Socialni site jsou nocni mura

Na jednu stranu je to fantasticke, ze muzete byt v tesnejsim kontaktu se zakazniky. Na druhou stranu je to strasne, kdyz nejaky zakaznik nechce akceptovat zadna pravidla a pres socialni site a ruzna fora dela ruzne natlaky aby donutil firmu, aby sva vlastni pravidla pod tlakem porusila.

Priklad:

1. Ucet pod falesnym jmenem. Vse velmi podezrele. Zakaznik nemuze dodat zadne doklady totoznosti. Vypada to jako podvod. Ale vehementne si vsude stezuje. Dokonce jeho profil na Facebooku je pod jinym jmenem, ale nedokaze vysvetlit proc pouziva uplne jine jmeno na Shipito uctu.

2. Zakaznik si nevybere pojisteni. Neco se stane s balikem. Po stiznosti na socialnich siti doufa, ze dostane zaplaceno i bez pojisteni. Udelate jednou vyjimku a hned se to po socialnich siti rozsiri, ze pojisteni neni potreba platit, protoze stejne platime. Kdyz nezaplatime tak je to nekoncici spoust komentaru, stiznosti a clanku, ktere jen histericky krici, ze neplatime za ztracene baliky (ale uz se nezmini, ze pojisteni si nevybral).

Ve vetsine zemi toto neni problem. Ale jsou zeme, kde jsou lidi experti na to jak vsechno ojebat a navzajem si to reknou.

Spread the love

12 thoughts on “Socialni site jsou nocni mura

  1. Taky jsou zeme, kde jsou experti na zavist… Spis to nasvedcuje cilenemu poskozovani, pokud to neni konkurence, tak je to clovek, ktery ma asi pocit, ze ti neco dluzi.

  2. Na riesenie tohto problemu mame vo firme “pravidlo prveho oj**ania”. Vychadzame zakaznikom v ustrety az kym nas prvy neoj**e . Potom sa uz v danej veci tvrdo a bez vynimky dodrziavaju firemne pravidla.

    Niekedy to trva prekvapivo dlho (sme ludmi prijemne prekvapeni…)

  3. Nejspis nema cenu bedovat nad necim co je nezmenitelny fakt. Ostatne treba osobne si myslim, ze uvadet prave jmeno na internetu neni nejrozumejsi pocin. Na ruzna fora chodim proto, ze ze tam neco dozvim, tedy chci aby si tam lide sdileli sve zkusenosti. Ojebavka nejspis nebude to spravne slovo, ostatne princip podnikani je v tom levne nakoupit, draze (nebo alespon draz) prodat, vydelat. Prijit na zpusob jak neco dostat levneji prece neni ojebavka – to by shipito vlastne na ojebavkach stavelo.

    To ze nema smysl bedovat, ale neznamena, ze se s tim neda a nema neco delat. Chce to hlidat si svuj obraz na socialnich sitich. Kazda negace jde negovat nebo alespon korigovat do prijatelne podoby. Pokud to podnikatel nechce delat sam muze si na to najmout lidi. I maly tym dovede udelat zazraky. Takto jde kouzlit nejen s vlastnim obrazem, ale i s povedomim o konkurenci. V dnesni dobe jde vlastne o zasadni soucast konkurencniho boje. Vlastne ony i ty negativni komentare a clanky nemusi nutne pochazet jen od nespokojenych zakazniku.

    1. V poslední­ době vidí­m, že se stává normou psát negativní­ komentáře o konkurenci. To už je na mě opravdu moc. Neví­m, to bych asi nedokázal. Třeba kvůli tomu budu muset nechat businessu…

    1. No je to presne zmena kterou udelas kvuli mensine a ovlivnis tim vetsinu, ktere to z urcitych duvodu nemusi vyhovovat…. Coz take neni idealni. Zkouseli jsme podobnym zpusobem resit

      1. Toto jsou asi nejzajimavejsi veci u tohoto podnikani co se musi resit.. jak delat rozhodnuti, abys treba kvuli tomu, ze par lidi podvadi totalne nezneprijemnil zivot vetsine uzivatelu, kteri podvadet nikdy nebudou.

  4. Jeden pří­klad za všechny – UPC mělo pravidlo, že když si někdo stěžoval na úroveň služby nebo chtěl kabelové připojení­ zrušit, tak mu poskytli 50% a vyšší­ slevu. Brzy se to mezi lidmi rozší­řilo a tak se počet stí­žností­ a zájem o rušení­ služby stále zvedal. Pak si toho někdo z managementu všimnul a zatrhl poskytování­ slev při žádosti o rušení­ služby. Najednou si zrušení­ smlouvy 99% lidí­ rozmyslelo a pokračovalo v stávají­cí­ch podmí­nkách.

    Nutno dodat, že UPC nabí­zelo novým zákazní­kům výrazné slevy a to pochopitelně štvalo stávají­cí­ zákazní­ky a řada z nich byla v podstatě k tomuto kroku vyprovokována. Bohužel UPC má stamilií³nové ztráty a management firmy neumí­ jinak poměrně kvalitní­ produkt prodat bez poskytování­ slev. Vidět je to v porovnání­ s telefonní­mi operátory – těm zdražování­ fyzickým osobám prochází­ bez povšimnutí­ a většina slev jsou jenom naoko – nebo pří­padně Zadara…

    Žádný tým specialistů na sociální­ sí­tě není­ tak velký, aby se stačil vyjadřovat ke každé negativní­ zmí­nce na internetu. Lepší­ i levnější­ varianta je poskytovat služby tak, aby aspoň část zákazní­ků z nich byla nadšená natolik, aby firmu dokázala na netu obhajovat.

    1. první­ problém je – poskytovat slevu, když mám evidentní­ dí­ru v systému (sleva se dá zneuží­t). Princip je rovněž obchodní­ – dávám slevu, když mi to přinese ještě ví­c. Nikdy bych neposkytoval slevu na přilákání­ zákazní­ka. Mnohem lepší­ je podle mě motivovat ty stávají­cí­ a jim dávat slevy, protože oni to řeknou další­m… nový zákazní­k zdaleka nemá takovou hodnotu jako ten stávají­cí­… jinak já osobně si ověřuji firmy jen na stránkách, kde se dá reagovat. Hrozně rád mám třeba fb pro tenhle účel, protože tam se dá nají­t spoustu jak kritiky (většinou s vyjádření­m obchodní­ka) i pochvaly. Nikdy nesleduju stránky které byly vytvořené jen pro kritiku nějaké společnosti, protože je jasné, že dostanu zkreslené informace. Naopak na mě hrozně negativně působí­ komentář na fb, který nebyl okomentován obchodní­kem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *