Stavba pokracuje – pripravuji se steny

Na me stavbe mych skladu se pokracuje. I kdyz dnes se prerusila prace kvuli desti. Na zemi jsou udelane formy do kterych se vylivaji betonove steny. Je to tzv.  tilt up konstrukce. Na zemi se do forem na stenu vylije beton. Pak se ty steny jerab postavi do vertikalni polohy.

Spread the love

14 thoughts on “Stavba pokracuje – pripravuji se steny

 1. Jednoduché a efektivní. Do stěn přijde armování? Jak je zajištěna separace od podkladu? Nějaký nástřik a nebo folie?
  Konečně vám tam zapršelo!

  1. Ano, ve stenach je armovani. Strikaji na to nejakou chemikalii, ktera udela tu separaci povrchu. Oni jsou schopni treba delat steny na sobe. Vyleje se jedna a na vrchu dalsi a dalsi. Nebo udelaji prvni betonovou formu do ktere se to leje.

 2. Podělíte se o specifikaci betonu, ze kterého to odlejí? Bude tam nějaká rozptýlená výztuž, resp. je na rozptýlenou výztuž požadavek od požárníků?

 3. Celkem by mne zajimaly detaily:

  – jak dlouho lezi ty odlite panely nez je zvedne jerab
  – jak se vzajemne na stavbe propojuji (nevidim tam nikde profilovani, jako je u nasich panelu- ze by se sezamkovaly pres armatury k sobe a zalilo to betonem)
  – jake nejvetsi rozmery panelu jsou, jaka tloustka
  – jaky je duvod pouziti teto technologie? Nejlevnejsi to asi nebude, nebo … ?

  Diky.

  Odleval jsem 2 roky zpet malou stavbu do 3m vysokych do bedneni (na stojaka, primo na miste, jednalo se o podzemni stavbu). No a zednici blbe ukotvili to bedneni, navic jeste nechali naredit beton. Mix to tam zacal soupat, a diky tomu obrovskemu tlaku jim to ruplo a na desku vyjely 2 kubiky betonu. Nakonec mi teda neutekli, ale odmitli se ucastnit dalsiho odlevani. Jen mi seskladali bedneni, ja to musel zkontrolovat, dotesnit … a odlit. Nejprve se znamym, pak uz jsem to delal sam.

  1. @Alex
   To že ty si něco neumíš představit neznamená, že to jistí páni předtím neřešili. Říká se jim investor a projektant. Víme?

   Naopak, ty máš opakovanou potřebu tu řešit věci, u kterých jsi už minule bezpečně prokázal, že jim ale vůbec nerozumíš. Kolik ti je? 10?

   PS: Podle interních sdělení John už dopředu objednal u armády pár tomahawků, kterými se ty betonové stěny budou následně probourávat. Ale psst, je to tajemství…

   1. Jenže John není investor ve Vašem zjednodušeném pohledu na věc, kdy řešíte, jak postavit za smluvené peníze ve smluveném čase a s minimem závad.

    On je ten kdo
    – investuje,
    – chce dlouhodobě vlastnit a pronajímat a to včetně toho že “zoptimalizuje” svůj majetek (viz odkaz, kde to popisuje),
    – popř. část prodat nebo taky ne

    Tj. jiná situace než Vy uvádíte.

    Kdybyste četl ty moudra, o které se John podělil v minulosti, tak byste chápal ten rozdíl : investor vs. vlastník/hospodář

    P.S. Ne že by na tom záleželo, jen si dovolím upozornit, na prohození písmenek. Je to OK, neboť k tomu šotku došlo v nicku což v takto členěných koment nezpůsobuje nesrozumitelnost. Mě se taky stává -:)

 4. Stresni konstrukce a sloupy. Stejne jako se stanem na kempovani. Jedna stena by sama nestala, ale cele to dohromady stoji, kdyz moc nefouka 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *