Investice

Mate-li pro me nabidku na investici tak prosim prectete nasledujici informace.

Neinvestuji do startupu ktere jsou jen ve fazi napadu. Sam mam taky spoustu napadu, ale vzdy se nejdrive snazim zjistit jestli jsem schopen ziskavat zakazniky za dostatecne nizke naklady v porovnani k zisku co mi firma bude vydelavat. Tohle ocekavam od vas, ze si nejdrive proverite za vlastni naklady. A teprve potom budete hledat externiho investora jako jsem ja pro pomoc s rozjezdem ve velkem meritku.

Preferuji mezinarodni projekty. Bohuzel CR/SK je velmi maly trh. Aniz jste jednicka na trhu tak je tezke vydelavat velke penize nebo mit velky exit.

Vas startup bud musi rychle rust nebo vydelavat zisk. Idealne oboji. Ale nesmi to to byt startup, ktery ani nevydelava nebo ani neroste… a vy doufate, ze oboji se zazrakem stane az dostanete moje penize. Startup by mel umet rust. Vyspelejsi firma musi umet vydelavat. Investice do marketingu toho moc nezachrani. Ja osobne na investovani penez do reklamy a marketingu neverim. Takze nemam rad zadosti o investici s vyuzitim penez pro marketing. Sam jsem budoval firmy jinak nez utracenim za reklamu.

Prectete si moji knizku a ta vam odpovi na to jak premyslim ja. Pracovali jste nekdy se mnou na treba i velmi malem projektu? Pak se vase sance neuveritelne zvysuje. Spolehlivych lidi, kteri dokazi pracovat je velmi malo. Kdyz nekoho takoveho poznam tak se jich drzim a dam na jejich nazory.

Penize nejsou sproste slovo. Je to dukaz, ze o vas produkt je zajem. Vydelavani penez znamena validaci vaseho napadu. Tu validaci musite udelat pred ziskanim investice. Napady sami o sobe nemaji zadnou cenu. A zacit novy projekt se da v malem a levne. Taky si prectete moji startup bibli.

 

5 thoughts on “Investice

 1. díky Johne, je to fajn, když vím co chce a potÅ™ebuje tá druhá strana.Naslouchat se vždy vyplatí. Dáme dokupy data a budeme te kontaktovat ohlednÄ› startupu, na kterém pracujeme.Snad je v LA dnes hezčí počasí než v Liberci…

 2. Ahoj Johne,
  již delší dobu spekuluji o rozšíření firmy a následně i své rodiny do USA. Moje firma v ČR již dosáhla pomyslné hranice a expanze do okolních zemí se my jeví více složitá než expanze do USA. Jednak všechny evropské země trpí syndromem nacionalizmu a jednak jméno České republiky není v evropském společenství nic co by samo o sobě pomáhalo v rámci konkurenčního boje. Je jasné že se mohu zaštítit nějakou místní firmou, nebo udělat regionální filiálky v každé zemi a dostatečně zakrýt majetkové a právní stopy. Nemám ale na to žaludek a budu zbytečně v každé zemi živit regimenty byrokratů. Oblast v které působím není až tak vzdálená té tvojí, a tak bych ocenil nějakou radu. Nemám zájem o investici, ani o rady ohledně obchodu. Potřebuji poradit jak levně a rychle a oficiálně začít podnikat a případně žít v USA a rozvinout svoji firmu v tomto regionu. Případné spolupráci bych se nebránil, nicméně jsem vlk samotář a nejsem zvyklí na společníky, ani na někoho nad sebou. Za pomoc a případné rady rád zaplatím, případně bych se rád sešel osobně.
  S pozdravem
  Petr Schön
  http://www.alzabradli.cz

  1. Hodne jsem napsal o podnikani v USA v me knizce.. Tim bych ti asi doporucil zacit. Ono vsechno se da nejak zaridit. Na zacatku je to prace navic. Clovek trosku tapa v novem prostredi.

Comments are closed.