Jak se stat realitnim magnatem

Investovani do nemovitosti je hodne tezke kdyz nemate moc penez. Potrebujete dost velkou castku na downpayment (treba 30%) a banky vam jako investorovi nedaji nejlepsi podminky.

Pro banku je totiz investor vice rizikovy. Naopak podnikatel co si koupi nemovitost pro vlastni podnikani je pro banku malo rizikovy. Nemovitost si podnikatel muze koupit s pouze 10% downpayment (SBA loan) a s nizkym fixovanym urokem. U SBA pujcky muze byt urok fixovany az na 20 let!! To je u normalni bankovni pujcky na komercni nemovitosti v USA neslychane. Maximalne vam banka fixuje na 5,7 nebo 10 let. Nektere banky treba jen na tech 5 nebo 7 let. Takze jako podnikatel dostanete lepsi uroky, nemusite mit tolik penez na downpayment, urok fixovany na delsi dobu a proste banka vam vyjde mnohem vice vstrice nez jako investorovi.

Je spousta podnikani, kde muzete potrebovat vice pobocek pro podnikani a to znamena moznost dalsich nakupu nemovitosti za vyhodnych podminek. V podstate presne toto jsem udelal v Shipito. Kupoval jsem sklady co potrebovalo Shipito. A kdyz jsem Shipito prodaval tak investori ty sklady ani nechteli. To je naprosto normalni. Vetsina kupujicich a financnich investoru maji pocit, ze investice do nemovitosti je utapeni penez. Takze o ne nemaji zajem a radeji podepisi najemni smlouvu. Nemovitosti vam pak zustanou a jste zabezpeceni na cely zivot.

Spread the love

5 thoughts on “Jak se stat realitnim magnatem

  1. Ovsem ne vzdy to vyjde, viz ofiplex. V cesku je nesmirne slozite ziskat podnikatelske pujcky na nemovitosti, aspon pokud jde o takovy ten middle sektor rekneme do 10mil.
    Verim ze velci corporate clienti nemaji problem, zato ziskat finance, kdyz jsme chteli kupovat vlastni kancelare, to bylo uplne mimo.

    Stejne tak nechapu, proc je problem v cesku za ferovych podminek profinancovat uz vlastnene nemovitosti bez zavazku – to, ze firma mela penize je snad patrne z toho, ze danou nemovitost koupila za cash… jiny kraj, jiny mrav.

    1. A jak to prosim nakonec dopadlo s temi kancelaremi, bez pujcky, pujcku na FO?

      Zrovna ted resim to same a banky mi cim dal vice pripominaji Kafkuv Zamek :-).
      Hypotecne uverovat prodej nemovitosti sro – FO (zaroven i vlastnik prodavajici sro) nechteji vubec (mbank, hypotecnibanka), americkou hypo jako FO nedostanu na nemovitost sveho sro (rb, mbank) a podobne perly…

      Existuje v CR aspon jeden clovek, ktery sehnal produkt “profinancovani uz vlastnene nemovitosti bez zavazku” pro sro s urokem neprevysujicim vynos z pronajmu (např. pod sazbu 4%)?
      Nebo jeste lepe produkt typu “kontokorent/uver (klidne i do 50 % LTV) pro FO se zastavou na dosud nezastavene nemovitosti ve vlastnictvi sro” v sazbe mensi nez uver napr. od Zonky?

      Kdyby nekdo vedel nejake reseni pod Zonkysazbu (privatebanking/konkretni banka, trziste investic apod.), dejte prosim vedet.

  2. Ne vždy je to ale výhra, ne vždy je zájem o nemovitosti. Znám plno lidí­, co mají­ problém pronajmout kanceláře ale i prodejny. Hodně záleží­ od lokality a občas vám “zbyde” budova, prodat pod cenou nechcete, ale nemusí­ to být doživotní­ renta.

    1. Prodat pod cenou je normalni vec, clovek to nesmi moc resit. Kdyz to nekde nevyslo, tak je lepsi prodat pod cenou nez sedet bez penez. Kdyz nemovitosti tocis, tak je to holt stejne jako v kazdem jinem bizu, ne vsude je plus. Staci ze je vetsinou plus 😉

    2. Jn, to si myslí­m že mí­t prodejnu na pronájem v nějakém vylidněném centru města, kde nelze zaparkovat není­ žádná výhra, po tom co se obchod přesnul z velké části do OC.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *