Stavime nasi prvni vlastni bitcoinovou farmu

Proces jsme zacali v dobe  kdy byl nedostatek vseho z duvodu Covidu a predchoziho bull marketu. Jeste nez jsme meli uzavrenou koupi nemovitosti tak jsem objednaval transformatory, panely s pojistkami a PDUs at ziskame nejaky cas.

Na transformator byly dodaci lhuty minimalne pet mesicu. Podarilo se mi najit dodavatele a nakombinovat to tak, ze se cekani snizilo na 1-2 mesice.

Najit elektrickeho inzenyra co rozumi tezeni byl dalsi orisek. Par jsem jich prostridali. Ztratili mesice casu nez jsem konecne nasel vyborneho.

Je to komplexni logisticka akce, jak vse zkoordinovat, aby se ta farma vybudovala relativne rychle. Presto porad neco resime.  Vystridali jsem dodavatele i technicka reseni.

Je to i  skola jak se naucit neco o tom jak funguje elektrina. Takovy intenzivni rychlokurz. Uplne me mrzelo, ze muj tchan uz neni mezi nami. Byl to elektrikar a uplne vidim ty diskuze jak se bavime co a jak zapojit.

Clovek si tak uziva duchodu. Nema duvod nic budovat. Pak si koupi par ASIC mineru s tim, ze vsechno naoutsourcuje a bude si uzivat pasivniho prijmu. Pak zjisti, ze ty  hosting centra casto funguji velmi neadekvatne a skonci to tak, ze buduje vlastni bitcoin farmu.:-) 

Spread the love

6 thoughts on “Stavime nasi prvni vlastni bitcoinovou farmu

  1. To máš Johne někde lokálně v USA?
    Tam musí být nějaký levný lokální zdroj elektřiny, ne? (voda, solár??)

  2. Stavba serveroven je samostatná “disciplína”, kterou bohužel nezvládne ani většina zkušených elektrikářů. Něco jiného je totiž navrhovat fabriku, která je plná třífazových motorů (souměrná zátěž) a něco zcela jiného je navrhovat serverovnu, která je plná spínaných zdrojů. K velké radosti všech se to pak typicky pozná až při prvním plném zapnutí, kdy uhoří nulový vodič. Nebudu zde tapetovat diskouzi – koho problematika zajímá, je to i pro laiky hezky vysvětleno například zde: https://www.youtube.com/watch?v=YZMAHz5SB6w

  3. Ahoj Johne, bude nejaka moznost u teba umiestnit ASIC, alebo sa nejako podielat na tazbe? Ak ano, rad by som sa dozvedel viac, kludne sukromne do mailu.
    Dakujem, drz sa

  4. Bude na střeše ten solár? Sice to nesníží velikost rezervovaného příkonu, ale snížení fakturace, zvlášť při počasí co je v CA by mohla být zajímavé.
    Ale něco mi říká že pokud nebude v CA 1kWh nad 0,2USD tak návratnost nebude dostatečně blízka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *