Investice

Mam velmi rad myslenky novodobeho startup filozofa Navala Ravikant (zakladatel Angellistu). Jestli neznate tak velmi doporucuji si poslechnout: https://nav.al/category/podcast

Sam verim, ze nejrychlejsim zpusobem jak vytvorit osobni bohatstvi je podnikanim. Je to zpusob, kdy se vezme relativne mala investice v penezich, spoji se  relativne velkym a intenzivnim osobnim usilim a vysledkem je vytvoreni maleho zazraku. Ten zazrak pro me je, ze temer z niceho se najednou vyklube fungujici firma se spokojenymi zakazniky. Lidmi co jsou ochotne plati penize za nejakou hodnotu co dostavaji. Zamestnanci ve firme co jsou nadseni, ze delaji neco zajimaveho a maji tu nadhernou sanci videt jak se podili na uspechu rostouci firmy. Samozrejme neni vse idealni a za kazdym uspechem je obrovske mnozstvi usili a stresu. Ale to k tomu patri a je to cena za to zrychlene uceni a budovani neceho velkeho.

Napady sami o sobe nemaji velkou cenu. Realizace a osobni usily je nejdulezitejsi faktor pro uspech. Zacit novy projekt se da v malem a levne. Taky si prectete moji startup bibli.

V minulosti jsem delal vetsi mnozstvi investic za minoritni podily. Pak jsem se s frustraci dival jak vetsina z nich byla promarnena. V soucasnosti investuji maximalne do 1-2 projektu za rok. Ve skutecnosti to vychazi spise jen na tu jednu investici rocne. Jsou pro projekty ve kterych jsem spise v roli partnera nez jako minoritni akcionar. Nechapu totiz jak jinak je mozne dat pridanou hodnotu nez byt intimne zapojen do projektu. A tu hodnotu tam chci pridat, jinak mi to nedava smysl. Tohle je pro me velmi dulezite. Dekuji vsem za duveru co mi posilaji projekty.

john (zavinac) eastbiz.com

5 thoughts on “Investice

 1. dí­ky Johne, je to fajn, když ví­m co chce a potřebuje tá druhá strana.Naslouchat se vždy vyplatí­. Dáme dokupy data a budeme te kontaktovat ohledně startupu, na kterém pracujeme.Snad je v LA dnes hezčí­ počasí­ než v Liberci…

 2. Ahoj Johne,
  již delší­ dobu spekuluji o rozší­ření­ firmy a následně i své rodiny do USA. Moje firma v ČR již dosáhla pomyslné hranice a expanze do okolní­ch zemí­ se my jeví­ ví­ce složitá než expanze do USA. Jednak všechny evropské země trpí­ syndromem nacionalizmu a jednak jméno České republiky není­ v evropském společenství­ nic co by samo o sobě pomáhalo v rámci konkurenční­ho boje. Je jasné že se mohu zaští­tit nějakou mí­stní­ firmou, nebo udělat regionální­ filiálky v každé zemi a dostatečně zakrýt majetkové a právní­ stopy. Nemám ale na to žaludek a budu zbytečně v každé zemi živit regimenty byrokratů. Oblast v které působí­m není­ až tak vzdálená té tvojí­, a tak bych ocenil nějakou radu. Nemám zájem o investici, ani o rady ohledně obchodu. Potřebuji poradit jak levně a rychle a oficiálně začí­t podnikat a pří­padně ží­t v USA a rozvinout svoji firmu v tomto regionu. Pří­padné spolupráci bych se nebránil, nicméně jsem vlk samotář a nejsem zvyklí­ na společní­ky, ani na někoho nad sebou. Za pomoc a pří­padné rady rád zaplatí­m, pří­padně bych se rád sešel osobně.
  S pozdravem
  Petr Schí¶n
  http://www.alzabradli.cz

  1. Hodne jsem napsal o podnikani v USA v me knizce.. Tim bych ti asi doporucil zacit. Ono vsechno se da nejak zaridit. Na zacatku je to prace navic. Clovek trosku tapa v novem prostredi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *