Bitcoin farma co nekupuji

Hosting farma co jsem zminoval ve starsim clanku jsem mel dva mesice v escrow. 

Vyhoda je, ze je velmi blizko (zhruba 100 m) od rozvodove stanice.

Nevyhoda je, ze clovek co to stavel to nenavrhl moc dobre (i kdyz to vypada pekne na obrazkach). On ji totiz zacal rozsirovat, ale nikdy tam nemel nove generace ASIC mineru. Kdyz jsem pozval lidi co stavi farmy na konzultace, tak rekli, at prodavajici okamzite prestane budovat, at se vse predela a navrhne jinak. Prodavajici totiz jen hostuje stare S9 a GPUs. Zpusob jak navrhl vetrne tunely na chlazeni neni idealni. PDUs ktere pouzil nejsou idealni. Rozvrzeni v prostoru neni idealni. Ta farma ma kapacitu 3MW, ale 2.25 MW kompletne zaplni budovu o velikosti 10,000 sq. feet (zhruba 1,000 m2). To jak vse navrhl je nesikovne, protoze do toho skladu by se mohlo dat mnohem vice ASIC mineru, ale neni na ne misto. S elektrarnou se da dojednat dalsi kapacita, ale kompletne predelavat farmu nema smysl (dvojnasobna investice nez navrhovat znovu).

Vyhodou je velmi levna energie – jen 4.8 c za kWh (all in). Prodavajici chce $1.6M.

Celkove to beru jako deal, ktery si nechavam ujit a pracuji na dalsich moznostech. Je jich tady v USA moc. Clovek se muze zamerit treba na jeden stat a najit obrovske mnozstvi potencialnich mist kde tezit. Elektrina je na spouste mist levna. Je to jen jak skladacka, kdy je potreba najit budovu za dobrou ceni, dobrou cenu energie (a lisi se to oblast od oblasti) a misto kde je dostatecna kapacita. Zni to velmi jednoduse, ale kdo to zkusil treba volat na nejakou utility company tak zjisti, ze to je prace na tydny nebo i mesice nez se jen dostane k nejakemu cloveku co mu poskytne dobre informace. Je to velmi casove narocne a neni moc lidi co vi jak na to. Ale prave proto je v tomto byznysu tolik prilezitosti!

Spread the love

11 thoughts on “Bitcoin farma co nekupuji

 1. Ahoj Johne
  Zajimave. Kdysi jsem ti něco posílal meilem ohledně budoucnosti usa a jinych.
  Připrav se začíná to.

  Je třeba dělat to o co jsem tě tehdy prosil. Vše ostatní povede k nezdaru.

  Sám vidíš jak to vše do aebe zapadá
  Ať se Ti daří

   1. Ne to bylo určeno pouze pro Johna a jeho rodinu meil jsem mu posílal už před pár lety a občas jsem se mu připomněl aby to neztrácel z paměti. Páč vím že to může připadat jako sci-fi.
    A vše co v něm bylo napsáno se děje.
    A začíná dít a stane. Je to soukromé.
    Je mi líto
    Hezký den

    1. no jestli ty rady do budoucnosti obsahovali růženec a Ištarovu flotilu, tak nás to ani nemrzí.

 2. Ne to bylo určeno pouze pro Johna a jeho rodinu meil jsem mu posílal už před pár lety a občas jsem se mu připomněl aby to neztrácel z paměti. Páč vím že to může připadat jako sci-fi.
  A vše co v něm bylo napsáno se děje.
  A začíná dít a stane. Je to soukromé.
  Je mi líto
  Hezký den

    1. ale no, zase netreba prehanat.
     aj meteorit bol z pohladu dinosaurov extremne pocasie. pocasie nie je stabilne, vid napr. 11 rocny slnecny cyklus. z historickeho skumania sa vie, ze v priebehu casu sa vyskytli rozne vykyvy. aj sopky obcas vybychuju, niekedy slabsie, niekedy silnejsie – statistika nepusti…
     aj vojny su a budu, uz od doby kamennej, meni sa iba forma. a zhoudou okolnosti je to teraz v europskom regione.

     mna skor zaujalo z clanku, ze sa spomina lacna elektrika. v EU to ide opacnym trendom.

 3. Zdravím diskutující – je morální zbytečně zatěžovat planetu, kdy všechny tlačí do elektro-aut s takovými těžebními areály??? Navíc, když Johne máš peněz dost…
  Předpokládám elektřina i v lokalitě dané není 100% ze solárek… ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *