Dodo Pizza otevrena

Je oficialne otevreno. V rezii to ma velmi sikovna manazerka, ktera ma za sebou otevreni tri pobocek v USA pro Dodo. Drive pracovala v Dodo v Moskve (kdyz cely retezec mel jenom 15 provozoven). Vsechny moje zkusenosti se zamestnanci mi potvrdila, ze ma velmi podobne. Jedine reseni je byt v provozovne kazdy den a ty zamestnance si vypiplat. Postupne a pomalicku. Prochazela stejnym peklem. Nic ji neprekvapilo, protoze zazivala to stejne. Jen teda na rozdil ode me vytrvala!  Ted si bez problemu muze odjed ze svych trech provozoven a vse funguje. Tak to ma byt!

Kratce po nasi schuzce, jsme si placli a  prestehovala se v lednu do Kalifornie. Vcera se otevrelo. Nektere napady z Pizzouna prevzali. Napr. pestovani microgreens primo v provozovne.

Na zacatku jsem se inspiroval od Dodo. Tak je pekne, ze nejaky napad prevzali ode me:-). Az se zacnou pestovat microgreens v obchodech v Rusku tak to bude moje legacy:-).

Cele menu bylo vymysleno kompletne nove se zamerenim na kalifornsky trh.

Mame spolecny cil, aby provozovna byla profitabilni. DODO veri, ze to zvladnou do 3-4 mesicu.  Pak se rozhodneme co dale. Plan je rozjet dalsi pobocky v Kalifornii.  Ve vetsim mnozstvi pobocek je prave to jak se vytvari vysoka valuace. Nema smysl mit jednu provozovnu. Ten zajimavy business se z toho udela tim, ze tech provozoven je vice.

Dodo Pizza ma obrovsky zajem ukazat ze na tomto obrovsky konkurencnim trhu v Los Angeles dokazou uspet!  Ma to podporu od jejich CEO a celeho teamu. Tak jak ja se rozciloval, ze zamestnanci nedokazou udelat ani prumernou fotku mobilem, tak ted se vsechny recepty uvarili v testovaci kuchyni v Moskve, kde je rovnou profesionalne nafotili. Proste uz za tim stoji nejaka organizace a system jak co delat. A je to lepsi zpusob nez jsem to delal sam.

Pro me je to win-win deal. Jsem spokojen. A s ocekavanim se divam jak Dodo uspeje. Mam pristup do vsech dat a jejich systemu. Kdyz to pujde dobre tak s radosti budeme expandovat.

Spread the love

47 thoughts on “Dodo Pizza otevrena

    1. Jsem 100% majitel. Kdyz budeme budovat dalsi tak prave ta manazerka bude mit podil za to ze to dotahne do ziskovosti a podle dosazenych vysledku ji bude podil narustat. Stejne tak pro dalsi pobocky. Nikdo nechceme skoncit na jedne provozovne. V tom jsme zajedno.

      1. To zní jako opravdu nadějný plán. Jakou vidíš svoji roli do budoucna? Zařizovat expanzi a otevírání nových poboček? Bavilo tě to zařizování?

        1. Kdyz uvidime, ze doopravdy ten koncept v tomto prostredi (Kalifornie) dobre funguje (tzn. vydelava), tak by moje role byla strategicka (kde otevrit dalsi pobocky, vytypovani nemovitosti, zarizeni, otevreni, financovani…). Takze takove partnerstvi, kdy druha strana resi provoz a ja ji pomaham expandovat na tomto trhu.

          1. ROzumím dobře majitelem budovy a dodo pizza je majitelem té pizzerky obchodu co se tam prodává. tzn platí nájem za provoz budovy.

      1. Já peču doma pizzu na plechu kostkatém ataky je to pizza. Jen není kulatá. Stejně to pak rozflákáme na kousky a rozdělíme mezi osazenstvo.

        1. Doma je to něco jiného – tam můžete dělat i trojúhelník, ale většina lidi zná a chce kulatou když si ji někde objedná – proste pizza vždy kulatá 🙂 Tak jak je to zažité.

  1. Priznam se, ze uplne nerozumim, jak sis vlastne pomohl. Misto toho, ze mas vlastni pizzerii ve vlastnim baraku, kde si delas veci po svem, tak ted mas 100% podil ve fransize Dodo ve vlastnim baraku a delas veci podle jejich mustru. A misto toho, abys pred tim najal vlastniho manazera, ktery je misto tebe furt na place, tam mas ted jinou manazerku, ktera je furt na place.
    Neco mi unika?

    1. Předala se obrovská starost někomu jinému. Tzn buď to teď půjde a začne vydělávat nebo se to prodá 🙂
      John zjistil, že na to nemá čas ani chuť tam pracovat od rána do večera, než se to chytne.

      1. Ano presne tak. Nechtel jsem resit kazdy maly detail operativy, rozcilovat se ze zamestnanci, ladit kazdy detail.. treba pred 10 lety bych to s radosti delal. Ale jsem uz za timto obdobim. Je na to potreba nekoho hladoveho, kdo teprve buduje ten svuj uspech.. a nevadi mu se v tom vice piplat. Coz je asi naprosto normalni a byla to moje chyba, ze jsem tohle podcenil v puvodnim napadu.

        1. a takovouhle holcinu, co se ti libi, jak to dela, sis pred tim nemohl najmout proto, ze by byla moc draha? vsechno ostatni mi prijde stejne nebo horsi pro tebe
          asi mi neco nedochazi

  2. Odpuste mi pesimizmus, ale pochybujem, ze to vyjde. Americky trh je iny nez rusky. Americka spodna vrstva su darebaci(cest vynimkam, ale na to potrebujete americku znacku aby pre vas robili) a iny ludia v restike robit nebudu. Narozdiel v Rusku spodna vrstva su draci, ludia tam budu makat aj za par halierov. Americana nevypiplas, lebo vacsinou oni su mentalne zaostali. Proste uplne iny status, mentalita v statoch.

    1. Jestli ta mentální zaostalost Američanů není způsobená tím. že se tam v minulém století vystěhovalo 1/2 Slovenska…

      1. Ovi1 veľmi slabý pokus o vtip. Nechal by som ťa hladovať pokiaľ by si nešiel do cudzej krajiny robiť tu najťažšiu a najhoršie platenú prácu. Garantujem ti že ešte aj mentálne zaostalý Slovak tam dokázal viac než ty.

  3. Tak po 4 dnech otevreni uz nove manazerce neprisel jeden ze zamestnancu do prace (bez zavolani a vysvetleni). A druhy rekl, ze nechce v sobotu pracovat, ze uz je unaveny. Mela dva zamestnance se kterymi tam byla v praci kazdy den, aby je vse ucila a mela s nimi nejaky vztah. Bude v praci dnes sama. Tak vidim, ze se to znovu uz cele opakuje.

    1. Jak tak koukam ti americani jsou divni. U nas v regionu neprijit nekdo do prace tak ma pruser jak blazen a mohlo by se stat ze jej uz nezamestnaji nikde a bude behat od kramu ke kramu a vsude mu reknou dekujeme hezky den.

    2. Napíšu to sem teda potřetí.
      Při startu takové restaurace v Kalifornii je potřeba mít první měsíce neustále 2-3x víc zaměstnanců.

      1. No na to mnozstvi prace tam je 2-3 vice zamestnancu. V pohode to zvladne jeden clovek, takze kdyz tam byli 3 tak to byl trojnasobek. Skoncilo to na tom jednom.

        1. Z toho plyne, že to je byznys pro toho kdo si to celé vymyslel a ten tam bude i nakonec muset dělat 🙂 Když lidi nechtějí 😀 To je dnešní doba.

    3. No trošku jsem si o tom pročítal článek – https://www.bustle.com/p/what-is-workplace-ghosting-the-popular-dating-term-has-extended-into-the-professional-realm-9863189

      Pěkně je tam rozepsané to, že “ghosting” byla původně strategie zaměstnavatelů, kdy neodpovídali na zaslané životopisy, a teď když se trh práce obrátil, tak se obrátily i tyto praktiky.

      Osobně bych toto vědomě neudělal, každému odpovídám i na nabídky práce přes LinkedIn, i když třeba nemám zájem, jakékoliv věci dokážu odmítnout.

      V článku je napsané i řešení, že se třeba ti lidé bojí konfliktu. Možná by pro ně stačilo nějaké školení typu: “pokud zítra nepřijdete do práce, je to úplně v pořádku, počítáme s tím, nikdo vám nebude nic vyčítat, vezmem to v pohodě, prostě napište sms – dneska jsem byl v práci naposled, a tím je to pro vás skončeno a zachovejte se takto”.

      Osobně jako zaměstnanec většina problémů mezi mnou a mými zaměstnavateli byla způsobena spíše než úmyslem jistou nezkušeností, nebo třeba zkušeností se špatným zaměstnavatelem, který na vás řve, něco vám vyčítá apod., a pak se tyto zkušenosti převáděli i k lidem, kteří třeba takový přístup neměli.

      Osobně bych zvolil spíše pozitivní motivaci, třeba když dá výpověď 3 dni dopředu vědět, tak dostane bonus 300 USD apod.

  4. Tohle je úplně běžný i tady ve zkušební době. Není to problém Ameriky. Místní továrna nabírá měsíčně 50 lidí, protože jim nechodí do práce. A to je to US koncern s nějakou štábní kulturou a slušnými platy. Ale dělníci jsou už takový, že jeden se maká, druhý chlastá, třetí nejde do práce. Prostě 50% Gaussovi křivky jsou primitivové a s tím se nic nenadělá.

    1. Štábní kulturu mají v Česku německé, japonské či korejské koncerny, ty z USA tady mívají maximálně tak manažerskou kulturu dělníky opovrhující, a taky chtějí umanutě zaměstnávat přednostně mladší chlapy, tak pak se není alkoholu co divit.

    2. Tohle chování umožňuje anonymita 🙂
      Moji rodiče jsou z malé vesnice a tam i na dělnických pozicích jsou lidé docela spolehliví.
      Protože když tam je někdo ochlasta a nemakačenko, tak se to dozví všichni v okruhu 10 km a skoro nikdo by ho už nezaměstnal 🙂

      1. Kdybychom nemeli posrany protekcionisticky zakony, tak by se novy zamestnavatel pochopitelne informoval podle zivotopisu u predchoziho zamestnavatele a stalo by se to beznou praxi v ramci podnikatelske kultury. Ale jinak mas samo recht, ze na vesnici to presne z tohoto duvodu funguje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *