Prvni den co jsme chteli delat rozvazku

Je nedele, tak jsem ocekaval, ze to bude pomaly den na prodeje. Zmenili jsme pracovni dobu. Do ted jsme meli otevreno od 12 do 8 vecera. Jenze na ten obed tam vubec nikdo nechodil. Treba do 4 odpoledne neprisla ani jedna objednavka. To se delo cely tyden. V patek jsem se rozhodl, ze od vikendu budeme otevreni odpoledne a posuneme zaviracku z 8 na 9 vecer. A misto dvou lidi budeme mit na smene tri lidi a zkusime delat rozvazky.

Naklusal jsem ve ctyri do provozovny, ze ukazu vsem jak se vlastne rozvazka dela v tom nasem systemu. Nemame appku, ale jen responzivni web. Ktery funguje sice dobre, ale je to trosku krkolomne. Pri rozvazeni se adresa otevre v Google Maps. A po dovezeni jde clovek zpet na web stranku a odklikne, ze dovezl. Na Androidu me to funguje dobre. Na iPhonech me to pripadalo trosku krkolomnejsi.

Hned jak jsem prisel tak zacala troubit ta trubka co oznamuje nove prichozi objednavky. Ja jsem mezitim zkousel v sandbox verzi webu naklikat taky objednavky at si zamestnanci muzou nanecisto vyzkouset jak ta dodavka probiha. Ale jak porad houkala ta trubka, tak jsem myslel, ze se moje testovaci objednavky pletou mezi ty zive. Oni se castecne pletly protoze sandbox verze nam tiskla stitky na krabice i u tech testovacich. Takze to byl trosku chaos.

Jen ta pointa byla, ze dve hodiny po otevreni jsem nemel cas poradne nic vysvetlit a v podstate jsem se modlil, at zadna objednavka na dovezeni neprijde. Protoze nikdo by nevedel poradne ani jak to udelat.

Ono fakt to normalne po otevreni je strasne pomale. A treba hodinu nebo dve se nic nedeje. Nebo prijde objednavka na jednu pizzu. Ted se jich behem dvou hodin udelalo 21.

Byl to prvni takovy trosku stress to vsechno zvladnout. Tym vsechn zvladl na jednicku (kdy pomineme, ze nekteri zakaznici dele cekali). Ale mezitim jsem se s nimi bavil. Jedna pani, ze tam uz byla a ted jde objednat znovu. Ze jim strasne pizza chutnala. Jde to vsem rict v praci. A jde ted koupit pro maminku, ktere je 94 let. Ta ji rekla, ze zadne microgreens na pizzu nechce. Tak ze se s ni hadat nebude a objedna dve. Jednu s microgreens a druhou bez.

Takze pro maminku ciste pepperoni, jeste si porucila, ze ji mame ten crust potrit cesnekem a bere ji i hraskovou polevku. Maminka je puvodem imigrantka z Polska, takze je zvedava jak ji  polevka bude chutnat.

Pak jsem zjistil, ze mi tam chodi sousedi z jedne firmy a ti uz si objednali petkrat. Ze majitel je nekde z Blizkeho vychodu a ze je nadseny z ten si pizzy Rattlesnake (je s hummusem). Jak to strasne dobre chutna.

Dalsi clovek prisel jak se mu libi ty nase jmena pizz. Tak rikam, ze to nechavam vymyslet zamestnance a ze klidne neco muzou pojmenovat i zakaznici.

No uplne jsem si rikal, ze skoda, ze tam nemuzeme aspon na stojaka neco servirovat. Hned bych kazdemu nabidnul sklenku vina.:-) Zajimavy s kazdym pokecat. Bylo videt dobre nadseni jak jsou z provozovny radi. Mozna ni moc te reklamy potrebovat nebudeme.

Byl z toho pocit, ze mame prvni takovou “Rush hour”. Dvacet jedna pizz za nepusobi jako moc. A ja vim, ze neni. Ale pripomina mi to strasne Shipito, kdy nam treba prislo 25 baliku za den. A pak 50 baliku za den a rikali jsme si jaky je to frmol, ze toho uz chodi hrozne moc. Samozrejme kdyz nam pak chodilo tisice za den tak jsme se jen usmivali tem nasim puvodnim predstavam.

Spread the love

30 thoughts on “Prvni den co jsme chteli delat rozvazku

  1. pekny! tyhle detaily je dobre zaznamenat na blog, pro sebe na pozdeji ze se nad tim clovek pozdeji zasmeje. A pro nas ctenare je zajimavy mit jedinecnou moznost takhle nahlidnout, kdo jsou zakaznici a jejich story, ale i ty business cisla. Jsem rada ze to zatim sdilis otevrene, dokud to jde. PS: ty microgreens jsou super!

  2. Johne,
    pokud to není tajná informace…
    Kolik kusů pizzy / resp. jaký obrat musíš denně udělat, abys byl provozně na nule?
    Neřeším teď, kolik potřebuješ, aby se Ti vrátily i náklady – i když i to by byla zajímavá informace 🙂
    Máš nějaký časový plán, do kdy se chceš – nebudu psát musíš 🙂 – dostat do černých čísel?
    Díky

    1. V tech kalkulacich jsem pocital ze 80 pizz denne na break even (ale budou tam i nejake jine prodeje, caje, salaty, polevky)

        1. Tyden predtim jsme otevreli od 12 do 8pm. Zamestnanec ma vzdy pul hodiny pred na pripravu a po na uklizeni. A to vubec nezvladali, ze pracovali tak 9 hodin denne. Takze jsme si rekli, ze zkusime ten druhy tyden udelat takto.

  3. Johne proč tam nemůžete nic servírovat? Hádám nějaká policy, kde by musel být větší prostor atd.?
    To tady v ČR co mám v okolí pár rozvážek pizzy, kde je možný osobní odběr (něco jako ta tvoje provozovna) mají vždycky normálně 2-3 stolky na stojáka nebo i s židlema – někdy i venku před provozovnou, kde si může pizzu zákazník sníst – není to žádnej luxus teda, většinou to jsou jen nějaké zahradní stolky a židle – prostě “buffet style”, nic kam by chtěl člověk jít na večeři 😀

    1. A dost pochybuju že by to bylo nějak schválené jako restaraurace, protože tam nikdy není WC pro zákazníky atp.

    2. Řekl bych, že ten důvod se jmenuje California. Něco takového by tam asi bylo nepředstavitelné bez mnoha licencí a dalších úprav za stovky tisíc dolarů.

      1. Claytone a jak vlastně v USA a LA konkrétně funguje takové to “české občůrávání” zákonů ve smyslu: John tam sice nemá stolečky, ale venku stojí auto upravené jako reklamní plocha u silnice u kterého připojen návěs vyvedený v pěkném US retro designu. Uvnitř návěsu je zařízené defakto bistro kde si lidi snědí skvělou organic pizzu od pizzoun.com ? Jak moc by si na sebe John přivolal hromy a blesky úřadů? Vždyť by tam jen stál show truck, který john může používat pro nějaké další street reklamní aktivity…

        1. Tak ten truck bude mit svoje pravidla. Bude muset mit umyvadla, zasobnik vody, apod. To je vsude stejne. A trvale to tam byt asi nemuze.

        2. Původně jsem chtěl odpovědět, že v USA takové to české “občůrávání” zákonů nefunguje. Ale pak jsem si uvědomil, že jsem právě do svých čtyřkolek nalil benzín z klasických plechových vojenských kanystrů, které jsou prodávány v USA jako kanystry na užitkovou vodu, protože nesplňují nějaké normy 🙂
          Takže tak nějak. Asi to není tak moc jako v ČR, ale trochu to také funguje.

    3. Nejvetsi problem je vzdy parkovani. Kdyz je restaurace na sezeni, tak se zacne pocitat podle formuli kolik musi mit parkovacich mist. A v Torrance se to pocita podle celkove plochy restaurace vcetne kuchyne. A treba takto bych musel mit 10 parkovacich mist. Coz nemam. Koncept na stani nebo jen par stolku tady nikdo nezna.

  4. ahoj, pár postřehů:
    1] chybí náhledy na pizzu při online objednávce. vybírám očima.
    2] pobočka – ušmudlané tabule s nabídkou pizzy (je poznat, že bylo mazáno. horší kontrast)
    3] pobočka – což tak ušmudlanou tabuli nahradit VELKÝM displejem s nabídkou + spojit to s objednávkovým systémem? s obrázky. text alá současný rukopis klidně nechat. MCD, KFC,…
    4] velký displej do výlohy – třebas pizza týdne…
    5] škoda, že to mám daleko

    1. Tak tabule kde se píše jídlo křídou dává dojem, že tam vaří každý den čerstvé ze surovin co zrovna mají.
      Nějaký LCD displej čekám spíš v McDonalds, kde mají 10 let pořád ta samá jídla 🙂

  5. A o tom to je, kvalita. Pokud dokazes nabidnout kvalitni produkt za rozumnou cenu, neco co lidem chutna a nestoji to milion tak se budou vracet. Ono je to “jednoduchy”, ale musi to cloveka bavit v tom smyslu ze se v tom rad vrtas a zkousis to ladit aby to bylo co nejlepsi. A pak samozrejme to mit spocitany, aby to vydelavalo. Je dobry, ze mas rezervy z predchoziho podnikani tak to (zatim) zas tak resit nemusis. Jsem zvedavej na dalsi progress.

  6. Tak super! Dnes se tam chystáme! Naplánovala jsem si den, že se tam stavíme kvuli otvírací době až odpoledne. Původní plán byl na oběd. Doufám, že uvidím konečně Johna na živo!

  7. bavi me to teda dost (asi jako kdysi kola), ale uz mam plny zuby toho, ze pokazdy pri cteni dostanu chut na dobrou pizzu a dvojnasob nasere, ze kolem neni ani vzdalene nic takovyho
    tomu se rika problem… 🙂

      1. K tomuto podnikání není přeci potřeba žádná frančízová licence…
        Stačí kapitál a hlavně dobrý kuchař…
        Zajímalo by mně jak to je s výkyvy zákazníků v jednotlivých dnech. Jeden den jich může být 200 druhý den 10…
        Nebo zdali je víkend či pracovní den… To můžou být zajímavé statistiky.
        Nebo odpoledne, podvečer či večer.

        Podle mně jsou nejdůležitější první dva tři měsíce. Potom si klientela udělá prvotní obrázek svůj dojem a ten bude šířit v tom okolí. Tento typ podnikání se živí hlavně doporučeními zákazníků. Jinak potom se bude těžko převychovávat ty samé lidi aby přišli zpět. Jídlo je jídlo a na něm záleží.
        Dokonalá pizza ta mi tu chybí.
        Pokud je dobré tak si svoje zákazníky najde a udrží…

        1. Zkušenosti nemám, ale tipnul bych že u pizzy (hlavně rozvážka) bude prime time obědy a večeře. Potom pátek + sobota večer, když lidi chlastají. Tedy nějak podobné jako u klasické restaurace.

  8. Ahoj Johne,
    Už delší dobu se chci zeptat:
    Jak jsi reinvestoval peníze ze shipita? Vím že shipito byl velký deal a určitě jsi je nenchal ležet někde na bankovním účtu jen tak bankřéřům.
    Nechci znát přesné sumy ale oblasti třeba v procentech.
    Kdybys o tom někdy napsal něco bližšího. Například takto
    100% jsem rozdělil na
    10% – leží v bance..
    15% – akcie
    20%- splacení úvěrů za sklady
    10% – jiné investice do firem začínajících atd…
    To by mohlo být zajímavé či poučné….
    Není třeba říkat částky ani konkrétní údaje. jen tak všeobecně a v procentech třeba.

    1. Bohužel se mně to nepodařilo dohledat .

      Ale jednou jsem viděl ve forbesu, jak multimilionáři, kteří vydělali své jmění v podnikání v repovém sektoru diverzifikují svůj net worth, takže tipuji, že to John bude mít podobně jako další s podobným networth jako Rick Ross atd.

      10% cash
      30% nemovitosti
      20% alkohol
      15% auta
      20% šperky
      5% fancy oblečení

  9. Připojujeme naši zkušenost ze včerejška z první návštěvy Pizzouna.
    Dali jsme si dvě pizzy, peperoni a s vejcem se slaninou. Při čekání nám dost vadilo, že hned za námi nešly dovřít dveře a tím pádem se nevypl spínač větráku. Tak jsme celou dobu čekali v průvanu. Pak už jsme si raději dveře přidržovali sami!:) Pizzy vypadaly krásně! A nádherně voněly! Krabice luxusní! Škoda je pak vyhodit!:) Peperoni byla dobrá, ale u druhé chyběla slanina a byla podle nás bez chuti a nedosolená. K vydané pizze jsme nedostali ubrousky. Obsluha po upozornění udělala novou a navíc jsme dostali dva ledové čaje zdarma! Slanina byla v menších a silnějších kouscích, z našeho pohledu by bylo lepší podávat v tenčích proužcích, více propečených. Oceňujeme usměvavou , ochotnou a komunikativní obsluhu. Současně nám chybělo malé sezení jak uvnitř při čekání na pizzu a pultík na konzumaci , tak i před prodejnou, kde by bylo možné pizzu ihned sníst. Při pohledu zvenčí by bylo dobré upozornit (třeba úzkým vodorovným polepem pod logem a názvem Pizzoun) na to, že je pizza organická a tím vyzdvihnout její vyjímečnost a exkluzivitu, kterou by případný zákazník ocenil.
    V každém případě jsme odcházeli spokojení se zajímavou zkušeností.
    Přejeme hodně štěstí a spoustu spokojených zákazníků.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *