Novy druh ctenaru z jinych zemi

Nekdy se toho behem jednoho dne stane tolik, ze to je docela zahlcujici. Od minuleho tydne me nahanel nejaky clovek. Poslal emaily, volal do kancelare… chtel domluvit schuzku pro sveho sefa, ktery by priletel tento tyden do Los Angeles.

Jsme docela zahlceni ruznymi navstevami, takze jsem nemel poradne cas odpovidat na emaily nebo neco resit.

Nejakym zpusobem si ten sef zjistil primo mobil na me a na zacatku tydne me odchytil jeste nez jsem stacil odpovedet na vzkazy a emaily.

Je to jeden z founderu e-commerce firmy (tvrdi 100 mil. USD obrat a je to docela mozne podle toho co jsem videl). Chtel osobni schuzku. Neni mi presne jasne co chteji delat. Po telefonu rekli, ze chteji pomoci vice rozjet Shipito. Maji vlastni pobocky v nekolika zemich. A taky, ze chteji investovat do Shipito penize.

Vyzkouseli si nas jako zakaznici. Dokonce uz jednou ve skladu byli a divali se jak fungujeme. Zrovna jsem byl nekde na dovolene. Vse se jim libilo a chteji udelat deal. Mam rad, kdyz jsou lidi trosku pripraveni.

Jenze pak behem telefonatu z neho vylezlo, ze si uz delali doopravdy detailnejsi pruzkum. A cetli si i tento blog. Vedeli toho o me docela dost aniz bych se s nimi nekdy bavil. Trosku me iritovalo, ze krome podnikani vedeli i na jakych dovolenych jsem byl.:-) Sakra, pisu to v cestine a nepocitam, ze to nekdo bude cist v anglicky mluvicich zemich:-).

Psani v cestine teda uz neni zadna prekazka pro lidi co cesky neumi. Drive jsem si myslel, ze se nikomu nebude chtit neco si prekladat. Ale evidentne se to meni. Zacinam byt trosku paranoidni co muzu psat.

Spread the love

26 thoughts on “Novy druh ctenaru z jinych zemi

  1. a nebo povol jen pristupy z Ceskych IP adres, tim eliminujes toto nebezpeci. Mozna to poskodi, par Cechu zijici v USA, ale vetsina ctenaru z Cech Ti zustane.

  2. a je to tady….

    Koukam, ze si chlapci dali na pruzkumu zalezet.

    @John: Jen prosim te neprestavej psat, protoze tenhle blog pouzivam jako denni tisk… 😀

  3. Internet je dira do soukromi obrovska.

    Zkousel jsem si zpetne vyhledat svoji stopu. Dostal jsem se az do roku 1997.

    Ale nemyslim, ze by se melo neco utajovat, protoze kdo chce, tak se k informacim stejne dostane.

  4. John: Tak piš šifrovaným písmem a matrici k šifře pošli jenom vyvoleným, kteří si mohou tento blog číst :). Jak píše Cappy – kdo chce se k informacím dostane. Tohle je trochu daň za to co jsi všechno dokázal a jak jsi úspěšný. S tou dovolenou je to blbý, protože odhaluješ své soukromí a své "slabé" stránky, ale jinak si myslím, že tady nějaký přímý návod pro replikaci tvých úspěchů není, jen náznaky, takže se není čeho bát.

  5. Zkus si nechat prelozit svuj blog pres google translate do Anglictiny. Oproti jinym webum jsem byl prekvapenej jak moc dobre ten preklad funguje a jak bylo skoro vse srozumitelne. Mozna pouzivas anglicke konstrukce v cestine, aniz by sis toho vedome vsiml 🙂

    Dasty

  6. @John poznamka k "…Dokonce uz jednou ve skladu byli a divali se jak fungujeme. Zrovna jsem byl nekde na dovolene…." Na taketo navstevy by som si dal pozor a zamestnancom zatrhol exkurzie cudzich ludi. A tobos ludi, ktori chcu s Tebou robit biznis. Sam vidis ako si pod drobnohladom.

    Ale ta poznamka sifrovany blog som sa zasmial mozno by pohla aj morzeovka 🙂 No a video to by som mal problem pocut 😀

  7. Aktuálně píšu denně příspěvky na svůj blog a jsem rád, že je anonymní, ostatně moc dobře vím, proč to tak dělám 🙂

    Dřív jsem vedl asi 2 roky jeden blog, a potom co se stal fakt hodně čtenný a lidi si podle jména našli mě jako autora, tak jsem to zabalil. Ono není zas tak dobrý být slavný jak si všichni myslí, pak o tobě každý všechno ví, a to taky není moc ok.

  8. Osobně bych se nebál translatorů. Číst výstupy z něj, to je za trest 🙂 Spíš bych se bál toho, že má někdo českýho zaměstnance a ten dostal za úkol tu občas špehovat 🙂

  9. Velké obchody, velké peníze, malí lidé.

    Když jde o obchody za miliony dolarů, není vůbec žádný problém si v USA najmout dva detektivy za pár desítek tisíc dolarů.

    Jeden se nechá zaměstnat v Shipito, a druhý může Johna sledovat v autě.

    Takže blog zhruba popisující minulost, fakt nevidím jako největší problém.

  10. Blog má nějaké výhody a nějaká rizika. Teď jde o to jak výhody maximalizovat a rizika snižovat. Řešením může být přístup jen pro registrované (předplatitele), dva blogy podle IP – jeden anglicky a druhý čésky, používat hantec atd.

    Pokud by byli lidi, lze taky kontrolovat kdo z jaké IP kam leze, co tam dělá a jak dlouho a podle toho se zařídit. Otázka je, jestli tohle všechno Johnovi za to stojí a jestli má co skrývat.

    Na druhou stranu, když lidé vidí, že John podniká transparentně přitahuje to podnikatele, kteří to dělají také tak. Byznys je o důvěře a pokud bych byl US investor John by měl po přečtení tohohle blogu moji plnou důvěru. V dnešní době je těžké najít někoho komu můžete věřit, charakter je nedostatkové zboží. Naučit se dá ledasco, ale tohle buď je nebo není.

    Možná bych to US partnerům prezentoval jako charitu, kterou dělám, abych podpořil nové nápady a projekty, rozjel nová podnikání – takový jakože inkubátor. Proto tam píšeš i o dovolených nebo jídle atd. , prostě abys motivoval "svoje" lidi a rozvinul jejich potenciál. Myslím, že takto by to vzali a ještě ocenili.

    Jinak jsem viděl v ČR firmy, kam konkurence nasadila svoje lidi a to i třeba na manažerské pozice. Napadená firma lidi sama platila a ti pracovali proti ní. Je to jako rakovina, než to zjistíte, sežere vás to zevnitř.

    Takže blog je ještě nejmenší problém. John to může kontrolovat co pustí ven a co nepustí, případně přidat dezinformace a chytáky.

  11. Tak když už hledat nějaký problém, tak snad jedině v tom, že nikdo z nás Johna nenásleduje.

    (Ano, každý by měl hledat chyby napřed u sebe!)

    A kdyby větší počet z nás dokázal psát blog o podnikání, notabene, kdyby větší počet z nás byl takto otevřený k ostatním, a takto úspěšný, fokus by se podstatně rozmělnil a bylo by to o něčem jiném.

  12. Taky tvůj blog beru jako denní tisk. Myslím že by byla škoda ho jakkoli blokovat, ten byznys má tak široké spektrum zaměření, že to jde psát i částečně neutrálně, tak aby jsi moc neprozradil některé důležité firemní záležitosti. Navíc se ti to vrací v marketingu atd.

  13. John: Co používám Google Chrome, tak si taky hodně webů překládám. Předtím jsem byl na to moc pohodlný, ale teď je to otázka jednoho kliknutí na lištu, která se sama objeví nad stránkou ("Tento web je v jazyce XY, chcete ho přeložit?"). Google Chrome používá několik set milionů lidí.

    markoniuss: Jsem rád, že zase píšeš, tvůj předchozí blog býval zajímavý.

  14. Chrome tomu vydatně pomáhá, dobrá poznámka. Teď vás to v podstatě "nutí" si to nechat přeložit. Holt časy se mění, technologie ještě rychleji a my žijeme stále v roce 2005 🙂

  15. Johne, přece i čtenáři tohoto blogu se mohou nechat najmou, aby cizí firmě udělali rešerši. Přemýšlel jsi o tom, že nějaký čtenář zpracoval a okomentoval tenhle volně dostupný zdroj? Ať takovým čtenářem bude nějaký jednotlivec nebo i konzultační firmy, v rámci competitive intelligence/Due diligence, pokud protistraně jde o kšeft, těch pár tisíc dolarů do toho klidně mohli dát.

  16. A zdejší rada na zákaz Google Translate je úsměvná. Text jde přece zadat přímo do pole pro překlad – a není jen Google, kdo poskytuje překladač, který zvládne češtinu.

  17. no jo ale s nejakym kopirovanim textu se bude zabyvat o ztakovych 80% lidi mene (zvlast v usa)

    otazkou je, kde ten podnikatel 100M nasel kontakt, zda to nebylo na blogu?

    a kdyby z tohoto blogu byl jen PR blog, zase by ho nikdo moc necetl a nelinkoval

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *