Odmena za tip jak updatovat info v databazi na sales tax

V USA se uctuje sales tax v kazdem meste a lokalite trosku jinak. Existuji na to nejake databaze, ktere presne sdrzuji data, kde se ma platit jaka sales tax. Kdyz nejake mesto sales tax snizi tak se to promitne v te databazi.

Tato (nebo vice) firem co ty databaze maji tam zahrnuji i ruzne vyjimky. Napr. kdyz na nejakem zip code (smerovaku) je vyjimka a sales tax se neuctuje.

Na nasi pobocku Planet Express na Floride jsme ziskali vyjimku na neuctovani sales tax pro nakupy zakazniku. Posta nam vydala novy zip code (smerovaci cislo). Ale nevime jak tyto informace protlacit do tech spravnych databazi.

Zajimave je, ze eBay i Amazon to maji vymakane, ze na to okamzite prisly sami a prestali nam hned sales tax uctovat na nakupy do naseho skladu. Staci zadat nasi adresu a ten updatovany smerovak (zip code) a automaticky kosik ukaze, ze se sales tax neuctuje. Tohle eBay a Amazon udelali sami od sebe. U ostatnich obchodu se to bude zmeni casem samo, nebo se to nekde musi protlacit.

Uprimne jsme s tim stravili uz dost casu, a kdyz najdeme nejake firmy tak pak  narazime na zed, kdy nikdo neni schopen rict jak to v tech databazich updatovat.

Jestli nekdo ma nejake know-how nebo vi o firme ktera by presne tyto databaze spravovala (a ma info jak to updatovat) tak mi prosim napiste. Velmi radi zaplatime odmenu (finders fee).

Nekdo mi trvrdil, ze v celych USA tyto data maji pod palcem pouze dve firmy. A vsechny ecommerce platformy ty data od nich kupuji (pres nejake API k tem datum pristupuji).

Spread the love

12 thoughts on “Odmena za tip jak updatovat info v databazi na sales tax

 1. Já: z jakého zdroje popřípadě API získavají eshopy v USA informace o sales tax?
  ChatGPT: …Mezi nejvíce používané zdroje patří poskytovatelé služeb pro správu daní, kteří nabízejí automatizované řešení pro správu a výpočet daní, včetně sales tax. Mezi nejznámější poskytovatele patří například Avalara, TaxJar, Sovos a Vertex.

  Google: Avalara sales tax api
  https://www.avalara.com/us/en/products/integrations/avalara-api.html

  1. zajímavé, přečetl jsem dotaz Johna, a první co mě napadlo to zadat gpt (než jsem viděl komentáře), výsledek dotazu je podobný co píšeš ty Martine.

   Johne, dej vědět, zda to reálně bylo “řešení”/pomoct s tvým problémem.

   1. ha ha kdyby to bylo tak jednoduche.. my jsme stravili hodiny na telefonech s lidmi z techto firem a nedokazali jsme se prepnout na osobu, ktera by poradila jak se do te databaze dostat. V podstate oni jen ty data prodavaji ale nedokazal nikdo rict jak se v te databazi nechat updatovat.

    1. Velmi pravděpodobně to jejich IT získává z více zdrojů, ať už nějakých poštovních nebo státních webů, a pak to kompletuje dohromady.

     Třeba si prostě vzali list area code a nastrkali ho přes nějaký skript tady – https://pointmatch.floridarevenue.com/Default.aspx a vytáhli si sales tax.

     Něco takového to bude. Teď jde o to najít toho člověka v IT, co to řeší. Další věc je, že nějaké ty věci ani nemusí dělat pravidelně, ale je to třeba manuální činnost, co dělají jednou za rok, a vždy poupraví ty skripty.

     Zkusil bych si přes LinkedIn najít lidi v IT odděleních daných společností a kontaktovat je.

     1. Ještě dodám, kamarád dělal pro jednu takovou agenturu, co tahala press releases z webu. Oni měli prostě IT lidi, co seděli, a protože ty formáty na webu a vše se dost mění, tak ty lidi prostě seděli a fungovalo to poloautomaticky, vždy se jim večer spustilo třeba 100 skriptů, 5 jich spadlo, tak oni si to prošli, opravili tam věci co se změnili, a pustili to znova.

      Byla to taková poloautomatická činnost. Myslím, že tvoje představa, že existuje nějaká jednotná databáze pro USA, kde to upravíš je mylná.

 2. Ak to uz maju v info systeme Ebay a Amazon tak by to uz malo byt v databaze pretoze odkial inac by tieto info ziskali ??? Ak mas niekoho znameho v Amazone tak skus cez neho vi by nevedel poradit..

 3. ja by som počkal, kým urobia aktualizáciu svojich databáz aj ďalšie subjekty, tak, ako ebay a amazon… určite to robia v nejakej periodicite, tak, aby mali aktuálne údaje…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *