Averze na mensi realitni investice

Zacinam mit strasnou averzi na vsechny sve mensi investice do nemovitosti. Myslim tim ty male byty a domy. Velke sklady pro Shipito mam rad a vidim v nich velkou strategickou hodnotu. Taky v nich nemam problem s najemniky, protoze najemnikem jsem sam (Shipito).:-)

Ale zacinam uplne rust z ruznych sitauci v tech bytech a domech. Nedavno jsem psal, jak mi najemnik zaneradil byt, co jsem mel na Floride. Ted resim podobne problemy v Memphisu (kde mam male kancelare na pronajem) a lidi jsou sem tam fakt hovada a delaji neskutecne veci. Nejradeji mam rodice, co si vezmou deti o prazdninach do prace. Deti se pak nudi, takze treba vezmou toaletni papir na zachodech, kompletne jej vymotaji do misy dokud se ji nepodari ucpat. Coz se jim docela casto dari.

A je to stejne i ve Vegas, kde resim par novych pripadu. Rikam resim, ale v podstate nic neresim. Jen se dozvim o tom problemu a resi to moji zamestnanci. Ale i tak me to dokaze trosku zpenit krev.

Lidi jsou schopni delat takove voloviny, ze to nema obdoby. Kdyz je ve smlouve zakazano mit v byte zvirata, tak ted zjistim, ze je tam ted maji. Kdyz mam neco cerstve vymalovano na nejakou neutralni barvu, tak prvni vec co udelaji je, ze natrou steny na fialovo, zeleno nebo cerveno.

Ono tohle k tomu realitnimu businessu patri. Drive me to tolik nevadilo. Ale uz na to nemam trpelivost. Ono se totiz hodne veci zase zmenilo. Souvisi to s tim, ze vidim jine prilezitosti.

A jen tak pro zabavu nejake to foto

\

Na tohle presne slouzi security deposit. Za to se to uklidi, vymeni koberec, apod. Ale stejne me to vzdy prekvapi jak jsou nekteri lidi hovada a dokazou v takovem bordelu zit. Mam taky slusne najemniky (ale o tech nepisu);-).

 

 

Spread the love

13 thoughts on “Averze na mensi realitni investice

 1. Nedávno jsme kupovali chatu (dří­ve jsme měli pouze její­ polovinu), ve které jsme už pár let nebyli. To zděšení­, které jsme zažili po koupi, při otevření­ dveří­, bylo ší­lené. Co bychom dali za to, aby to tam bylo alespoň jako na tvé fotce :). V některých mí­stnostech byly věci až ke stropu (nepřehání­m!), nějaké matrace byly dokonce rozervané od myší­ – a přesto tu původní­ nájemní­ci bydleli(!)

 2. “Tady v CR :)” bereme zalohu – dvoumesicni najem. Kdyby se nekdo rozhodnul nam nechat byt takto, z casti zalohy se zaplati uklizecka. Vrati se co zbyde.

 3. Takovým stavům nasr…… se nevyhne žádný pronají­matel kdekoliv na světě. Mě osobně na tom všem zaujala věta v závěru : “Souvisi to s tim, ze vidim jine prilezitosti”…
  Vytrženo z kontextu, tak je to o zkušenostech vidět jiné pří­ležitosti. Mám menší­ developerskou firmu a pří­ležitostí­ vidí­m dost, jen někdy druhá strana má dojem, že ta pří­ležitost je tak atraktivní­, že lokalita na Praze 1 je proti tomu marná investice 🙂 . Správně vyhodnotit pří­ležitost to už chce opravdu mí­t něco za sebou. A to ty máš. Dí­ky za to. Ať se ti daří­ Johne.

 4. Presne jako v UK … nektery lidi si snad ani sami nevytrou zadek me prijde. Clovek to nesmi brat osobne …tak uz to holt chodi.

  1. Tak ja to hlavne pisu at ukazu i neco spatneho… at mi nerikate, ze pisu
   jak je jen vsechno super.. ;-)A tohle jsou presne problemy ktere patri k
   vlastnictvi nemovitosti. Clovek s tim musi pocitat. A pak mu to zas tak
   nevadi, protoze to je ten business. Ja se nad tim porad divim, ze lidi jsou
   hovada, ale videl jsem toho uz opravdu hodne takze to zas tak neprozivam jak
   to mozna vypada.

 5. Presne jako v UK … nektery lidi si snad ani sami nevytrou zadek me prijde. Clovek to nesmi brat osobne …tak uz to holt chodi.

 6. Ségra viděla chlapa v TV, co prodal barák a ukecal nové majitele, ať tam může ještě chví­li bydlet.

  Měl ten barák tak rád (stavěl ho sám), že za pár dnů dokázal zničit, rozřezat, ucpat či jinak zničit naprosto vše od topení­, až po odpadní­ roury :)… Tohle je proti tomu sranda, se vymaluje, uklidí­ a jede dál.

  Jsem myslel Johne, že jsi odolnější­, připomí­náš mi sebe… Taky se nad vší­m děsně naštvu, ale pracuji na tom abych to nedělal.

  1. Přesně tak. Nad tí­mhle se člověk prostě naštvat nesmí­, to pak ubližuje sám sobě. Chce to trénovat… Mimochodem, zrovna v tomhle pří­padě jsem asi odolnější­ než John, nevypadá to tam o moc hůř než u nás doma, když člověk dvě minuty nehlí­dá děti 🙂

    1. Já jenom, abys měl pří­ště ví­c pochopení­ pro ty chudáky nájemní­ky… Pokud chceš praktický pří­klad, co dokáží­ dvě malé děti (1,5 a 3 roky), vezmi si tří­litrovku olivového oleje a rovnoměrně jí­ rozlej po kuchyni a obýváku. Následně do toho všeho nasyp asi 5kg cukru. To vše se dá zvládnout za několik desí­tek vteřin 🙁

    2. Já jenom, abys měl pří­ště ví­c pochopení­ pro ty chudáky nájemní­ky… Pokud chceš praktický pří­klad, co dokáží­ dvě malé děti (1,5 a 3 roky), vezmi si tří­litrovku olivového oleje a rovnoměrně jí­ rozlej po kuchyni a obýváku. Následně do toho všeho nasyp asi 5kg cukru. To vše se dá zvládnout za několik desí­tek vteřin 🙁

    3. Já jenom, abys měl pří­ště ví­c pochopení­ pro ty chudáky nájemní­ky… Pokud chceš praktický pří­klad, co dokáží­ dvě malé děti (1,5 a 3 roky), vezmi si tří­litrovku olivového oleje a rovnoměrně jí­ rozlej po kuchyni a obýváku. Následně do toho všeho nasyp asi 5kg cukru. To vše se dá zvládnout za několik desí­tek vteřin 🙁

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *