Pizzerie update kveten 2018

Vcera jsem se sel podivat do provozovny Pizzouna jak postupuji prace.

Vypada to dost divoce, ale muj kontraktor je pozitivni, ze kolem 15. kvetna bude hotovy. Ja osobne tomu moc neverim. Ale mechanical (to odsavani a klimatizace) je hotove. Jen musi prijit specializovana firma to zapojit jakmile bude nainstalovana pec. Plumbing – konecne inspektor schvalil, ze je spokojeny s resenim. Byl tam problem, ze trubka na odpad ma jen 3″ (postaveno takto kdysi) a mela byt 6″. Nejdrive rikal, ze budeme muset rozkopat celou ulici a vymenit ji, pak si to rozmyslel a schvalil takto. Dalsi problemy se sklonem odpadu vyreseny. Ma byt 2% sklon, ale meli jsme jen 1% (znovu takto postaveno kdysi). Ale nakonec schvalil. Pristresek na popelnice je hotovy (jen chybi omitka). Jeste nam hrozi, ze jedno parkovaci misto budeme muset predelat na cestu pro vozickare. To nechavame na konec (pry to bude trvat jen tri dny).

Uprimne to je fakt projekt! Takova Sagrada Familia v malem. Ani bych si to nemyslel kdyz jsem se do toho poustel. Po dokonceni mi kontraktor dava tak 14 dnu nez dostaneme finalni schvaleni od mesta. Ja si k tomu pridavam nejakou rezervu a budeme spoustet provoz!

Piste do komentaru datumy kdy si myslite, ze se to doopravdy spusti. Vyherce kdo bude s odhadem nejbliz si pak muze prijet pro pizzu!:-)

Spread the love

49 thoughts on “Pizzerie update kveten 2018

 1. S ohledem na to, jak většinou kontraktoři plní­ termí­ny a zapomí­nají­ mluvit o potenciální­ch komplikací­ch bych řekl, že bude hotovo tak v půlce pří­ští­ho měsí­ce + 14 dní­ na schválení­. Takže spuštění­ někdy začátkem června.

 2. Tipuji 15. ří­jna (snad tohoto roku). Ale drží­m palce, aby to bylo dří­v, dle tvých představ.

 3. Otevření­ a první­ pizza zákazní­kovi se uskuteční­ 21.kvetna, když to půjde hladce 😀

 4. Chtěl jsem ří­ct půlka července, ale to už dal kolega přede mnou, tak co teď… tak třeba 16. červenec 2018

 5. Tipuju 29. kvetna (k realnemu tipu bych sice jeste par tydnu pridal, ale potom uz bych si svou vyhru nemohl vyzvednout, takze…) 😀

 6. ahoj Johne muj koment se me nejak smazal, tak rychle. bude to proste par tydnu.

  dodani praci na stavbe 30. 5, schvaleni mestem 21.6, instalace vybaveni 15.7, navoz surovin 20. 7, lide a jejich skoleni + priprava na propagaci a muj tip je 8.8. 2018 a zaroven takove pekne datum@@
  Vsechny clanky jsem asi nestihnul precist ale vsechny body mohou zabrat tyden, dva neco se da delat soubezne ale skolit lidi napr bez surovin ci technologie se proste neda.

  Hodne uspechu preje Jirka

 7. Vůbec nechápu, že se to vyplatí­ takto překopávat a vše řešit, čí­m ví­c čtu ty tvoje reporty Johne, tak mi přijde, že kdybys postavil úplně novou budovu, vyšlo by to nastejno, ne-li levněji, rychleji a snáze.

 8. Sklon odpadní­ho potrubí­, zejména při relativně malé dimenzi jen 1% je relativně riskantní­, ono nejde jen o to, vyhovět nějaké legislativě, ale aby to celé fungovalo. Stran časového odhadu: pokud to tvůj kontraktor stihne do termí­nu, tak všechna čest. Jinak posloupnost prací­, kdy se prve instaluje drahá vzduchotechnika a teprve poté dělají­ hrubé výkopové práce má nějaký důvod? Osobně bych se to snažil udělat obráceně

  1. Tak on ten sklon tam byl do ted (30 let). A alternativa je rozkopovat ulici a predelat to tam.. coz je scenar, kteremu jsem se chtel vyhnout.. to by se znovu pekne vsechno protahlo.

   U toho plumbingu se inspektor nekolik tydnu rozmyslel jak nas to necha udelat, tak se pokracovalo na jine praci.. nez aby se to zastavilo.

   1. Rozumí­m, ono je jednoduché dělat moudrého od klávesnice odněkud z Evropy, když neznám detaily. Stran toho sklonu, pí­šu to jen proto, že mám obavu aby ti to pozděj nezpůsobilo provozní­ problémy s ucpávání­m. Máš na odpadu nainstalovaný nějaký odlučovač tuků? Mimochodem, jak se contraktorovi dařilo splnit termí­n? Můj původní­ odhad byl, že k 15. bude hotovo cca 90% činností­ a během těch čtrnácti dnů se budou dělat dodělávky +finální­ povrchy

 9. 31.8.2018

  ale drzim palce, v Sumperku jsem ted chodil kolem “nove” pizzerie skoro 2 roky nez se to dotahlo do stavu ze otevreli 🙂

 10. Vzhledem k tomu jak jsou Americani prehnane pozitivni, tak tipuju October 1, 2018. Ale preju at je to driv a slape to! Snad bude sance se nekdy zastavit, verim ze deti budou rikat sve oblibene “yummi, for my tummy” 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *