Zpet v Kalifornii po nasteve Brna

Nevim co to je, ale kdyz se vratim zpet do Kalifornie k mori, tak citim mnohem vice energie neco delat. At uz jde o sportovani nebo praci. Mam mnohem vice energie se do neceho pustit. Jakoby v tom morskem (a chladnem) vzduchu byl takovy naboj, ktery cloveka nabudi a ma chut byt aktivni.

Kdyz jsem chodil po letnim Brne, tak jsem si rikal, jaka to je pohodicka. Vsude nejake zahradky. Vsude se neco pije.

Ale jakoby to bylo naprosto idealni prostredi pro nekoho kdo takto chce prosedet na tech zahradkach a parcich spoustu casu, jen popijet ty drinky a nic nedelat. Je to svym zpusobem prijemne, ale taky trosku ubijejici. Mam nejake rozjednane ksefty. Jednim z nim je vyjednani smlouvy na dalsi sklad a vubec se mi v Brne nechtelo prehodit mozek do toho podnikatelskeho mysleni.

Doopravdy nevim do jake miry ma to prostredi vliv na kazdeho cloveka. U kazdeho to muze byt jinak. Ale ta oblast u more v Kalifornii je doopravdy specialni. Kdyz jsem nekde jinde v Americe tak ten stejny pocit nemam. I kdyz se mi tam libi. Na me to more a ten prijemny vzduch strasne dobre pusobi. Mam strasnou chut neco delat. Mam chut sportovat. A mam pocit, ze jsem velmi produktivni. Behem kratke chvile dokazu udelat obrovske mnoztvi veci.

Spread the love

18 thoughts on “Zpet v Kalifornii po nasteve Brna

  1. Ja myslí­m (z vlastní­ zkušenosti), že to vystihl dobře. V Brní­čku se pobaví­š, popiješ, už i slušně posvačí­š, ale krupicu tam moc nevyděláš 😀

   1. Obecně je to spí­š leností­ CZ lidí­ – podnikat se dá téměř kdekoli a jsou vetší­ či menší­ pří­ležitosti,ale češi léto raději opravdu proflákají­ na zahrádkách apod.
    A bohužel i v období­ mimo v práci raději prokecají­ a tráví­ neproduktivní­ činností­,nebo předstí­rají­ práci. Já si myslí­m,že když už je člověk v práci,tak by se měl snažit být co nejví­ce produktivní­ a pokud je unavený si vzí­t pár dní­ volno.
    Znám několik lidí­,co mají­ spousty dobrých nápadů podnikatelských,ale mají­ strach či lenost do něčeho jí­t.. A pak jsou tu hospody nad pivem plné rádoby odborní­ků všech oborů 🙂

 1. Myslí­m že je to tí­m, že v Česku je relativně jednoduché mí­t tak nějak na pohodu život, nejsou tu takové pří­jmové nůžky jako v US 🙂 A je poměrně těžké dosáhnout velkého úspěchu, proto to má většina lidí­ tak nějak na háku a radši jdou odpoledne na pivko nebo sekat zahrádku, než by se nějak extra snažili.. 😀

 2. Podľa mna to je aj tým, ze návštevu Brna považuješ za dovolenku a v Kalifornii si doma – rozmýšľaš teda nad biznisom.

 3. Johne, ja si vazne myslim, ze bys mel zapremyslet o prestehovani se do West Vancouveru v Britske Kolumbii 🙂 Ctu tvuj blog a presne mi tam sedis. Navic urcite znas mesto Squamish, ktere je zname predevsim pro kitesurfing/windsurfing/kiteboarding atd. a to bys mel tak 40 minut jizdy daleko, jinak neboj Whole foods a organic obchody jsou tady na kazdem rohu a ani letiste neni daleko 😉

  1. Není­ tam tak dobré počasí­ jako v South Bay, v zimě chladno, furt prší­ … Atmosféra je ve Vancouveru podobná Kalifornii v mnoha věcech – třeba ten silný asijský vliv, koncentrace lidí­ na sport, taková ta westcoast svobodomyslnost (BC pot, nuda pláže, …). Plus Vancouver má jednu ohromnou výhodu oproti ostatní­m severoamerickým velkoměstům – je prakticky bez černochů, takže ní­zká kriminalita. A pro Čechy, kteří­ tam chtějí­ dlouhodobě ží­t další­ velká výhoda – prakticky donekonečna lze prodlužovat turistické ví­zum, pokud splní­ žadatel určitá základní­ kritéria (bez průserů, 6k+ CAD na účtu, …), taky se tam velmi snadno registruje auto (i jako turista).

    1. Ježiši, co to meleš? Byl si někdy v LA? Nebo v jiném americkém velkoměstě?

     https://en.wikipedia.org/wiki/Crime_in_Los_Angeles
     http://www.latimes.com/local/california/la-me-lapd-crime-trust-20170203-story.html

     Těch článků, studií­, statistik o vlivu černochů na kriminalitu v amerických velkoměstech je mraky.

     A nejsou to jen statistiky, zajeď si v LA pár kilometrů do vnitrozemí­ od moře (stačí­ některé části Inglewoodu nebo Gardeny) po setmění­ a uvidí­š na vlastní­ oči. Nemluví­m už vůbec o South LA a/nebo o Cromptonu.

     Před pár lety jsem jel do Inglwoodu po setmění­ k vyhlášenému taco food trucku. Vedle byl myslí­m pawn shop a hlí­dal ho borec s brokovnicí­. Nic takového jsem nikdy ve Vanouveru neviděl, borce s brokovnicí­ před bankou jsem viděl vlastně jen v Uruguayi. Proč tam asi stál, že …

    2. Že jsou černoši odpovědní­ za větší­ kriminalitu není­ rasismus, ale statistický fakt 🙂
     Rasismus by byl, kdyby si kvůli tomu nechtěl černochy zaměstnat nebo pustit do hospody.

 4. Zají­mavé, já dostávám nejlepší­ nápady na práci právě na zahrádce. Tedy ne té z fotografie, ale ve skutečné. Při práci se dřevem nebo se zeleninou, pak je realizuji druhý den ráno doma. Jediné společné ty zahrádky mají­ velký sluneční­k s reklamou na jedno pivo, taky se tam schovávám před sluncem, když večeří­m nebo piju kafe.

 5. Johne. Kvůli nemocnici jsem nějak nezjistil, žes byl v čechách. To koření­ bych ti dodal osobně. Snad jindy.

 6. Ono celé to je pí´sobené prostredí­m a mentalitou čechov, že drtivá ví¤čšina sa iba poflakuje a je lenivá trochu viac premýšlať a ťažšie makať na vlastnom businesse, ale to nie sú len češi, tak isto sa správa ví¤čšina národov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *