Predstaveni projektu OrganizeTube z Brna

Co je OrganizeTube

OrganizeTube je aplikace pro jednoduché přehrávání­ a správu online videí­ z YouTube a DailyMotion. Její­m úkolem je usnadnit práci s videi, zkvalitnit a rozší­řit možnosti jejich organizace a přehrávání­, a to vše v jedné intuitivní­ aplikaci.
Našim cí­lem bylo nabí­dnout přehledné uživatelské rozhraní­ a atraktivní­ design, a zároveň jednoduché a bezchybné ovládání­. Předností­ aplikace je nepřerušené přehrávání­, zatí­mco vyhledáváte další­ videa nebo spravujete složky. Jední­m klikem si vytvoří­te složku a drag n drop ovládání­m přesunete video do ní­ nebo do playlistu. Můžete sledovat kanály ostatní­ch uživatelů, jejich nahraná videa, oblí­bené odkazy a playlisty a sdí­let své veřejné složky s přáteli přes Facebook, Twitter nebo e-mail. Zpočátku jsme připravili internetovou verzi služby, která je dostupná na www.organizetube.com. Následně jsme dlouhou dobu vyví­jeli verzi pro iPad, která je od 11. února 2014 konečně dostupná světu ‘“ stáhnout si ji můžete na Apple App Store: https://itunes.apple.com/us/app/organizetube-flawless-player/id796439235. Budeme rádi za vaše názory a zpětnou vazbu!

OrganizeTube1

Inspirovala nás vlastní­ zkušenost

Skamarádem ze základní­ školy jsme projekt OrganizeTube začali vyví­jet před 3 lety při studiu na vysoké škole, kdy jsme při denní­m použí­vání­ videoserverů YouTube a DailyMotion stále naráželi na různé problémy. Počáteční­ myšlenkou tedy bylo vytvořit dostupnou, originální­, přehlednou a intuitivní­ online aplikaci řeší­cí­ předevší­m problémy s uspořádání­m a zpřehlednění­m videí­, kterých je na různých video serverech nepřeberné množství­. Zpočátku měla být určena pouze pro vlastní­ potřebu, ale velmi brzy jsme si uvědomili, že je tu přes miliardu unikátní­ch uživatelů videoserverů, kteří­ mohou řešit stejné nebo podobné problémy jako my. Protože zatí­m žádnou takovou službu u nás ani na světovém trhu nikdo neposkytuje, rozhodli jsme se zaplnit mezeru na trhu a vytvořit novou službu OrganizeTube.

OrganizeTube2

Dobrý nápad si podporu najde

Základní­ ideou projektu bylo pomáhat uživatelům k jednoduché správě videí­. Chtěli jsme vytvořit globálně dostupnou službu pro všechny. Tahle vize a nápad projektu se zalí­bily společnosti Y Soft Venture Capital SE. Její­ investice do projektu nám poskytla zázemí­ a podporu, dí­ky ní­ž jsme se mohli plně věnovat vývoji aplikace. Bez této pomoci by se projekt rozjí­žděl mnohem pomaleji. Naskytla se nám tak pří­ležitost, jak s OrganizeTube prorazit na světový trh.

Jední­m z našich další­ch úspěchů byla účast v programu Starcube v Jihomoravském inovační­m centru. Měli jsme zde možnost rozšiřovat týmové znalosti a také jsme mohli konzultovat naše nápady s mezinárodně uznávanými odborní­ky. Spolupráce s Jihomoravským inovační­m centrem byla završena prezentací­ projektu na Starcube Show 2013, kde OrganizeTube zí­skal cenu diváků, která nás potěšila a dodala nám podporu, že publikum náš produkt a záměr oceňuje.

OrganizeTube3

Hlavni je poučit se zchyb

Když se ohlédnu zpátky, vidí­m řadu chyb, kterým bych se dnes při rozjezdu podobného projektu snažil vyvarovat.

Jednou znich bylo to, že zpočátku jsme se snažili všechno zajistit a řešit sami. Ve dvou lidech se ale nedá zvládnout úplně všechno ‘“ nemůžete být zároveň vývojářem a manažerem, zároveň vytvářet dlouhodobou vizi a marketingovou strategii a řešit každodenní­ faktury. Teď zpětně už ví­m, že je důležité rozví­jet tým, zapojit do něj další­ lidi a nesnažit se dělat všechno najednou. Museli jsme se naučit soustředit se na to podstatné a ostatní­ úkoly svěřit spolupracovní­kům.

Byli jsme také zvyklí­ šetřit náklady a vycházet smálem. Poučili jsme se však vtom, že do kvality se vyplatí­ investovat. Při řešení­ grafické podoby iPad aplikace jsme tak vprvní­ verzi narazili na nepří­liš povedené grafické rozhraní­. Tato verze aplikace sice byla při první­m vydání­ poměrně úspěšná, ač jsme jí­ nepodpořili téměř žádnou reklamou, ale nebyli jsme svýsledkem spokojeni. Po měsí­ci jsme ji stáhli a rozhodli se přepracovat vše od začátku. Člověk se nesmí­ bát začí­t znovu, poučit se zchyb a pří­ště to udělat lí­p. Zaměřili jsme se na vyladění­ aplikace krok po kroku, využili jsme pre-testy na uživatelí­ch, které nám pomohly aplikaci vyladit do podoby, se kterou jsme spokojeni a která se, jak věří­me, bude lí­bit i uživatelům.

Jaké jsou hlavní­ přednosti OrganizeTube

1) Z hlediska použitelnosti se blí­ží­ desktopové aplikaci
– žádný reload stránky po každém kliku jako na Youtube)
2) Pohodlné prostředí­ s ví­ce videoservy na jednom mí­stě
– nemusí­te zdlouhavě chodit na jiné videoservery, když jedno oblí­bené video máte třeba na YouTube a druhé na DailyMotion
3) Možnost vyhledávání­ v oblí­bených videí­ch
– pokud máte na YouTube třeba ví­c jak 100 oblí­bených videí­ a chcete nají­t jedno konkrétní­, nezbývá vám nic jiného než proklikávat stránku po stránce a prohlí­žet, zda právě tam není­ to video, které hledáte. OrganizeTube vám vaše video vyhledá hned a přehledně.
4) Okamžitá historie předchozí­ch kroků
– stává se vám, že přehráváte video a YT vám navrhuje podobná? Necháte se zlákat a začnete klikat na další­ návrhy. Toto uděláte několikrát, až vás to někam zavede, ale chcete se vrátit zpět. Jak to udělat? Jedině mí­t spočí­tané, kolikrát zmáčknout tlačí­tko zpět v prohlí­žeči’¦ V OrganizeTube je na první­ pohled vidět, jaká videa jste prohlí­želi a jední­m kliknutí­m se k nim můžete vrátit
5) Pohodlné drag and drop ovládání­, kde si přesouváte videa rovnou do složek nebo playlistu přetažení­m.
6) Jednoduchá možnost importovaní­ jakéhokoliv playlistu od kohokoliv na YT nebo DM mezi své složky
7) Snadné přetahování­ zají­mavých videí­ z jiných stránek
– najdete někde video a přetáhnutí­m do OT si ho uloží­te do playlistu nebo složky

Co chystáme v budoucnosti

Aktuálně jsme vydali verzi pro iPad. Vnejbližší­ době bude následovat její­ lokalizace pro 7 další­ch jazyků. Chceme službu dále rozví­jet a přidat další­ videoservery (např. Vimeo). Plánujeme dále zdokonalovat webovou verzi a pokračovat v její­m propojování­ siPad aplikací­. Vbudoucnu bychom chtěli připravit také verzi pro iPhone.

Jestli máte rádi online videa, OrganizeTube je přesně pro vás. iPad Aplikace je dostupná zdarma v Apple Appstore od 11.2.2014, kde bude ke stažení­ i premium verze s pokročilými funkcemi. Pro ukázku se můžete podí­vat nawww.organizetubeapp.comkde je popis funkcí­ a obrázky z aplikace.

Spread the love

16 thoughts on “Predstaveni projektu OrganizeTube z Brna

 1. Paradni platforma, gratuluju k realizaci! Jak planujete projekt monetizovat (krome premium accounts)? Mate v planu exit?

 2. “Ve dvou lidech se ale nedá zvládnout úplně všechno ‘“ nemůžete být zároveň vývojářem a manažerem, zároveň vytvářet dlouhodobou vizi a marketingovou strategii a řešit každodenní­ faktury.”

  Tak za takovyhle vety bych strilel. To je presne ten startupovskej pristup, kterej nevede do cernych cisel. Holt presne tohle musi zvladnout jedna mysl a hlava, jinak se vse rozbredne v necem silene neefektivnim.

  Kvuli tomu preoutsourcovani proste failuje tolik projektu a jeste vc jich failne. Pokud nekdo nema prehled o celku, nevi, jak korigovat detaily. Ne, neni to ta cesta.

 3. Verzi pro iPad určitě vyzkouší­m. Zatí­m použí­vám aplikaci YouTube, a to je někdy na provaz… Minimálně máte u mě bod za to, že tomu neří­káte startup, ale projekt.;) Drží­m palce!

   1. Včera jsem appku stáhnul a vyzkoušel ( ipad mini ). Nepřišel jsem na to, jak se mám přihlásit svým YouTube účtem… Nebo si musí­m vytvořit účet u vás a vše organizovat přes vás? íščet na YT mám už opravdu hodně let a nechci začí­nat znova… Dí­ky.

 4. Pre mna by to bol celkom risk, stavat svoj biznis na sluzbe niekoho ineho. Dajme tomu teoreticky Youtube alebo Dailymotion nieco zmeni, neco zasadne, a moja aplikacia moze byt ohroznena. Bolo a je vela aplikacii third-party na facebook ale casom skapali aj ked boli ovela prepracovanejsie.l ako samotny facebook. Ja som napriklad uzivatel, ktory vyuziva appky a sluzby priamo z prvej ruky a appky vydavane samotnou sluzbou aj ked mozu byt na trhu lepsie z druhej ruky.Aplikacia je urcite prepracovana a riesi hlavne problemy na Youtube, drzim vam palce nech to vyjde vo velkom, my sami sme rozbiehaci projektov a vzdy skusame nieco nove. Vela zdaru 🙂

  1. Čas od času jsme se s
   už drobnostmi potýkali. V dnešní­ době se ale vzájemnému provázání­ s jinými
   službami stejně téměř vyhnout nedá. Vsadili jsme na snad dostatečně silné
   hráče, naví­c kdo dnes neriskuje, nikam se nedostane. Děkujeme za podporu.

  1. Děkujeme, business
   plán funguje na klasickém modelu freemium. Tudí­ž je zdarma, ale za pří­platek se
   dají­ otevří­t další­ možnosti nebo rozší­řit stávají­cí­. Teprve sami uvidí­me která
   z vlastností­ je pro uživatele důležitá a podle toho možná budeme upravovat
   za běhu.

 5. Super napad aj projekt, mam vsak navrh na zlepsenie: Povedzme ze mam oblubene videa v zlozke s nazvom hudba. Teraz si vyberem jedno video a chcem ho prehrat. Stlacim play. Video mi hra. A nasledne chcem ist hladat dalsie video. Kliknem na plochu mimo prehravaneho videa. A video mi skonci. Viete to urobit tak, ze ked kliknem na plochu mimo prehravaneho videa, video mi bude prehravat v pozadi s tym, ze bude v liste nazvanej historia?
  (nie play list ten si musim navolit vopred). A dalej vyriesit to, ze ked aplikaciu stiahnem do pozadia stlacenim home buttonu, tak mi video bude v pozadi prehravat a neskonci prehravanie? Trebars chcem pocuvat hudbu z youtube a popri tom browsovat na webe.
  Dik.
  Filip.

  1. No, předpokládáme, že si lidé budou dávat videa do playlistu a z něj budou přehrávat, potom můžou bez přerušení­ vyhledávat a v pří­padě, že je nějaké nové video zaujme můžou si ho prvně přehrát v preview klikem na video a hned jak náhled videa zruší­ tak se automaticky pustí­ playlist tam kde se přehrávaní­ pozastavilo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *