Za chvili bude volny sklad v Nevade

Tak tento muj nejvetsi sklad bude za chvili volny k pronajmu/prodeji.

Shipito ho uz nepotrebuje a rozhodli se prestehovat. Uz jim budou stacit jen jeden sklad v Kalifornii a jeden v Nevade. Takze tato kapitola uz konci. Takze hledam zajemce na pronajem i pripadne na prodej. I kdyz radeji chci sklad pronajmout.

Spread the love

35 thoughts on “Za chvili bude volny sklad v Nevade

  1. Při tom jak Shipito těch posledních pár “bezJohnových” let funguje se divím, že ještě vůbec potřebují nějaký sklad… Možná na dokumenty po bankrotu. Snad alespoň planetexpress vydrží, to je pro mě z pohledu zákazníka tak trochu duchovní nástupce starého shipita 😀

      1. Myslím, že boom toho byznysu a fungování je už u konce… kdo dneska potřebuje shipito a xx jiných podobných?

        1. Hm taky si myslim, kdo by dneska objednával hadry nebo něco podobného v USA, krom nějakých niche věcí…
          Ty možnosti jsou už dneska i v EU, eshopy z Číny s dopravou zdarma atd.

          1. Právě.. ono taky byla Johnova myšlenka zavčasu a dobře prodat 🙂 Tak je X firem které je potřeba ve správný čas opustit.

      2. Přesně tak, služba se zhoršila a docela podstatně zvedli ceny. Zhoršila se v tom smyslu, že např. začali ztrácet balíky a pokud se objeví nějaká nestandardní situace, je mnohem větší problém než dřív ji vyřešit. Dřív to bylo asi jako řešit problém v cukrárně a teď je to jako na dopravním inspektorátu. Naposledy co jsem Shipito použil (poslední kapka po které jsem utekl) jsem posílal bednu s náhradními díly, potřeboval jsem je co nejrychleji (čekající zákazníci), ihned jak to přišlo jsem vyplnil deklaraci, nechal zkonsolidovat do jedné bedny, zaplatil, připlatil za expresní odeslání… a pak asi 5 dní čekal a ono nic. Tak píšu na helpdesk a tam se dozvím, že je můj účet pozastaven kvůli bezpečnostní prověrce (po 9 letech pravidelného posílání), což mi ovšem nijak nedali vědět (jen zprávičkou v jejich systému, do kterého jsem ale od zaplacení té zásilky ani nekoukal). Tak jsem nahrál doklady co chtěli, pak opět týden nic, tekly mi nervy (to zboží jsem opravdu potřeboval co nejrychleji) tak jsem si začal stěžovat na jejich facebooku a asi za 3 dny prověrku ukončili. Tak si říkám sláva, konečně to pošlou – ne! Jakmile jsem znova zadal požadavek na odeslání, druhý den přišel mail že zásilku nelze odeslat, protože je špatně zabalená – ta zásilka, kterou ONI předtím zabalili (zkonsolidovali) a musím zaplatit tuším asi 10USD za přebalení. Na helpdesku jsem se nic nedozvěděl a už mi tekly nervy, tak jsem zaplatil to přebalení a asi za 2 minuty (čas, za který s tou zásilkou rozhodně fyzicky nic udělat nestihli) přišlo, že je zásilka připravená k odeslání. Otázky na smysl toho přebalení mi nikdo nezodpověděl. Ztrácení balíků se začalo objevovat jak v tom smyslu, že podle trackingu už je u nich ve skladu, ale shipito ho nemá, tak v tom smyslu, že balíček načtený v systému tam nakonec není. Jednou se i ztratila část jedné zásilky při konsolidaci. Vše co ztratili mi ale vždycky alespoň zaplatili.

      1. Nechci spekulovat, ale buď ho používáte nepříliš často, nebo používáte sklad v Hawthorne (ne Oregon, tam snad pracují zombie a není možné, že by něco proběhlo bez problémů) a navrch máte hodně štěstí. Já si nejdřív říkal, že je to určitě náhoda, že sem tam se prostě něco přihodí a prostě jsem měl jen za dob Johna štěstí, že nikdy nebyl ani jeden problém. Když ale začalo být více problémových zásilek, než těch bezproblémových, tak je mi jasné, že něco není v pořádku. Navíc se docela podstatně zvedly ceny (podle mých tabulek skoro dvojnásobně, ale neberu v potaz změny kurzu USD, takže je to zavádějící), u mě teda i díky tomu, že jim asi skončila nějaká dohoda s DHL které tam dřív bylo extra levné (i extra rychlé) a jednoho dne přestalo být, tedy jsem musel přejít na dražší FedEx.

  2. Johne chci se te zeptat jak si vede ta firma co od tebe koupila shipito jestli to sledujes.Dekuji predem za odpoved.

  3. Mě by zajímalo, kdo kdy viděl firmu, které se dobře vedlo po koupi nějakým investičním fondem?
    Jenom v Čechách máme x příkladů, kdy fondy funkční firmu totálně domrvili.

  4. Já bych se nemovitosti určitě nezbavoval, lokalita u letiště je strategická, budova je stále relativně nová, architektonicky působí ze všech budov v logistickém areálu nejmodernějším dojmem, není ani příliš velká ani příliš malá, což zvyšuje počet potenciálních nájemníků, a i kdyby přišla recese, rentabilně se dá roky fungovat i s jen částečně obsazenou nemovitostí, za předpokladu, že je splacená.

    1. Tohle uvazovani me fascinuje. Ted, kdyz v US je (nebo nedavno byl) vrchol konjunktury, je potreba sklad velmi vyhodne prodat nebo se o to aspon pokouset.
      To je stejny jak u nas – nejsou zadny byty ke koupi a kdyz jsou, tak ze nesmyslny penize a i tak jsou vetsinou rychle pryc.
      Kazdej kdo v CR ted vlastni byt, ktery pronajima, dela chybu, pokud na nej zaroven nema inzerat k prodeji za cenu, ktera je o par set tisic vetsi nez by si sam predstavoval. Nehlede na srani s najemniky neprinese najem nikdy zdaleka tolik jako vyuziti aktualni absurdni situace na trhu, kdy lidi jsou ochotny dat neadekvatni penize. Za dva roky si pak stejnej byt koupi zpet o 30% levneji.

      1. Koupit hypoteticky ten stejný byt zpátky o dva roky později za cenu o 30 % nižší pro mě opravdu není motivací jej prodávat, zvlášť pohybuje-li se jeho průměrná roční obsazenost nad 80 % a dosahuje-li kapitalizační míra 6 a více % (v podmínkách USA třeba 9 % a více procent). Připočtěte případné daňové, administrativní a časové náklady spojené s prodejem a hledáním nových nájemníků a jsme při nejlepším na break even v porovnání s dlouhodobou držbou, ne díky. Pokud nepočítám panelákové kralíkárny, je každá nemovitost unikátní a nikdy nemáte zaručeno, že budete mít možnost ji znovu získat, bez ohledu na nabízenou cenu. Živím se pronájmem nemovitostí od devadesátých let a kdybych postupoval tak jak uvádíte, brzo bych skončil. Polyfunkční nemovitosti v klíčových lokalitách jako jsou letiště, sjezdy z dálnic a důležité infrastrukturní uzly se neprodávají, pokud opravdu nemusíte, s územním plánem v podmínkách ČR příliš nehnete a získat povolení pro stejné využití ve sronvatelné lokalitě je stále těžší.

        Zrovna tato Johnova investice se mi velice líbí, byť je americký realitní trh daleko dynamičtější než český a investor na něm musí reagovat daleko flexibilněji, určitě bych si jí nechal, za předpokladu, že zbytek mého portfolia nabízí dostatečnou diverzifikaci v případě i víceletého propadu nemovitostního trhu. Klady převažují – Nevada a její daňová politika, současně klíčová poloha kousek od hranic s demograficky bobtnající Kalifornií, hned vedle letiště a s napojením na hlavní cestu, k tomu unikátní architektura a celkově velmi dobrý stav nemovitosti s minimem nákladů na údržbu. Pokud už je splacená, díky daleko jednoduššímu přístupu k externím zdrojům financování v USA, bych nemovitost ve chvíli obsazení nájemníky zastavil a na úvěr koupil další v jiné lokalitě a tak dál a dál a dál. To co u nás trvá vybudovat na nemovitostním trhu desítky let, jste schopni v USA dosáhnout během jednoho desetiletí.

        1. Souhlasim s tim jak je velmi tezke najit ty dealy a neni jednoduche koupit to stejne. A jeste je tm dalsi vyborny argument proc v USA takto spekulativne neprodat. Dan z nemovitosti se pocita z nakupni ceny a pak roste o par procent rocne. Jenze kdyz jsem koupil vyrazne levneji tak mam vyrazne levnejsi dan z nemovitosti nez nekdo kdo koupi stejnou nemovitost dnes. Coz je dalsi vyhoda pri pronajimani. Mensi naklady. Pro neznale v USA je dan z nemovitosti docela palka. Treba nemovitost za 1 milion dolaru bude mit dan zhruba 10 tisic dolaru rocne!

          1. Ja vim o US prd, ale hlavne aby bylo za chvili komu ten sklad pronajmout. Ono prazdny byt 2+1 na ceskem malomeste je trochu jiny problem nez tohle monstrum.

            Btw. pouziva se v US moznost drzeni nemovitosti k tomu urcenou firmou tak, aby se misto nemovitosti prodavala firma, ktera ji ma v majetku? Tim se da vyhnout rade neprijemnosti.
            Nekdy me az prekvapuje, jak malo se tahle moznost vyuziva treba v CR, kde je to velmi snadne a levne, zejmena pro nemovitosti, kde je realna sance, ze se to bude casem prodavat.

          2. Kdyby byla property tax tady v Illinois z milionu jen $10,000 tak by to bylo super. Realita je dum za $250,000 – tax $11,000. 🙁

        2. Ja samozrejme nemel na mysli ten samy identicky byt/nemovitost – jde mi o to, ze ted se da absurdne dobre prodat a proto ma smysl takovy deal minimalne hledat. Kdyz neni, tak to skonci, jak tvrdis. Kdyz je, je potreba toho vyuzit a podrzet cash, za kterou udelas za +-2 roky jiny zajimavy deal presne opacnym smerem. Vubec to nemusi byt opetovna koupe bytu, ale jineho typu nemovitosti nebo businessu. Cash proste bude potreba a ted se da udelat velmi nadstandardne. Zrovna v CR jsou ty sekundardni naklady spojene s prodejem jeste relativne male v porovnani treba se Spanelskem nebo Francii.

          1. a co ked ta velka kriza pride az v 2021, a teraz to predas a trh bude rast este 2 roky? ja si pamatam na 2008-2009 krizu, a u nas na slovensku tie prepady vobec neboli take vyrazne ako v US… neviem ako CZ.

            1. no to je klidne mozny, stejne tak jako kazdy jiny scenar 🙂
              zalezi na pravdepodobnosti jednotlivych variant, je to hra s informacema a kazdy si musi udelat rozhodnuti sam a podle toho taky dopadne
              osobni si myslim, ze je to bliz nez se zda, co se deje ted u nas na trhu prace a realit dostatecnym varovanim – ale kdo vi…

              1. pozrel som si teraz statistiku cien nehnutelnosti v SR pocas minulej krizy: peak bol 1549 eur/m2 v 2008, a minimum bolo v 2Q/2014 = 1211 eur/m2.

                Klesalo to cca 6 rokov! Prijmy z prenajmu pocas tychto 6 rokov boli urcite vyssie ako zisk z predaja a spatneho odkupenia i ked clovek trafil minimum, a nakupil vtedy.

        3. Jestli umis stabilne udelat 6% cistyho zisku z prumernyho bytu v CR, tak jde o vyrazne nadprumerny vysledek. Myslim, ze vetsina lidi je po zdaneni a zapocteni nakladu na udrzbu a vlastni cas rada za 3-4%.

      2. Tohle je teda docela divoká spekulace 😀 To už je jistější sázet na akcie nebo červenou v ruletě.

        Kdy přesně byly v ČR byty po 2 letech o 30% levnější? Nikdy! Ceny bytů v ČR rostou nonstop co jsem na světě. Ani po velké krizi 2007 nešli ceny běžných bytů moc dolů, spíš to pár let stagnovalo nebo trochu klesly ceny novostaveb v Praze. Trh tu není tak dynamický jako v USA.

        Kromě toho všichni ví velké hovno kdy bude další krize, resp. ceny nemovitostí za 2 roky. Je to věštění ze skleněné koule.

  5. Napln to clean diesel vw autami. Idealny zakaznik. Bude to predrazene dlhodobe parkovisko 🙂

    Inak u mna po predaji PayPerHost to vobec nezvladli a vsetci zakaznici usli. Je smutne to vidiet…

  6. Úplně tam už vidím továrnu na zmrazenou pizzu Pizzoun, pochopitelně ne bio a pochopitelně ne kulatou, ale oválnou. =)

    1. Tak a ted si vem, ze treba v Los Angeles je ta obsazenost (vacancy rate) nekde mezi 1-2%. To je silene malo. Tohle je co pak zpusobuje vykyvy cen. Kdyz byla krize, tak jsem zase jezdil kolem prazdnych skladu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *