Prijmy z najmu o ctvrtinu dole kvuli Coronaviru

Zavirani obchodu a firem zacalo v Kalifornii v polovine brezna. Nekteri z mych najemniku nemaji moc velke financi rezervy. Asi presnejsi by bylo rict, ze temer zadne. Takze uz mam najemniky co nezaplatili najem za duben. V Americe mam pocit, ze vse jde vzdy strasne rychle. Kdyz je dobre tak jde vse rychle nahoru. Kdyz je problem tak o to rychleji dolu:-)

Je to pochopitelne. Je to situace, kterou nikdo nemohl cekat. Jen me nastvalo, ze i kdyz jsem posilal emaily at urcite komunikuji, kdyz bude problem, tak nekteri nekomunikovali. Musel jsem je vylozene nahanet. Vyvolavat. Psat opakovane emaily a marne cekal na odpovedi. Jen abych dostal odpoved na otazku jestli teda najem budou schopni platit nebo ne.

Je to doopravdy jak domino, ktere ted pada. Zakaznici zadaji vraceni penez za predplacene sluzby. Firmam dochazi penize. Neplati.

Od patku mohou firmy zadat o pujcky. Ale jestli bude zavreni firem trvat dlouho tak to vidim cerne.

V USA mame uz 10,847 mrtvych (Coronavirsu). Minuly rok zemrelo na chripku v USA kolem 40,000 lidi. Rok predtim 80,000. 

Ja vim, ze za tu posledni poznamku me spousta lidi rozcupuje. Ale je to doopravdy jen pro tu perspektivu. V USA bude urcite mnohem vice mrtvych. Oficialne se odhaduje 80 tisic. Ja si myslim, ze klidne to muze byt 100-200 tisic. Vse se musi delat proto, aby se testovalo, aby byly kapacity v nemocnicich, aby byly vakciny, leky, jidlo, vybaveni … a na to lidi musi pracovat. Zastavit vse na delsi dobu je problem.

Spread the love

27 thoughts on “Prijmy z najmu o ctvrtinu dole kvuli Coronaviru

  1. “Ja vim, ze za tu posledni poznamku me spousta lidi rozcupuje.”

    Nerozcupuje. Pises pro Cechy, takze se na tebe nesesype letka SJW. To je ta realna svoboda slova…

  2. Já se jen děsím toho, co se stane, až jednou přijde nějaký “mor 2.0”. Když nemoc s “marginální” úmrtností (teď mě neukamenujte, ale 10k z 330M je statisticky “nic”) dokáže takhle rozvrátit ekonomiku.

    1. Na modelech šíření viru vysvětlili co je nejvíc zákeřné. Je to kombinace rychlého šíření, kterému pomáhá dlouhá inkubační doba, slabé až žádné příznaky velké části nakažených a relativně vysoká úmrtnost. Tedy lepších virů moc neexistuje, protože kombinovat výše zmíněné lze jen těžce.

    2. @Halit Nejhorsi je, ze to je doopravdy nova realita. Dalsi podobny nebo jeste horsi vir muze kdykoliv prijit. Svet je propojeny. Drive (kdyz se tolik levne necestovalo) by to zustalo lokalne v miste vzniku. Dneska se to rozsiri do celeho sveta velmi rychle.

      1. Re: John

        To není úplně pravda, i dříve, pokud někde vypukla epidemie, tak obkroužila minimálně v té době známý svět. Jednoduše, kde putuje zboží, tam putují i choroby. Třeba černá smrt také přišla z Asie a ony pravděpodobně i ty morové epidemie ve starověku přicestovaly z východu. Dále třeba ruská/asijská chřipka (1899-1890), která zasáhla severní polokouli než stihla zmutovat a stát se neškodnou, nebo španělská chřipka (opět nejspíš z Asie), ta se kromě pár výjimek dostala všude, dokonce i přes frontu. Nebo další asijský šmejd se objevil v únoru 1957 v Singapuru a už v červnu kosil v USA.

        Jediné, co se nešíří a nešířilo po celém světě, byly nemoci vázané třeba na přenos nákazy skrz nějaká zvířata, která žijí jen někde, nebo epidemie lokální, způsobené např. mizernou hygienou (třeba tyfus, nebo úplavice, které dokázaly vymlátit během chvilky vojsko v ležení). Dokonce i taková pitomá cholera se dokázala jakž takž úspěšně šířit.

        Tedy dnešní situace není natolik odlišná od dřívějška, ačkoliv by se mohlo zdát, že svět dříve nebyl tak propojený.

    3. Ekonomiku nerozvratil virus, ale pokusy tu situaci centralne resit vladami.
      To, ze to nikdo nemohl cekat, jak pise John, je absurdni hloupost. Uplne stejne by ty firmy a lidi bez rezerv a risk managementu zkosilo cokoliv jineho.

      Je to horsi nez chripka samozrejme v nekterych parametrech, ale trivialita oproti tomu, jaky virus by to snadno mohl byt. Resit kolik lidi s komorbiditami zemre je absurdni oproti tomu, kolik lidi zemre v dusledku opatreni, ktera do toho vlady nasilne zanaseji ve snaze udrzet si volice.

      Smrt a nejistota patri k zivotu, pocitejte s tim a budete videt veci jinyma ocima.

    4. Úmrtnost vs počet vyléčených je přes 20 % a dále poroste. (Pouze na vzorku otestovaných, takže reálná úmrtnost je někde kolem 5 %.) Je to vleklá choroba, kdy těžší případy jsou v nemocnici většinou déle než měsíc než boj prohrají. To samozřejmě může zvrátit nový lék nebo třeba léčení plasmou s protilátkami, které teď začali experimentálně v USA (náhrada za vakcínu, minimální nežádoucí účinky).

      Mechanismus účinku coronaviru je perfektní pro usmrcení velkého počtu osob. Nemoci, které mají rychlejší onset nemůžou v dnešní době dojít daleko. Musely by být mnohem nakažlivější (volně se šířit vzduchem).

      Politici teď mluví o odstranění opatření, což osobně podporuji, ale pro neposlušné evropany a američany to povede k další vlně exponenciálního šíření. Nálada v ČR se teď díky výrokům politiků za poslední 2-3 dny úplně obrátila.

      1. Na coronavirus se testují převážně lidé s jeho horšími příznaky.
        Je spousta lidí co příznaky nemá nebo jenom lehké. Ti se vůbec testovat nedají, takže ve statistikách nejsou.

        Drtivá většina lidí co zemřou na koronavirus má několik dalších (závažných) onemocnění a vysoký věk. Tzn. se dá říct že umřeli s koronavirem, ne nutně kvůli němu. Nebo kvůli němu o pár měsíců dříve…

        Pořád je to jen horší chřipka a ne ebola.

        Lidem někdy chybí ta perspektiva čísel – na světě je 7mld. lidí a KAŽDÝ DEN desítky tisíc lidí zemřou z jiných příčin než je koronavirus. To nikoho nevzrušuje….

  3. “V USA mame uz 10,847 mrtvych (Coronavirsu). Minuly rok zemrelo na chripku v USA kolem 40,000 lidi. Rok predtim 80,000.”

    Doporučuju porovnávat počet celkových úmrtí za březny 2017-2019 s březnem 2020, vsadím se, že spoustu mrtvých netestovali na Covid-19. Některé regiony Itálie a Španělska mají teď 10x tolik mrtvých než obvykle, jen půlka toho nárůstu je přitom přičítána koronaviru.

    Vsadím se, že v USA zemře min. milion lidí na celkové důsledky (včetně toho, že je nikdo neošetří s jinými problémy, protože nebude doktorů). Zdravotní stav obyvatel je oproti Evropě dost špatný. Když o tom teď tak přemýšlím tak ten milion je spíš optimistický odhad. Dá se tomu zabránit úplným lockdownem, nošením masek pro všechny apod., tak uvidíme, jestli se to stihne.

    1. Je pravda že v USA je dost velká riziková skupina – hromada špekounů a lidí s nezdravým životním stylem…

      1. Navíc se budou chovat přinejmenším zajímavě. Florida teď udělila kostelům celostátní výjimku ze zákazu shromažďování. Dokonalý způsob, jak co nejvíc promořit obyvatele ve státě, kam se sestěhovaly hromady důchodců.

        V jednom sboru kde se na začátku března sešli ke zpěvu měli vzápětí nakažených 45 ze 60 členů a několik jich už umřelo, tak uvidíme, co bude s kostely. Naštěstí některým kazatelům došlo, že jde o život, a přešli na videokázání, ale USA mají spoustu fanatiků, co budou trvat na osobním setkávání a navíc jsou ozbrojení.

        1. pokial povolia hromadne stretavanie v kostoloch, tak nemam problem. aspon precistia populaciu od idiotov. podobne by mohli dovolit zhromazdenia neo-nazis.

          1. Tak kdyby ti fanatici, co provolávají, že Ježíš je ochrání a proto se nemusí omezovat, onemocněli nebo umřeli v průběhu bohoslužby, byl by to jejich risk a jejich soukromá volba. Bohužel onemocní o několik dní nebo týdnů později a můžou nakazit kohokoliv koho potkají.

            1. Naštěstí ale virus neskáče na kolemjdoucí a riziko je jen kapénkový přenos, kde ale pomůže i obyčejný šátek. Tzv. aerosoly jsou ještě méně častým způsobem nákazy.
              V místní firmě se nakazil každý druhý. Hlavně ten kdo neřešil tolik hygienu v době, kdy nikdo neměl roušku. Společná cigárka o pauze, svačiny, šatny, obědy, vícero nakažených v okolí po několik dní a pořád to nestačí aby se všichni nakazili.

              Jistota je, když se zbavíte s prskajícím nakaženým. Proto ve sboru se nakazí 80% lidí, když všichni hromadně pějí.

              1. Na bohoslužbě jsem nikdy nebyla, ale mám za to, že se při nich i zpívá. Pak se nakazí lidi v obchodě když tam někdo kýchne, a už to jede.

    2. Srovnavat pocet mrtvych chripky za cely rok vs. koronavirus zatim za brezen, pricemz jeste evidentne epidemie nedosahla vrcholu, je opravdu priklad argumentacniho faulu, ktery me uz nebavi vyvracet.

      Taky jsem si u chripky nevsimnul, ze by kvuli ni kolabovaly zdravotni systemy tolika zemi, a pretezovali jednotky intenzivni pece…

      1. Souhlas. Epidemie v USA je teprve na začátku. Jiný pohled: proti chřipce se nedělají žádná opatření a za rok má desítky tisíc obětí. Kvůli Covid se zavřela země a už za první měsíc má 13 tisíc obětí. Kdyby se nedělalo také nic, jak by situace vypadala v červnu? Deset tisíc obětí denně?

  4. Jenomže vakcína je blbost, protože jelikož se jedná (údajně) o chřipkový vir, tak ten bude mutovat a budou vznikat nové kmeny. Je zajímavé, že vakcinaci a globál health passport ( RFID čip pod kůži) prosazuje Gates. Ten samý Gates, který minulý rok predikoval pandemii, které podlehne až 65 milionů lidí. Ten samý Gates, který před lety na fóru o klimatických změnách řekl, že pokud odvedou s vakcinací dobrou práci, tak sníží populaci o 15 procent. https://m.youtube.com/watch?v=fbYNhEaBZeI Pusť si to od 2:25. Mám obavy, že se necháváme vymanévrovat do něčeho, z čehož nemusí být cesty zpět. https://banned.video/watch?id=5e87be0bc0f23a0097a45493

    1. Resenim je kvuli coronaviru nezabijet celou ekonomiku. Aby jsme se toho uspesne zbavili tak lidi musi pracovat

      1. Universal basic income nevidim jako reseni. To muze fungovat, kdyz vetsina lidi pracuje. Kdyz velke mnozstvi lidi pracovat nebude tak nebude z ceho brat (kratkodobe to jde, dlouhodobe ne).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *