Umeni dobreho obchodu

Dat dobrou nabidku je velke umeni.

Smlouvat o cenu je jednoduche. Ale doopravdy ucinne je vedet o co prodavajicimu jde. Jakou ma motivaci. A pak nabidnout neco co splni nekterou z techto motivaci.

Funguje to takto v kazde obchodni transakci. Kazda strana ma jine motivace. Ty nejsou vzdy jasne vyditelne. Je potreba na ne prijit. Musi se jit do hloubky. Vedet co muzu nabidnout a co chce druha strana.

Ja nad tim vzdy premyslim a nekolikrat se mi podarilo udelat velmi dobry obchod prave kvuli tomtu principu. Kupoval jsem treba jednu nemovitost a chtel jsem vyjednat nejlepsi cenu.

Prodavajici sel do duchodu a prodaval sve kancelare. Pri prodeji chtel co nejvice vydelat. Zjistil jsem, ze existuje velmi elegantni reseni pro nas oba. Kdyz mu splatim nemovitost na splatky behem nekolika let tak se mu vyrazne snizi dane, ktere plati. Zisk z nemovitosti se rozlozi na delsi obdobi a usetri.

Me se navic nechtelo ziskavat pucjku z banky kvuli velkemu mnozstvi papirovani. Takze prodavajici me dal pujcku (owner financing) a jeste mel radost kolik usetril. Byla to vyhra pro nas oba.

Funguje to tak na vice prikladech. Kazdy si preje delat dobre obchody. Vzdy premyslejte co muzete nabidnout a co ta druha strana skutecne stoji.

Spread the love

8 thoughts on “Umeni dobreho obchodu

  1. Jj, tuhle větu by stálo za to vytesat do kamene. Podle mě je také důležité co nejlépe klientům vysvětlit nabí­dku tak, aby měl nějaké rozumné srovnání­. Jinak se totiž rozhoduje jenom podle ceny a nakonec zjistí­, že si třeba nevybral dobře. K tomu aby člověk mohl dobře a úspěšně prodávat musí­ dokonale znát svůj produkt a umět to klientovi dobře podat a vysvětlit tak, aby jeho nabí­dka byla bezkonkurenční­. Třeba v překladatelství­ hodně lidí­ neumí­ cizí­ jazyk do kterého požadují­ překlad. Nedokážou tak posoudit kvalitu překladu a vybí­rají­ pak jenom podle ceny. A taková malá službička typu následné kontroly zdarma po implemetnaci překladu na web občas rozhodně o zí­skání­ zakázky i když je vaše cena o něco vyšší­ než u konkurence.

  2. A na kolik let byla domluva? Být na mí­stě prodávají­ho možná bych měl obavu, že se nemusim konce splacení­ doží­t a vůbec si ty pení­ze uží­t.

  3. Dí­ky Johne, pootevřel oči s daňovými výhodami. Tedy prodávají­cí­ Ti v podstatě prodal nemovitost něco na způsob hypotéky se zástavou v pří­padě neplacení­ splátek? Mimochodem – jak jsi přišel na myšlenku s tí­m faktickým sní­žení­m daně?

  4. Gratuluji. Zdá se, že Tvé znalosti z oblastí daní se tentokrát více než vyplatily :-). A v kterém městě máš tu novou kancelář?

  5. Otázka je, jak často se právě nad těmi motivacemi vyplatí přemýšlet. Mnoho produktů je jednoduchých a jediné kritérium pro zákazníka je mnohdy cena.

    Ale samozřejmě je nutné, pokud něco prodávám, či naopak kupuji, si položit otázku PROČ, co tím chci docílit…

  6. I když hodně klientů je konzumních a jde čistě po ceně.

    Ale takový bonus či malá výhoda, mnohdy opravdu malý, opravdu kolikrát rozhodne, člověka totiž velmi potěší, i když má minimální hodnotu.

    Všímáte, jak tu někdo rozdává mínusy 🙂 haha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *