Alarm ve dve rano

Na noc si vypinam mobil. Je to od jiste doby, kdy mi pravidelne uprostred noci zavolal nejaky potencialni klient z CR na zalozeni firmy pres IncParadise. A vetsinou se divil jaktoze znim rozespale.

Rano jsem se probudil. Jedu do prace a vidim vzkaz na mobilu. Volala nase alarm firma. Presne v 2.23 rano. Sem tam se stane, ze se spusti alarm nejakym omylem. Treba kdyz nekdo odchazi z prace. Jenze to je vzdy v jinou hodinu nez ve dve rano. Kdyz je to falesny alarm tak do telefonu reknou, ze je aktivni vetsinou jen jeden senzor. Ale tentokrat mi rekli, ze je aktivnich nekolik senzoru uvnitr skladu. Bylo mi jasne, ze tohle falesny alarm nebyl.

Rikal jsem si, ze tohle je posledni vec co by nam chybela. Aby nekdo vykradl nas sklad. Volam okamzite memu skladovemu manazerovi (zacal jsem mu ted rikat COO, protoze ted dohlizi na vsechny sklady v kazdem sklade ma pod sebou skladoveho manaze).

V tomto sklade se zacalo pracovat dele nez obvykle. Preslo se na 24 hodinovy provoz. Ale puvodni alarm byl nastaven, aby se automaticky zapnul nekdy v noci, kdyz ho nekdo zapomene zapnout manualne pri odchodu. Takze se alarm spustil. Prijeli policajti. Dostanu za to pokutu. Ale hlavne jsem rad, ze nas nekdo nevykradl.

 

Spread the love

19 thoughts on “Alarm ve dve rano

 1. Vau, takže lidi ve firmě si sami od sebe řekli, že budou dělat 24 hod aby stí­hali? Tak to smekám!!!
  Veří­m, že se najde i u nás spousta lidí­/firem kde by tohle lidi udělali taky. Je to většinou nastavené firemní­ kulturou.
  Johne, tohle by možná zasloužilo pochvalu pro ty lidi 😉

 2. Tak to jistě muselo zaměstnance potěšit, když na ně přijela policie. By mě zají­malo, jak to probí­halo. Neboť jak se koukám na ten seriál Cops, tak si člověk dokáže udělat lehce obrázek. 🙂

  1. Jednou jsem si jako ajťák užil zásah police ČR na nejmenované bankovní­ pobočce. (ředitel špatně odkí³doval alarm) Kluci co nás chrání­, tam naběhli jak rusáci na němce u stalingradu. Docela akčárna .. 🙂

 3. Fakt by mě zají­malo, čí­m John své zaměstnance motivuje. V ČR může být zaměstnavatel rád, že pracovní­ci nemizí­ půl hodiny před koncem pracovní­ doby. Prodavačky z obchodní­ch center mě vyhazují­ už 20-30 minut před koncem uzávěrkou a to jsem v krámě sám a jen vybí­rám z pultu zboží­.

  1. No zase bych z nás nedělal takovou chátru 🙂 jasně že u nás je to furt trochu jinde, ale přesčasy jsou tady taky na denní­m pořádku. A pokud jde o obchoďáky, taky to nemám rád, když 20 minut před zaví­račkou schovají­ salámy a koukají­ jakoby nic, je ale nutný dodat, že zaměstnanci třeba v supermarketech zůstávají­ běžně po zaví­račce aby uklidili atd. a bere se to jako samozřejmost, zaplacené jako přesčas to nedostanou. Takže já se jim ani moc nediví­m…

   1. co já ví­m, tak zaměstnanci supermarketů nemají­ pracovní­ dobu shodnou s otví­rací­ dobou jejich obchodu

  1. Ano, ale to nehraje celkem roli. Ta skoda co by to spachalo by byla uplne nekde jinde – zklamani zakaznici. I kdyz je kompenzujes z pojisteni tak by to byl strasny pruser.

 4. Ahoj Johne,
  pro otce, manžela, syna, a majitele firmy v jednom je dle mého názoru vhodnější­ nevypí­nat mobil, ale nastavit si v chytrém telefonu samopřepí­nací­ profily, závislé na mí­stě kde jsem, a čase.

  Doma a v práci se ti pak samy nastaví­ vibrace, doma se zapne i WiFi, v autě se vibrace přepnou na vyzvánění­ a zapne se bluetooth pro handsfree.

  Večer a domů už se ti dovolají­ např. jen lidé ze skupiny kontaktů rodina, management a zabezpečení­.

   1. Jasně Tome,
    chytrým telefonem (smartphone) myslí­m teoreticky cokoliv s operační­m systémem.

    Pro telefony s OS Android tedy v Marketu samozřejmě najdeš dokonce několik podobných aplikací­ (např. Locale, Automatic Profiles, Auto switch profile, …), pří­stroje s Windows Mobile jsem však opustil před dvěma lety, takže netuší­m, a hračky typu iPhone neznám vůbec, takže bys musel pohledat v App Store.

    1. Děkuji za odpověď. Já moc fanouškem iPhone nejsem, osobně si myslí­m, že se jedná a přeceňovanou hračku pro narcisty nebo puberťáky, ale to je na jinou diskuzi. I když sebekriticky se musí­m přiznat, že jsem uživatelem iMacu i MacBooku. 🙂 Takže AppStore u mne nehrozí­.
     Zají­mavější­ je možnost telefonu s Androidem, pohledám a uvidí­m.

 5. Proto by tam měly být nějaké kamery ve smyslu: spustí­ se poplach tak se kouknu co se děje a vidí­m, že se nic nekrade, ale naopak se pracuje.. čili planý poplach a nikam se jezdit nemusí­.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *