Představení­ projektu News in Levels

Ahoj Johne,

chtěl bych Ti i všem z Tvého blogu představit náš nový projekt www.newsinlevels.com. Web jsme spustili minulý rok. Jedná se o webové stránky pro studenty anglického jazyka, kteří­ chtějí­ čí­st aktuální­ zprávy vangličtině a rozumět jim.

Nápad na tento projekt vznikl dí­ky panu Zdeňku Vaní­čkovi, který angličtinu vyučuje. Ten si jednoho dne uvědomil, že jeho studenti chtějí­ čí­st zprávy vangličtině, ale CNN či BBC jsou pro mnohé znich pří­liš obtí­žné. Takový problém by mohli mí­t studenti nejen zČeské republiky a tak začal psát zprávy pro studenty zcelého světa.

Newsinlevels.com nabí­zí­ denně 2 aktuální­ zprávy. Každý návštěvní­k našich stránek může čí­st zprávy ve třech úrovní­ch angličtiny. Bez ohledu na svoji stávají­cí­ úroveň tak může rozumět a procvičovat angličtinu při četbě denní­ch zpráv a zároveň se učit nová sloví­čka. Každou zprávu si také může poslechnout, a tudí­ž může zlepšovat i své poslechové dovednosti.

Na stránkách je kdispozici jednoduchý test, během kterého student za dvě minuty zjistí­, která úroveň je pro něj nejvhodnější­. Při každodenní­m čtení­ a poslechu zpráv na News in Levels si student může poměrně rychle osvojit slovní­ zásobu pro danou úroveň a po čase se posunout na úroveň vyšší­. íšrovně samotné jsou rozděleny podle frekvence použí­vanosti slov vmluvené angličtině. Vnašem pří­padě to jsou to úrovně ve slovní­ zásobě 1000, 3000 5000 slov.

Neustále se snaží­me web vylepšovat. Máme nový design stránek a také jsme od nového roku začali vydávat 2 zprávy denně, aby si čtenáři mohli lépe vybrat, co je zají­má. Do budoucna počí­táme sví­ce zprávami. Web je pro všechny návštěvní­ky zdarma, do budoucna počí­táme spří­jmem zreklamy. Vsoučasné době na projektu pracuje 5 lidí­.

Pořád ještě na webu vychytáváme bugy a ví­me o spoustě věcí­, které chceme do budoucna vylepšit, ale celkově si myslí­me, že News in Levels je užitečným pomocní­kem pro studenty angličtiny. Budu rád, když dostaneme nějakou zpětnou vazbu, jak se web lí­bí­ a co by se na něm dalo zlepšit.

Dí­ky moc!

Libor Škodí­k

www.newsinlevels.com

Spread the love

25 thoughts on “Představení­ projektu News in Levels

 1. Vypadá to výborně. Možná bych zvážil přidání­ 4. úrovně, která by mohla být obtí­žnější­ než běžné novinové články a byla by zaměřená na taková ty méně častá sloví­čka ze seznamů pro SAT testy. Je pravda, že připravit takový článek by asi bylo dost náročné. Na druhou stranu by se zase výrazně rozší­řil okruh potenciální­ch uživatelů.

 2. perfektní­ nápad! ovšem monetizace pří­padnou reklamou zdá se mi poněkud nešťastná – myslí­m, že placená forma tohoto typu zpravodajství­ je férová pro obě strany.

 3. Bezva napad. Pridejte L4 a L5, vic obsahu a placene subscription. Spousta lidi umi dobre anglicky, ale ma malo prilezitosti mluvit, tak by treba ocenili pravidelny trenink v ruznych urovnich, byt pasivni.

 4. Nápad zají­mavý. Trošku mne na tom děsí­ těch 5 lidí­. Kdy plánujete že vám reklama vydělá ví­c jak $5000 měsí­čně?

 5. Zají­mavý nápad – i když si myslí­m, že by studentům ještě ví­ce pomohlo kdyby měli k dispozici na vyžádání­ překlad – ideálně třeba celých zpráv z CNN nebo BBC – záleží­ co by umožnil copyright.

  Chtělo by to asi zvážit obchodní­ model, protože pří­jmy z reklamy asi horko těžko pokryjí­ práci s tvorbou vašeho kvalitní­ho obsahu. Možná by šlo do tvorby obsahu ví­ce zapojit komunitu – třeba učitele, kteří­ by mohli mí­t za odměnu rozšiřují­cí­ funkce (třeba testování­ žáků atd) , ti ostatní­ by rozšiřují­cí­ “učitelské ” funkce mohli mí­t za pří­platek. Nebál bych se tam přidat i určité gamifikační­ prvky – s nimi můžu poradit (něco o gam. ví­m).

  V učení­ přes internet je rozhodně budoucnost – třeba s metodou, kdy se dá naučit cizí­ jazyk za 22h – jak o tom pí­šu na svém blogu bit.ly/10a5Kdv (je to k věci, tak si snad mohu přihrát trochu vlastní­ polí­vky 🙂

  1. Určitě potřebujeme pomoci s obchodní­m modelem. Zatí­m je naší­m prvořadým cí­lem zvyšování­ návštěvnosti, což se nám dobře daří­. Měsí­čně máme již přes 600 000 pageviews a stále jdeme nahoru. Služba je prozatí­m zdarma. Budeme rádi za jakýkoli tip, radu a jsme otevřeni i dlouhodobé spolupráci. Můžete mne kdykoli kontaktovat na zdenek.vanicek@newsinlevels.com.

 6. Velmi pekny projekt, gratulujem! Ihned som preposlal svojej mame, ktora ma zatial Level 0. 🙂 Gratulujem k page views, krasne cislo za necele 2 roky.
  Chybaju mi ale ine jazyky, anglictina nie je jediny zaujimavy jazyk. Zeby prilezitost? 🙂

  1. Ano, ale to je hudba budoucnosti. Nejprve je třeba dobře zvládnout anglickou verzi. Na další­ jazyky jsme také mysleli, ale zatí­m je pro nás nereálné se pouštět do další­ch. Ledaže by nějaký sponsor či investor pomohl.

 7. Tento web uz navstivuji osobne nekolik mesicu. Libil se mi uz z prvu a ted z novou grafikou je to i prehlednejsi. Absolutne souhlasim s ostatnimi, jde o vynikajici napad. Doporucuji vsak registraci a zasilani vybranych clankou na mail uzivatelum, ktere si to vyzadaji. Nestane se pak, ze budete v zapomneni.

 8. Mate nekdo prosim tip na nejakou metodu jak se naucit cist (psanou) cinstinu?

  Na uceni jazyku musim doporucit audioknihy http://www.pimsleur.com … maji i pro cinstinu, ale to je mluveny jazyk a pro svoji praci bych potreboval umet psanou (nicmene jsem si vedom toho, ze asi budu muset v nejakych zakladech zvladnout oboji).

 9. To je asi opravdu zajimavy napad. Mne osobne to prislo jako moc kratky zpravy, ktery nebudou nikoho zajimat. Ale pak jsem si vzpomnel na tchyni, ktera se v padesati zacala ucit anglicky a poslal jsem ji na to odkaz. Uci se asi rok, a vase zpravy si zacala cist tak, ze si nejdriv precte level 1, pak 2 a pak 3 a takhle se tim fakt uci. Jestli to takhle pouzivaji na vyuku i ty tisice co se jim to libi na fb, tak congrats a klobouk dolu! A at vam ty reklamy zaplati tu praci s tim a jeste neco navic 🙂

 10. Bezva, dí­ky za tento tip. Už to jedu ve čtečce a je to pro mě (věčně začí­nají­cí­ B1), skvělé doplnění­ učební­ch kanálů. Lí­bí­ se mi to.:) Ať se daří­.

 11. dobrá práce – hezký projekt! Spojit s mobilní­ aplikací­, umožnit upozornění­ na nové články dle nastavených preferencí­, a sdí­lení­ článků na FB atd. Prodat se dá i uveřejnění­ vhodného reklamní­ho článku (advertorialu) ve 3 úrovní­ch… Hodně zdaru!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *