Par fotek z interieru u dostavenych skladu

Sklady mam dostavene. Postupne prochazime ruznymi inspekcemi. Elektrina zapojena a nejake pravidlo je, ze vse musi byt zapnuto cely tyden naplno (vsechny svetla, klimatizace, apod). Pozarnici testovali pozarni alarm. Pozarnici z nejakeho duvodu kontroluji i HVAC i dalsi veci. Posledni razitko cekame od mesta. Snad pristi tyden!

Ja se smeju z tech terminu, protoze jsem si myslel, ze budu pronajimat uz nekdy v lednu nebo unoru. A pokazde se dokaze vse opozdit.

Jeste jsme neudelali final walk-through s general contractor, kde mame ukazat nejake ty veci co musi jeste upravit. Je tam dost veci co me stvou, ze se udelali jak se udelali. Ruzna pochybeni od architekta, ktery strasne spatne komunikoval (resp. vubec jak to bylo behem Covidu) a ani po Covidu neposilal nikoho na kontrolu stavby (i kdyz podle smlouvy mel kazdy 14 dnu). Jen mi plakal, jak na tom prodelal at se potkame, ze mi to chce vysvetlovat. Vymenili se mu zamestnanci v kancelari. Civil Engineer behem covidu zemrel. Jeho spolecnik moc nedokazal navazat na praci kolegy. Stalo se tam spousta prusvihu. Treba stena vedla pres okno. Nesedeli ruzne rozmery. Spousta veci se muselo predelavat. Nahodne udelali rozhodnuti ktere nedavaly smysl a na vetsinu se prislo az pri staveni (a stalo me to penize navic vyresit). A pak drobne detaily, ze se nekdo prosel po parkovisti kdyz malovali parkovaci cary a pak tou barvou na bote vesel do kancelari a na podlaze jsou modre stopy.

I kdyz me ten projekt fakt uz neskutecne sere, tak pozitivni je, ze kdyz ho ukazuji potencialnim zajemcum tak je feedback velmi dobry. Jsou uneseni jak je to nove a pekne. To je co me trosku povzbudilo minuly tyden, kdyz jsem to ukazoval dvou zajemcum.

V kancelarich je krasne svetlo a velmi pozitivni pocit. Ale mam vyhrady k tomu stropu. Chtlei jsme takovy ten industrialni otevreny strop, ale neni to uplne ono. Podle me tam musime jeste nejak doupravit. Jsou nejake folie, ktere lepe zakryji tu izolaci. 

Zajimave, ze zadny potencialni najemnik na to nepoukazoval a nikomu to nevadilo. Ale mam porad pocit, ze by to melo vypadat  lepe.

Zachody vypadaji takto.

Libi se mi jak hodne svetlo je i v tech skladech. A tim, ze to jsou male sklady tak pocitame s tim, ze treba nekdo tam bude chtit i pracovat. Napr. jeden z potencialnich najemniku je firma co navrhuje modu. Nebo nekdo kdo chce skladovat luxusni auta a lepi na ne nejake ochranne folie. Mel jsem zajemce ruzne technologicke firmy. Napr. jedna co dela nejake upgrady pro GPS satelity nebo druha na recyklace baterii pro Teslu pomoci robotu. Ale tam byl obrovsky problem s pojistovnou, protoze by me proste nepojistili nebo by to stalo 6x tolik. Pojistovny v USA uz nechteji pojistovat. Zajimava doba. Jak prodelaly na Treasury Bonds a nejaky dalsich ztratach, tak neberou novy byznys.  A uctuji vyrazne vice. 

Do dvou skladu stehujeme Planet Express Shipping. Na to se taky tesim, ze budou mnohem blizeji k mistu kde bydlim, takze me to bude vice motivovat se tam podivat do kancelare:-).

Spread the love

15 thoughts on “Par fotek z interieru u dostavenych skladu

  1. Díky za update. Opět, palec nahoru, vypadá to výborně. A chápu, že to po těch vleklých problémech musí být trochu úleva, když se konečně finišuje.

    Nicméně, při čtení textu mě napadly tři věci.
    1) Máš hodně dobrý vhled do tohoto business niche (sklady); sklady jsou v dnešní online globalizované době stále nezbytné (s odřenými uši i v krizi) = dobrá příležitost na investice, podnikání. Ty máš nejen cash, díky letitým zkušenostem s realitami máš navíc i čuch na dobrá místa a tím i konkurenční výhodu nad dalšími investory, developery. I když chápu tvoje vyhoření, pořád mi to přijde jako velká škoda vzdát se toho byznysu. Klidně bych zkusil jiný amer. stát s daleko menší byrokracií a dobrou ekonomikou.

    2) Problémový architekt. Synovec dělá celkem úspěšně projektanta v Anglii, přitom je to stále relativně mladý kluk s diplomem z Brna. Žádný “renomovaný” a předražený inženýr, který ti kreslil sklad. Říkám si, proč nehledáš podobně nadané mladé architekty v USA z méně prestižních škol, ale se štemplem, dobrou praxí a skvělým přístupem, ochotou spolupracovat. To stavění skladů by pak muselo být hned o něčem jiném. Nebo zkusit založit vlastní projekční kancelář, kam nabereš takové mladé, šikovné, zapálené lidi z celých států a udělat z toho byznys. Jen narážím na tvé myšlení podnikání, kdy tě zkostnatělost něčeho donutila vytvořit úspěšnou konkurenci. Určitě by takovou kvalitní projekční kancelář ocenili investoři a developeři v širokém okolí.

    3) Pojišťovny nepojišťují. Opět, zcela ovlivněn myšlením jistého Johna, není tohle dobrá příležitost pro podnikavého člověka s relativně slušným kapitálem? Mít vlastní pojišťovnu, která by dnes dokázala zaplnit evidentně prázdné místo na trhu? Chápu, že tam bude plno legislativních opruzů, ale tvůj zdravý selský rozum by mohl opět fungovat jako dobrá přidaná hodnota a konkurenční výhoda vůči přebyrokratizovaným, zkostnatělým amer. pojišťovnám. Pro které je dnes důležitějším cílem zavedení politicky korektní gender- a eko-friendly ideologie v rámci firmy, než praktický byznys a sledování reálné situace na trhu. Pořád mám v hlavě jak jsi psal o úspěšnosti Shipita a jak se do té doby největší firma na trhu zmohla akorát na psaní jedovatých, fejkových recenzí.

    Té ochromující zkostnatělosti je v celé Americe evidentně pořád víc a víc, tak proč to nevyužít pro svůj prospěch vytvářením úspěšných, fungujících alternativ? Vždyť těch stejně nespokojených, skutečných podnikatelů se stejným selským rozumem a chutí do práce tam musí být (nejen) v CA víc, a ti ty fungující služby určitě ocení a rádi zaplatí. Vrátit se ke kořenům tvého úspěchu, jako když jsi dělal IncParadise… usnadňovat podnikavým lidem život.

    Každopádně, hodně štěstí s brzkým dokončením skladu a předáním klíčů prvním nájemníkům 😉

    1. Ten paradox s tim architektem byl, ze jsem si vzal co nejvice zkusenou firmu, co stavi hodne podobnych projektu. Jsou hodne drazi, ale maji historii. Rikal jsem si, ze to budu delat jindy nez bych to delal “normalne”. Najmu si zkusene odborniky i kdyz jsou dost drazi at to mam “bez problemu”:-))). Takze jsem platil top cenu. Oni to v kancelari hodili na nekoho mladeho bez zkusenosti (behem projektu se jeste menili ldii) a v podstate bez dozoru nechaji nahazet bez jakekoliv logiky. My pak prijdeme na meeting a hrozime se proc udelali veci jak udelaji a v podstate je edukujeme jak ma sklad vypadat. Jenze ne vse se odchytalo.

      Pojistovani je tak regulovany business, ze to uz zustalo par velkym hracum a pres tu byrokracii je velmi tezke do toho vstoupit. V podstate kdybych nebyl nucen si platit pojisteni tak bych to nedelal. Ty penize by mi pokryly skody bez problemu. Pojistovna ma stejne velkou tendenci pri jakekoliv skode s klientem vyjebat.

      1. Tohle jsem nikdy moc nepochopil, proč velmi bohatí lidé (v USA) platí pojištění třeba na auto apod.
        V USA je pojištění (třeba na to auto) hodně drahé, když se to srovná třeba s ČR.
        (co jsem to jednou někde srovnával, tak v USA stojí pojištění auta na měsíc skoro tolik co u nás na rok…)

        Takže když by si ten člověk odkládal ty peníze co stojí pojištění bokem, myslím že by na tom dost vydělal i v případě škod..

        Paradox dneska je, že lidi sice platí drahé pojistky, ale pak většinou i když mají škodu tak to nehlásí, protože by jim pojišťovna velmi výrazně zvedla cenu pojištění nebo jim pojistku rovnou vypověděla.. 😀

        Ale ono to pojištění v US je asi u některých věcí povinnost, zejména u byznysů, ne???

  2. nekdo (tusim Clayton) tady nedavno psal neco ve smyslu, ze USA je super a v Evrope moc byrokracie – mozna to tak trochu plati v echt clown countries jako Francie nebo Spanelsko, ale v porovnani se stred/vychodoevropskymi zememi je to nesmysl – takovyhle sklad se tu da postavit za tretinu casu a petinove naklady ve vyssi kvalite

    btw ten strop je vazne vtipnej, ta izolace je velmi vkusne zapravena

    1. Cena hotového skladu je jedna věc, když nájmy v Americe bohatě kryjí cenu výstavby v Amerických cenách. I tady je potřeba roky příprav a povolení, než se může začít stavět. EIA, emise, hluk, odpady … Samotná stavba – montovaná konstrukce je opravdu snadná, rychlá a flexibilní pro nejrůznější potřeby.
      možná jen, že je jednodušší domluva s úřady, jinak z toho co píše John ty rozdíly nejsou nějak velké.

      1. Ono montovana konstrukce s zeleznym ramem by byla o dost levneji, ale ten zelezobeton je neco co vydrzi na veky a je to brano jako premium produkt (jeste tam je i prijemne chladek).

  3. Sklad krasny, gratuluju 🙂 Samozrejme priznany industrialni strop je super idea, ale to provedeni teda to je ostuda architekta, takhle mam pocit ze pciknu a spadne na mne chomac vaty. By chtelo neco vic.

  4. Stropy sú easy, stačí nastriekať všetko na matt black. Tamto som to videl riešené v mnohých budovách a vyzerá to super.

  5. Vata má mít ze spodu parotěsnou fólii, protože jakmile navlhne, tak neizoluje. A zvrchu by měla být odvětrávaná, aby případná vlhkost měla kam odejít. Tam ale asi moc nemrzne co ? Takže je tam proti přehřívání od střechy ?

  6. Architekt se jménem a cenovkou, ale práci hodí na jelita co odvedou práci za nástupní mzdu a zákazníci trpí. Naštěstí je výsledek pěkný. Kanceláře útulné a sklady pěkné, jen tu izolaci něčím zakrýt. A na WC by se hodila sprcha. Pojišťovny jsou v ČR vykukové, udělají takové pojistné podmínky a postupy, že člověk od nich skoro nic neuvidí když se něco stane a je v úžasu, kolik má doplácet. Například pojišťovna Pillow u povinného ručení. Dá ho levně, ale pak chce foto tachografu ujetých km a kdo ho nepošle nebo najede víc kilometrů, tak doplatí dodatečně i jednou tolik navíc a možná ještě víc. Nebo Uniqa, požaduje udělat VIN foto a když ho nedodáte, krátí pojistné plnění o desítky procent. Lepší to mít nepojištěné, když to jde.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *