Goodbye Coinbase

Od roku 2014 mam ucet na Coinbase. Delal jsem pres nej me prvni nakupy Bitcoinu. Kdyz jsem ho zalozil tak jsem musel udelat KYC (known your customer), tzn. poslal jsem vsechny mozne doklady, aby si overili moji totoznost.

V unoru jsem absolvoval dalsi KYC s velmi podivnymi otazkami. Jen pro kontext KYC v ruznych podobach uz delam na Coinbase po treti. Ziji tady pres 20 let. Ale na tyhle otazky jsem premyslel co mam vlastne odpovedet. Treba s tim emailem z vlastni domeny.. jak to vysvetlit? Co vlastne za detaily cekaji? Takove je to cele tajemne jestli chteji slyset muj zivotni pribeh. Mel jsem jim poslat pribehy z blogu:-) Jak jsem si registroval domenu? Rozhodl se zit v USA? Jak jsem se prestehoval?

 

Enough is enough. S uctem na Coinbase koncim. Presunul jsem penize pryc. Hned potom se ozvali z jineho oddeleni pro “high net worth” individuals. Ale uz jim neverim. Nejde jen o verifikace, ale oni jsou schopni ten ucet blokovat. A to na nem ani nemam bitcoiny, posilamjen k sobe na cold storage. Nedelam pres Coinbase zadne dalsi transakce a platby. Mel jsem tam jen USD a v okamzicich kdy byl nejaky dip tak jsem prikupoval a posilal bitcoiny hned pryc na Trezor. A i presto my ty USD blokovali, abych je nemohl nikam odesilat.

Spread the love

19 thoughts on “Goodbye Coinbase

  1. To není jen Coinbase, to je spousta dalších velkých firem v USA. Podobné e-maily dostávám pravidelně ze Citibank 🙁 Coinbase mi kupodivu zatím dává pokoj.
    Proč tam tedy ještě vlastně jsem? Hlavní důvod je AAdvantage kreditka a možnost s ní velmi snadno získat elitní status u American Airlines. Jinak se tam snažím aktivity minimalizovat a využívat jiné banky (Chase i US Bank jsou zatím naprosto v pohodě).

    1. Tak zrovna Chase mi letos zrusila firemni ucet tyden po zalozeni (a poslani solidniho zakladu), protoze mam sidlo firmy v UPS boxu. Zadny dokument nepomohl, danove priznani, nic. Penize sebrali a poslali je sekem postou zpet, takze na cca dva tydny jsem penize nemel vubec k dispozici. A ted mi dal posilaji do toho sameho boxu reklamy, at si otevru zase neco noveho 🙂 Kreditky Chase umi, ale bankovnictvi me nekolikrat zklamalo.

      1. Mam podobnou zkusenost. A v mem pripade jsem ten PO BOX (mail forwarding) provozoval jako business, sedel jsem tam v kancelari osobne, byla to moje nemovitost.. a oni jak roboti rikali ze to je PO BOX.

        1. Já si Chase nemohu vynachválit, výborné vztahy na lokální pobočce v Gardnerville. Ta Citi mě štve… Ale pro mě je to zároveň i jediná banka, která umí wire transfer online bez limitu (Citi Gold). Prostě za ně nemám náhradu.
          Njn, ten PO Box je problém. Jeden z mých velkých konkurentů sídlil na PO Boxu Shipita v Mindenu (ve skutečnosti nějací Kazachstánci) a choval se v App Storu hodně na hraně, nebo spíš dost za hranou. Já se celou dobu děsil, až se do nich pustí Apple a mojí firmu s adresou v Mindenu s ním spojí a zruší mi účet také 🙂 Nejlepší na tom bylo, že v jednu dobu jsem měl v budově Shipita v Mindenu i kancelář, takže stejná adresa (i když jsem jí naštěstí nepoužíval) 😀 A přitom to vše byla čistě náhoda…

        2. Tvuj ex mail forwarding mi vetsinou vsude projde. Napisu ze to je Suite # a vsichni jsou spokojeni. Ted jsem na tu adresu zaregistroval v DMV firemni auta a v pohode. Wells Fargo to taky nevadi. Ale s kalifornskym UPS boxem jsem nahrany. Chase ani BoA se to nelibi a v CA mi na NV adresu nic neudelaji. Emigrant, bydli v jinem state nez podnika, tvrdi ze ma zamestnance, ale zadnou kancelar, jen PO BOX… vic red flagu asi uz spustit nemuzu 🙂 Pan na pobocce mi i veril, ale korporat si od nej nenechal nic rict.

  2. Totéž bohužel Binance. Pro ověření musíte zaslat kromě skenu 2 dokladů zepředu a zezadu a videoskenu obličeje ze všech úhlů taky výpis z banky s adresou bydliště. Skoro žádná banka už adresu na výpis neuvádí, protože se zasílají elektronicky. Ale seženete poslední banku, která vám ještě adresu na výpis napíše, založíte další účet, vítězně zašlete výpis z banky do Binance – ale ověření zase zamítnou, protože výpis z banky neobsahuje tříměsíční historii transakcí. Všechny banky na světě ale zasílají pouze 1 měsíční historii transakcí. We are very sorry for the inconvenience. Sorry, that’s our security policy. Bye bye

    1. Jinými slovy tzv. bezpečnost se pro velké světové tržiště i platební brány stala záminkou pro scam a zadržování peněz ve velkém rozsahu. Je to nový business model těchto firem.

    2. Stačí nakopírovať adresu do wordu a tiež výpis nakopírovať do wordu uložiť ako pdf a voalá máš výpis s adresou. Dve účty takto založené.

  3. Na tomhle blogu už mě baví jenom, jak tady John v roce 2022 přichází postupně na to, že 99% věcí kolem crypta je scam. Když je to známé jako crypto samo. Taky se kolem toho pohybují už jenom samí leváci. Ty co jsou rovný v týhle době jenom odpisujou další ztáty. To je holej fakt.

    Chtělo by si to příště udělat due diligence… než se do něčeho pustíš.

      1. Tak vytvaret dlouhodobe presvedceni ze nekde je nejaka hodnota da zabrat…Bez usili, marketingu a influenvingu by to cele vysumelo a penizky papa. Jsem zvedavy zda se to nekdy oddeli od fiatu a stane nezavislym – to by pak neco znamenalo. Ale to propojeni s fiatem, jako vse na trhu, dava tomu spekulacni rozmery… A potencial k nahrade fiatu v pripade meltdownu? Kdo to bude provozovat jestlize treba prijdou systemove kolapsy? Sance vydelat, prosim. Ale avizovana hodnota? Proc jako? Jen dalsi prispevek k posunu smerem ke kolapsu ekosystemu…

  4. Toto maju ale vsetky burzy snad, tvaria sa ako nonKYC alebo KYC a ked posielate, prijimate, vytahujete chcu zase nove dokumenty. Stalo sa mi to aj u coinbase a zial aj binance.

  5. Něco podobnýho začalo dělat shipito potom, co jsi ho prodal… Neustálý ověřování, blokace zásilek a podobně. Utekl jsem kvůli tomu k MyUS, kde to ale bylo ještě o kousek horší, navíc se mi pak stalo, že u zásilky s notebookama s vyšší hodnotou dospěli k tomu, že jediný co s ní můžou udělat je likvidace, nebo zaslání zpět na adresu odesílatele. Takže jsem nakonec skončil u planetexpressu, kde jsem spokojeně dodnes.

  6. IMHO na ně tlačí USA autority a úřady?
    Protože bitcoin resp. crypto byla/ja krásná možnost pro praní špinavých peněz a celkově magnet pro kriminálníky z celého světa jak posílat, schovat a vyprat peníze?

    1. Proč by Coinbase měla zájem na šikaně jejich zákazníků.
      Firma co poskytuje služby má zájem na otm, aby to bylo co nejjednoduší a nejrychlejší.
      Tahle šikana je dle mého dílo státích autorit a úřadů, kterým se pochopitelně nelíbí netrackovatelnost a anonymita peněžních přesunů, protože peníze a jejich sledování jsou významný faktor boje proti organizovanému zločinu.
      A pochopitelně neracovatelnost a anonymita peněz je HUGE problém pro IRL (daně).

      1. Proč? Třeba platební brána Stripe má na zneužití této legislativy postavený základ bussiness modelu. Pro založení účtu a přijímání tržeb od zákazníku není potřeba nic. Pro výběr je potřeba KYC, což se dozvíš, až máš na účtu dostatečně velký zůstatek. KYC pak ale z nějakého absurdního důvodu nejde dokončit nebo ho robot donekonečna zamítá. Podpora řeší spor rychlostí 1 email za 3 měsíce s nesmyslnými odpověďmi úplně off topic a než člověk zjistí, že mezitím nastřádané platby od zákazníků už nikdy neuvidí, protože nedostane příležitost prokázat, že bydlí doma a je to on. Namísto 3% tak má Stripe pěkných 100% z plateb. A to není krypto, to je klasická platební brána s Fiat měnami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *