45 emailu a telefonatu

Od listopadu zadam mesto ve kterem stavim sklady at mi vystavi nove adresy na moje budovy. Ty adresy jsou vyzadovany dodavatelem elektriny, abych mohl dostat meraky do budov. Bez meraku a bez adres nemuze byt zavedena elektrina.

Zabralo to pres 45 emailu a telefonatu od listopadu 2021 po dnesek. Dnes mi adresy byly vydany.

Uprimne tyhle situace me asi na staveni odrazuji nejvice. Ta bezmocnost pri jednani s uredniky.

Spread the love

8 thoughts on “45 emailu a telefonatu

 1. Fiha teda. Tak ona zaroven je to bariera vstupu pro ostatni. A dava to nove budove value, nad vsechny ty ostatni veci. Asi bych to bral jako takovy sportovni utkani s urady, I kdyz je to asi desne umorny…

 2. Zakon ma koncept tzv. “legitimate expectation” ve vztahu k vladnim institucim, lze ho vymahat soudnim prezkumem, tzv. “judicial review”. Arogantni urady vetsinou zjihnou po obdrzeni predzalobni vyzvy, tzv. “letter before claim”. Kdyz ne, po 14 lze podat zalobu. Tu uz si ignorovat nedovoli. V Tvem byznyse je nejspis vhodne mit takove zaloby predpripravene nanecisto abys je pak jiz jen opatril konkretnimi detaily, datumem, podpisem a mohl rovnou podat. Verim ze pri svych hmotnych a intelektualnich pomerech jsi jiz mohl davno mit svuj vlastni titul Juris Doctor. Drzim palce.

 3. Johne, a nemůžeš si prostě na to někoho najmout? Dám příklad, jsem jednoduchý kontraktor, účetnictví faktura měsíčně, všichni mi říkali, ať si nenajímám účetního, že stisknu tlačítko tady a mám to.

  Jenomže jsem prostě zkušený, a vím, že otázku je potřeba dávat expertům. Tak jsem se zeptal daňového poradce, jestli si mám někoho najmout.

  A udělal jsem dobře, když mě paní z finančáku začla otravovat, tak účetní jí tak uzemnil, a napsal jí dost důrazně, že u nás žádný problém není a vše jí doložil, že když jsem četl kopii emailu, tak jsem zalapal po dechu a byl rád, že na to mám člověka.

  Trošku to na mě působí, že šetříš kde se dá, ale vůbec to nemáš zapotřebí, z tvých příspěvků to vypadá tak, že se týdny stresuješ s věcí, který bys vyřešil platbou toho, co tě stojí jedna letenka v první třídě do čech, nad kterou neuvažuješ.

  Zamyslel bych se nad tím, jestli bys ten čas a energii nemohl investovat lépe, já osobně si to kolikrát říkám, jestli když ušetřím tady stovku, tak abych na druhé straně litr neprodělal jinde, třeba jen nevyužitím příležitosti.

  1. Mam najmuteho architekta, ktery presne tohle resil. Mam najmuteho general contractora. A nakonec tam volam ja, protoze se to nehejbe dokud se do toho nevlozim. Oba dva mi rekli, ze nevi uz co by s tim meli delat, ze stavba bude stat dokud adresy nebudou. Me to stoji stovky tisic dolaru navic se zpozdenimi.

   Strasne bych si pral byt ve svete, kde staci na vsechno nekoho najmout a nic nedelat. Z me zkusenosti to tak nefunguje a kdyz se stane problem tak je potreba se do toho vlozit. O penize nejde. Je strasne malo schopnych lidi, kteri dokazou neco zrealizovat.

   1. Jo to máš pravdu, schopných lidí je obrovsky málo. Mě se líbilo, co řekl Charlie Munger “common sense is in reality uncommon sense because standard of human behavior is stupidity and ignorance”.

    Mě stačilo jen shánět realitního makléře, v ČR se zdá, že na jeden kilometr čtverečních je 100 makléřů, ale těch opravdu schopných, to je totální minimum, to pak zjistíš, že jednu oblast dělají 1-2 opravdu schopní makléři a dalších 100 paběrkuje a fotí nemovitosti mobilem.

   2. Je to bohužel přesně tak, jak popisuješ. Člověk by si strašně rád někoho najmul, jenže to prostě za něj nikdo udělat často nedokáže. A horší se to.

 4. Bych čekal že něco takového zabere jednu návštěvu úřadu nebo jednu písemnou žádost… a dobu vyřizení i u kostantého úřednictva max. měsíc…

  1. Jenže tohle je totálně zbyrokratizovaná Cali. Podobnou zkušenost s tamním paralyzovaným úřednickým šimlem sdílel John už při stavbě pizzerky, pokud si dobře pamatuju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *