, “20%” a nebo ctvrta varianta ze sam zvoli, kolik presne procent.
    4) muze bezkontaktne prilozit kartu nebo mobil a zaplatit

    Znam kavarnu, kde zamestnanci zacali vydelavat o 70% vice na tipech jen diky tomu, ze zavedli tento novy system terminalu z drivejsiho, kde to bylo u bodu nasledovne 2) objevi se obrazovka, kde je napsano “tips” a tam byla moznost “yes” nebo “no”.

    Dulezita je take bezkontaktni platba, at muzou lide zaplatit i kdyz u sebe nemaji penezenku ale jen mobil 🙂

    Snad jsem to napsal dostatecne jednoduse 😉

    1. Tak ono s temi spropitnymi je to vubec zajimave tema v USA se to ted resi. Nektere restaurace v New Yorku spropitne rusi (radeji plati normalni mzdu). Nedavno probehly soudy, kdy nektere restaurace rozdelovali spropitne mezi kuchyni, manazerem a servirkami (coz je nesmi). Zakaznici si mysli, ze hodnoti spropitnym cely zazitek v restauraci (jak je dobre jidlo, jak je uvareno, jaka je obsluha)… ale servir/servirka na to jak je dilo dobre nebo uvarene vubec nema vliv.

      Krome NY a CA v ostatnich statech zamestnavatele plati silene malou mzdu treba $3 na hod. (legalne) a spolehaji, ze to zakaznici doplati na tech spropitnych. Ja na tom mam takovy smiseny pocit. Moc ty spropitne nemam rad, protoze to je v podstate povinost. A pak to rozhodovani kdo to ma a kdy dostat. Uklizecka v hotelu? Davate spropitne? Meli byste. V restauraci samozrejme musite, ale v coffee shopu nebo kde si jen vezmete take-out (za co je to spropitne zaslouzene)? Naprosto chapu, ze zamestnanci maji spropitne radi… ale je to takovy zvlastni zvyk. Jak se to aplikuje.

    2. Znam kupu lidi (me nevyjimaje), co do takovehle vysiraci restaurace s natlakovym systemem na tipovani uz znovu nepujdou.
      Je to neco na zpusob “charity” ala trikralova sbirka – kdyz ti nekdo skemra u dveri (nejlip soused ze stejny ulice), dobrovolnost je vic nez zarucena a jeste se tim pak nezapomenou pochlubit, jak nam to krestanska moralka v zemi kvete.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *