Podnikani na Bali

Vzdycky si rikam jake by to asi bylo podnikat v nejake mene rozvinute zemi. Na jednu stranu urcite spousta prilezitosti, ale take spousta problemu, ktere cloveka ani nenapadnou. Beru to podle zkusenosti s podnikanim v USA, kde funguji zakony a velmi dobre vim jak funguje cely system. A kdyz vite jak funguje system a dokazete se prizpusobit tak mate vyhrano (i kdyz vas ten system muze taky stvat).

Jenze v jinych zemich ten system zas tak dobre fungovat nemusi. A je spousta neznamych, ktere vas muzou zaskocit. Treba obycejna realitni transakce vas muze privest do vezeni.

Pisu o tom, ze jsem nedavno delal transakci (chtel jsem koupit nabytek a nejake doplnky z Bali). A bylo mi divne, ze muj prodavajici najednou prestal reagovat. Tak ted jsem zjistil proc. Je ve vezeni.

http://www.stuff.co.nz/world/asia/7230805/Fears-for-brother-in-Bali-jail

“He doesn’t know why because nobody will tell him. From what he understands he is there because he went back to his own property.” Foreigners are not allowed to own property in Indonesia. “He said that he had been arrested for being on his own property,” Ms Walker said.

Takze na Bali vas muzou zavrit do vezeni na tri tydny bez udani duvodu. To neni moc pekne.

http://www.stuff.co.nz/taranaki-daily-news/news/7237738/Time-in-Bali-jail-could-stretch-to-three-weeks

Spread the love

12 thoughts on “Podnikani na Bali

  1. pred lety jsem cetl clanek o nejakych cesich kteri podnikali nekde v indonesii. Nebylo to moc pozitivni cteni, protoze s nimi zadny mistni nechtel moc pracovat, tak najimali nejaky barmance, ktery mistni taky nesnasej (a podle vseho je maj za takovou tu levnou pracovni onuci) a policie (ktery odmitali platit) jim delala kazdou chvili staru kdy ty barmance nemilosrdne bili jako zito a bezne si je odvazeli. Byl to nejaky turisticky resort nekde u more… Nakonec s tim sekli, pac na to nemeli nervy.

  2. To mi zase připomí­ná ty pří­běhy o rajské Dubaji, kam pár blbců zcela přesí­dlilo a nakoupili za vše mí­stní­ nemovitosti.
    A pak se divili, že žijí­ v malém království­čku s neomezenou mocí­ mí­stní­ šlechty, a vykolejil je i ještě poměrně spravedlivý postup s vězení­m pro dlužní­ky, jen proto že v Evropě se to zrušilo s koncem středověku.

  3. Ano, jiny kraj, jiny mrav. Na Bali jsem narazil v pristavu Padangbai na jeden cesky par, ktery tam provozuje potapecske centrum a snad i restauraci. Mili lide. Vypadali spokojene. Kousek vedle, na Gili Meno provozuje hostel jedna holka z Vidne a jeden vecne zhuleny ( je to pardox, vzhledem k tem napisum na letisti v Denpasaru) Francouz. Nejlepsi pot. centrum, Blue Marlin, co jsem zazil, tam vlastni Anglican.

    1. asi by jste se další­ch 15 let nedožili, jako většina farangů co otevřeli nějaký biz v thajsku, krom divingu, kterému lokální­ nerozumí­

    2. ako by to dopadlo?
      vzdyt existuji blogy uspesnych podnikatelu , kteri se presunuli zcasti nebo zcela do Thajska.
      Ja tam teda byl jen 1x na dovolene, ale lide v Thajsku mi prisli mili a citil jsem se tam vic v bezpeci nez v CR.
      Nebo tam vsechno kontroluje nejaka thajska mafie??

  4. Johne, pred casem jsme s pritelkyni uvazovali o nejakem byznyse v Hondurasu – pritelkyne je odtamtud. Psal jsem Ti i dotaz emailem, mozna si vybavis…
    Kazdopadne jsme zavrhli jakekoliv aktivity v Hondurasu, a to z mnoha duvodu…
    Nefunguje tam zadna posta ( v podstatě ani neexistuji adresy ), kontejnery se vykradaji hned v pristavu, bez uplatku se clovek nikam nepohne, … Nemluve o vysoke kriminalite, kdy cloveka zastreli jakmile zacne byt trochu uspesny.
    Hondurasane jsou navykli na vicemene “podomni” prodej, kdy neco dovezes v kufrech z USA nebo Panamy a pak prodavas jednotlivcum. A lidi nejsou zvykli dat penize “na ruku”, ale ve ctyrech a vice splatkach, takze je nutne dobre vybrat zakaznika – idealne s kreditni kartou…
    Proc to pisu… Osobne vidim v Hondurasu hromadu prilezitosti, ale kvuli prekazek zminenych vyse bych do toho nesel. Mozna jsem sralbotka, ale myslim si, ze se daji penize vydelat jinde a jednoduseji. Za ty starosti to proste nestoji. Ale muzu se mylit…;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *