Update pizza – unor 2018

Predstavte si, ze mame z mesta finalni schvaleni pristavku na popelnice! Pred tydnem nam to prislo. Beru to skoro jako vtip, jak dlouho to trvalo vyridit.

Je videt, ze je konjunktura. Kalkulace od kontraktoru na rekonstrukci provozovny prisly v rozpeti 100-330 tisic dolaru. Jen pro predstavu to je prostor 100m2! Ty ceny jsou bez materialu. Jen ciste za praci. Za tyto ceny se be se nedavno dal postavit cely rodinny dum (i s temi materialy). Proste kontraktori nevi co by si rekli.

Nakonec nam tu rekonstrukci dela muj stary dobry znamy inzenyr z Peru, ktereho znam uz dob XYZ Bikes. A myslim, ze se vejdeme do tech 100 tisic.

Zlati imigranti. Vazne!

Nechal jsem si do provozovny dat kameru, at se muzu divat jak vse postupuje.

Uz jsme meli nastevu od inspektora z mesta. Ten rekl, ze nektere veci ve schvalenych planech mestem jsou spatne a mame je delat jinak. Proste bych toho architekta uz nebral na dalsi job. Je videt, ze moc nad tim nepremyslel a nesnazil se.

Take uz objednavame vybaveni do kuchyne. A postupne to zacina byt dorucovano.

Prisly nam krabice na pizzu. Jak vidite, budu mit atypicky tvar pizzy. Obrazek je od ceskeho umelce Vaclava Rohace.

Takze drive nebo pozdeji tu provozovnu asi fakt zprovoznim!!!

Verte mi jak se tesim, az vezmu ten 22 kg pytel mouky. Nasypu ho do toho velkeho mixeru. Udelam testo. Vyvalim ty testove bochanky. Vazne! Min. jednou me to bude strasne bavit. Mozna i vicekrat. Zato to stoji!

Spread the love

49 thoughts on “Update pizza – unor 2018

  1. Johne, respekt k tvojej vytrvalosti.
    Osobne si myslim ze vacsina ludi keby ma riesit podobne problemy so zakladanim pizzerie tak to uz davno zabali.

    Drzim palce nech sa dari.

    Mozno raz pojdem do USA a dam si tvoju Organic pizzu 🙂

  2. ta Vaše krabice mi připomněla pizzu, která teď docela frčí­ na východní­m pobřeží­. Obsluhovací­ pult je ve tvaru oválu, pece a obsluha uvnitř toho oválu. Zákazní­k pak postupuje a vybí­rá si druh těsta, druh omáčky na potření­, zeleninu, houby nebo maso a pak druh sýra. Mají­ tam tuší­m šest malých, ale výkonných pecí­. Pizza se položí­ na pás, projede pecí­ a vyjede upečená, celé to trvá jen chviličku. Ten řetězec se jmenuje &pizza.

      1. No jestli si někdy viděl jak se dělá klasická italská pizza v peci, tak dělat kolo mi přijde nejjednodušší­ na vytvarování­, upečení­ a serví­rování­… 🙂 Ono to má svou logiku proč to není­ čverec nebo jiný tvar.

    1. Pro me je kazdy takovy detail marketing. Jak vystoupat z te obrovske konkurence a ukazat zakaznikum jak jsme jini. Tvar pizzy je relativne jednoduchy zpusob jak toho dosahnout. Klasicky oval je taky tvar prumyslove vyrabene pizzy (treba zmrazene). Tohle vice ukazuje, ze jsme neco jineho nez masova velkovyroba. Je tak rikam, ale jen jeden z detailu.

  3. Me se ten obal na pizzu libi a tvar mi naopak prijde praktictejsi, nez klasicky ctverec. Tady ve Vancouveru v Kanade se takhle pizza dela take a ta krabice je super. Mnohem lepe se drzi, aby se komplet pizza nahodou nepreklopila na chodnik a nebo jste se s ni v pohode vesli do hromadne dopravy 🙂

    Maji na to takove specialni nuzky, kterym tu pizzu “strihaji”. Nejvetsi krabice ma 91×18 cm https://stretchpizza.com/viewourmenu/

  4. Nebol by úplný gamechanger keby robí­te kváskovú pizzu, tzn. do cesta by sa namiesto droždia použí­val skutočný kvások? Vo svojom okolí­ pozorujem ústup od moderného “priemyselného” chlebu a návrat ku klasickému kváskovému, ktorý je kvalitatí­vne neporovnateľný, chutnejší­, zdravší­, ľahšie stráviteľný.

    Neviem ako to robia bežné pizzerie, ale predpokladám že takmer všetci volia jednoduchšie riešenie s droždí­m. Teraz som to zo zvedavosti hodil do Googlu a našiel som jednu jedinú pizzeriu na Slovensku, ktorá použí­va kvások.

    1. Bavil jsem se na tohle tema s jednim sefkucharem v Londyne. Vzpomiman si, ze rekl ze muzes pouzit i trochu jogurtu ( pro vegany kokosovy jogurt ), ze ty bakterie jogurtu udelaji stejnou praci. Jeste zminoval, ze gluten free pizza se musi predepict. Prvne peces jen testo a a oak dopeces jako komplet.

    2. Tak uvazuji jit jeste dal podobnym smerem, ale zatim to nemam kompletne vyresene. Ale takto nad tim premyslim, jak to nemit prumyslove a co nejvice chutne.

      1. To je urcite spravna cesta. Pokud budes mit paradni gluten free nebo vegan pizzu, zakaznici se ti budou radi vracet. Navic vegani a vegetariani te doporuci svym znamym veganum a vegetarianum. To rikam jako skoro vegetarian (pasketarian). Neni jednoduchy udelat pizzu chutne bez masa a uz vubec ne bez syru.

        1. Nechápu proč mají­ někteří­ vegani a vegetariáni posledost pořád dělat nějakou vegan sví­čkovou, vegan ří­zek, vegan pizzu, gluten free pizzu.

          Kua když jsem vegan, tak si jí­m ty veganský saláty a další­ jí­dla a netváří­m se, že jí­m “vegan ří­zek” a snažit se napodobit chuť a vzhled ří­zku, je to podle mě úplné pokřivení­ té filozofie a pří­stupu k jí­dlu.

          Buď jsem masožravec a žeru si ty ří­zky, nebo jsem vegan a vůbec mě ří­zek nezají­má…

  5. Od první­ho nápadu utekl rok. Tohle je neskutečně obstruují­cí­ a štvoucí­. Když to srovnám s nástupem Shipita…. Proč je to teď tak pomalé? Kvůli tomu že se jedná o jí­dlo?

    1. Jednak asi u jí­dla, zejména restaurací­, je ta byrokracie daleko větší­. Ale také Kalifornie už od doby Shipita trochu pokročila, směrem do…

  6. Johne, dávám tip ke zvážení­:

    Je běžné, že pizzerie má svůj web, to není­ nutné zmiňovat. Dost zákazní­ků dnes použí­vá mobil. Web se upraví­ pro mobilní­ zaří­zení­; někdo se chce ví­c odlišit a nechá si naprogramovat mobilní­ aplikaci (Android, iOS) – jenže málokdo ze zákazní­ků si ji instaluje.

    Existuje lepší­ možnost – progresivní­ webová aplikace, PWA – jde o běžnou web stránku upravenou tak, aby se dala uložit do mobilu (jako instalovat, ale pří­mo z prohlí­žeče, bez nutnosti jí­t na app store…). Může fungovat i offline, rychle se načí­tá a vypadá jako klasická aplikace.

    Ví­c si už zjistí­š sám 🙂

    1. Zatraceně, naprosto správný postřeh, tohohle jsem si měl všimnout i já a dávno na to Johna upozornit . Tyhle krabice musí­ vyhodit, pokud už jsou vyrobené. Sami jsme s tí­m měli obrovské problémy u aplikací­ pro děti. I když dodrží­š poměr 50/50, tak ti zase budou vytýkat třeba to, že zástupci barevných jsou oblečeni hůř/jinak, než bí­lí­… Udělat to správně prostě nejde. Nakonec jsme přešli od lidí­ ke zví­řátkům.

          1. Ja jsem ted treba na zimnich olympijskych hrach a taky je tady malo cernochu.. To je smrtelne vazny problem. To muze celou olympiadu polozit!!!

              1. to je jako kdyby nekdo pozadoval, aby basketballovy team v nba nebo sprinterska stafeta mela shodny podil vsech ras :-), neco umi vetsinou lip cernosi neco bily neco zensky a neco chlapy – a pak se holt obcas najde bilej sprinter, cernoskej prezident, zenska, co umi ridit firmu a chlap, co mu to jde celej den s detma
                jestli tyhle veci nekoho seriozne trapi, tak jsme jako druh na pokraji vlastniho konce
                je to fakt zvlastni, kdyz v tom vsem blahobytu vyrabime neexistujici problemy

                  1. Když si pročí­tám názory multikulturní­ch novinářů a aktivistů na pravdivost ztvárnění­ středověkého prostoru v čechách, tak si ří­kám, že možná žijeme v opravdu prima zemi.

            1. Pojďme tipovat, jak dlouho takový obal vydrží­, než se bude muset kvůli tomuhle “problému” měnit.

              Můj tip: 4 měsí­ce

            2. Uvědom si že žiješ v Californii a tví­ zákazní­ci nebudou určitě vypadat jak na obalu někde v České vesnici. Je poněkud ironické že ty jako imigrant si vyskakujes na systém který ti dal šanci i když si jiný, čekal bych po tvých cestách světem a životu v USA ví­ce pochopení­ než ubí­rani se cestou typických českých ignorantu – což je, jsem chudáček bí­lý heterosexuálni muž a bohužel už nemám takové možnosti jak buzerovat ostatní­ jako jsem měl v dobách kolonizacnich. Škoda, zklamal jsi mne.

          2. Američané by si hlavně měli zamést před vlastní­m prahem a ve své historii, kdy vymasakrovali původní­ obyvatele, sebrali jim zemi a USA vybudovali na jejich hrobech pomocí­ černošských otroků se kterými nakládali jako se zví­řaty ještě několik desí­tek let zpátky.
            A dneska budou poučovat ostatní­ o rasismu a xenofboii…

              1. Jasně, tak to myslí­m, ří­kám “Američané” v dnešní­m kontextu – což je obvykle dnes chápáno jako dnešní­ bí­lé obyvatelstvo USA. Původní­ obyvatelstvo USA je v ČR obvykle označováno jako “Indiáni”, černoši jako “černoši/afro-američané” a Američané lat-am. půvdu jako “hispánci”.

      1. Jestli má někdo problém s tí­m, že na obalu jsou převážně bí­lí­ lidé, tak by se měl nad sebou zamyslet, jestli náhodou není­ rasista.

  7. Johne, neví­m kam to napsat, tak to dám sem. Ví­š o tomto? Co na to ří­káš?

    Planet Express bylo založeno v roce 2017 bývalým provozní­m ředitelem Shipito, Jasonem Luongem. Dí­ky ví­ce jak 10ti letům zkušenostem v tomto podnikání­ jsme se rozhodli využí­t našich zkušeností­ a nabí­dnout nejlepší­ službu na trhu. I přesto, že jsme mladá firma, tak máme ambice stát se jedničkou na trhu!

    Viz. https://planetexpress.com/cs/o-nas/

    1. Romane, ano Jasona znam. Byl to muj COO. Myslim, ze jsem ho i parkrat v clancich na blogu zminil kdyz jsem kdysi psal o budovani Shipito. Osobne ho mam velmi rad. Strasne sikovny clovek. Extremne pracovity. Vypracoval se z puvodniho brigadnika na meho zastupce. Ale taky si myslim, ze uz to neni vubec jednoduche zacinat zasilaci firmu v teto dobe. Uz je spousta konkurence a hracu, kteri se treba zameruji jen na urcite trhy a delaji doopravdy dobry job (vse zamerene na ten lokalni trh, lokalni support, apod).

      1. Tak Planet Express nebude ani v době, kdy Bender ohýbá travery tou nejlepší­ spedicí­. 😀 Ale je to aspoň srandovní­ název 🙂 Jen je otázka jestli si na ten název časem nedošlápne FOX.

  8. Frau Merkell vedela dopredu, čo ostatní­ ešte ani netušili. A z Madarska posielali všetkú kvalifikovanú pracovnú silu aby si Nemci vybrali. Preto je Nemecko motor Europy. Samozrejme, ostatným ešte len dí´jde, že súčasný dí´chodkový systém má málo zam-cov a dnešní­ 30tnici, 40tnici, nebudú mať na dí´chodok, ledaže sa nenájde viac zam-cov, ktorí­ budú pracovať a platiť odovdy a z nich dostanú dí´chodok. A na záver – investovanie do vzdelanie zo strany štátu je jeden z najlepší­ch biznisov – peniaze sa im vrátia vo forme daní­ z prí­jmu, dane z pridanej hodnoty z nákupov a cez odvody z mzdy. 3x zarobia. A k tomu, tí­to emigranti zí­skajú pracovné návyky, moderné prostredie a kultúru do života. Ono nie je náhoda, že v Saudskej Arábii mí´žu ženy šoférovať !!! ps: krása celého triku, ktorý použí­vajú USA /mexičani/ alebo Izrealci / návrat do krajiny /, je, že sú tu azylanti. Voliť nemí´žu. A potom sú tí­ hlavy, ktoré sa veľmi šikovne priživia na strachu, len ono to je vždy o matematike, ide len o to, či sa zameriava na tie 3% ultra alebo na 97% normal. Na ší­renie strachu stačí­ iba emocie rozhýbavať – detská logika vs. Biznis ide tvrdo matematicky – money speak.

  9. Naklady za pracu v SR pri rozsahu ktory vidim, by vysli cca 15 000€ . material max tak 60-80 000, da sa to aj lacnejsie samozrejme ked je clovek spekulant. Keby si sa nudil John, tak by si to mohol dat len tak pre zaujimavost necenit na CR/SR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *