Posledni dodelavky v planech pred ziskanim stavebniho povoleni

Nad pultem v provozovne pizzy chceme mit najaka podobna zavesna svetla.

Architekt prisel s tim, ze nam to mesto nedovoli. Ze musime mit klasicke zarivky. Bylo nam to podezrele, protoze podobna svetla vidim v ruznych kavarnach. Zjistujeme proc. Udajne, kdyby svetlo prasklo nebo by praskla zarovka, tak to napada do jidla. Na to rikame, ze na tom pultu budeme mit pizzy maximalne v krabicich (nachystane na odvoz). Nakonec to teda pujde. Ale bylo to nekolik telefonatu a nekolik emailu s argumenty a presvedcovanim.

Dalsi vec co resime je tzv. three compartment sink

Umyvadlo co ma tri casti. V jedne se nadobi umyje. V druhe se oplachne. A v treti casti se sanitizuje. A to bud horkou vodou nebo chemikaliemi. Ja mam odpor k chemikaliim (v jidle), takze chci sanitizovat horkou vodou. Na to je ale potreba pod to umyvadlo nainstalovat specialni ohrivac vody co udrzuje vysokou teplotu. Jenze te nejaky urednik tvrdi, ze i kdyz umyvadlo mame certifikovane na pouziti do restaurace, tak i ten ohrivac je certifikovany, ale kdyz to spojime dohromady tak to je uplne jine zarizeni a musi se cele taky certifikovat. Nebo najit nejakeho vyrobce co to uz dohromady smontovane prodava (to jsme nenasli). Takze dalsi vec co nas ted zdrzuje. Mohl bych mavnout rukou a rict si, ze budeme sanitizovat chemikaliemi, ale nechce se mi ustoupit tak to resime.

Jinak uz jsme strasne blizko k vyreseni stavebniho povoleni. Jen musime domyslet tyto posledni detaily.

Spread the love

10 thoughts on “Posledni dodelavky v planech pred ziskanim stavebniho povoleni

  1. Cože ono po umytí­ a opláchnutí­ se v USA ještě nádobí­ stří­ká dezinfekcí­, která se už neoplachuje. To je pěknej fujtajblí­k teda.
    Co to sanitizovat horkým vzduchem? Počí­tám že by to mohlo mí­t i levnější­ provoz? Stačilo by koupit nějaký horkovzdušný sanitizer.. ten už bude mí­t onu potřebnou certifikaci…

    P.S: Zrovna jsem vyráběl dví­řka do výběhu k mým slepičkám a myslel jsem na Johna jak si na začátku ří­kal jak to půjde rychle. Snad se to stihne do vánoc…

    1. Taky mi přijde to pořad absolutně na hlavu. Čekal bych to takto: horká voda se saponátem na mytí­ -> chem. dezinfekce -> studená čistá voda oplach

  2. Tohle na západě miluji, jí­dlo je totální­ chemický shit, po kterém člověk přibere, vesměs se vůbec nenají­ – paradoxně se stává, že brutálně obézní­ lidé jsou ve skutečnosti podvýživeni, protože jí­dlo co jedí­, vlastně žádné živiny neobsahuje. Ale ano, je to hygienicky v pořádku.

    Vs Asie, kde jí­dlo vaří­ na špinavém nádobí­, na kraji ulice, okolo čehož lí­tají­ mouchy, a jí­dlo v pohodě nasytí­ a je výživné, zdravé a chutné.

    By mě zají­malo kdy úřadům dojde, že jí­dlo není­ jenom o hygieně, ale i o nějaké výživě. Není­ to tak dlouho co jsem byl ve večerce a chtěl jsem si koupit něco k jí­dlu a rozhlí­dl jsem se tam kolem sebe a vypadalo to takto: cukr, cukr, cukr a ještě ví­ce cukru. Jediná věc co tam byla bez cukru byly kešu oří­šky a buráky 😮

    1. Ale oni to přece ví­! Ne nadarmo jsou lékárny hned za pokladnama nákupní­ch center s potravinami. Lidi tam koupí­ “objemové krmivo” a v lékárně výživové doplňky, aby dodali tělu to, co by jinak bylo v potravinách, kdyby nekupovali blafy.

    2. Problém zdravého a hodnotného jí­dla je, že je dražší­ a pro business operations náročnější­.
      Na levném fast foodu se dá ví­c vydělat, lépe se skladuje, škáluje a v USA je i oblí­benější­ u zákazní­ků.

      Ale vždycky je možnost volby, nevěří­m že by ve (vietnamské) večerce neměli nějakou čerstvou zeleninu/ovoce apod. Ale je pravda že v běžném supermarketu je většina věcí­ shit co by lidi vůbec neměli jí­st 🙂 Typicky věci plné cukru, mouky, nekvalitní­ho tuku (palmáč apod.).

      S tou Asijskou kuchyní­ bych to zas tak nepřeháněl. Když se koukneš na bohatší­ Asiaty – zejména Čí­ňany, většinou jsou pěkně vypasení­, použí­vají­ tuny oleje – všechno smaží­ nebo fritují­, jejich dezerty jsou plné cukru. Použí­vají­ hodně glutaman…

      1. Ono je to všechno o nějaké mí­ře. Když si dám jedno jí­dlo denně z McDonalds, a 3 klasická, jsem v pohodě. Pokud ale budu sní­dat Starbucks kafe a cigáro, k obědu McDonalds a ke svačině a večeři pizza, asi to nebude úplně OK.

    3. V Asii je chutné jí­dlo, protože do toho sypou glutamát naběračkou. Tam toho sypou tolik, jak u nás cukr do vánočky.

      Jinak mě překvapuje, že v US se myje nádobí­ ručně. U nás už vynalezli průmyslový myčky, co umyjí­ nádobí­ horkou vodou za 2 minuty.
      Když čtu to Johnovo vyprávění­, tak jsem skoro rád za českýho úřední­ho šimla.

  3. Ja ked citam kolko zbytocnych uradnickych peripetii je s takym rozbehom obycajnej zastresenej pece na pizzu, tak sa necudujem tomu malemu ekonomickemu rastu. Toto by som cakal vo Francuzsku, kde reguluju aj kedy mozete mat vypredaje.

    Inak, to s tym spojenim dvoch certifikovanych sucasti do jednej ako noveho stroja mentalne kriva na obe nohy, ked si niekto kupi napr. stresny nosic na auto, tak tiez nepotrebuje certifikat, ze spolu to bude ok :-/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *