Hotove sklady – predelavame koupelny

Kvuli rozdilu 1.5 palce (3.8 cm) v delce jedne steny, predelavame kompletne hotove koupelny. Je o ADA pravidla pro invalidy, ktere presne rikaji jake musi byt rozmery koupelen, dveri, najezdovych ramp, apod. Kdyz jsem budoval pizzerii tak jsem si toho uzil, ze jsme museli udelat stoly nizke pro invalidy a pak zamestnance boleli zada, protoze stoly byly podle ADA pravidel.

Plany byly schvaleny mestem. Proslo se vselmi inspekcemi. A tech kontrol je hodne!  Hruba inspekce, kdy inspektor schvali vsechny rozmery nez se zadelaji steny, taky prosla.

Ted se zjistilo, ze jedna stena je o 3.8 cm mensi a musime je predelat.

Omlatit kachlicky, predelat elektrinu. Posunout stenu.

1

Kontraktor to postavil presne podle schvalenych planu. Jeho vina to neni.

Architekt mohl dat zachodovou misu k te delsi stene a tim by se to vyresilo. Ale ho to nenapadlo, takze doslo k tomuto problemu. Pravdepodobne je vina na nem. Ale architekt na to kompletne sere.

Rozdil je 3.8 cm.  Vse bylo udelano podle schvalenych planu, ale je mozne ze pravidlo bylo jine pred par lety. Nebo proste si nikdo niceho nevsiml. Je to maly rozdil, ale inspektor trva na oprave.

Spravne i na tu opravu by se meli udelat nove plany. Dat je na mesto na “plan check”. Coz znamena tisice dolaru poplatku a cekani tak mesic na schvaleni.

Inspektor rekl, ze se na toto mohlo prijit pri te hrube inspekci. Nas kontraktor nasel dokument, kde byl podpis tohoto stejneho inspektora, kdy delal tu hrubou inspekci. Na to pak uz neodpovedel.

Spread the love

17 thoughts on “Hotove sklady – predelavame koupelny

  1. Prepáč, ale “ty vole”, to mi pripadá ako keby si písal o Česku alebo Slovensku.
    Lenže ty píšeš o štátoch.

    P.S.: v našom regióne sa také veci aspoň dali vyriešiť za podmaz, ktorým by si to nevšimol.

    Ak toto je možné v štátoch, tak už fakt neviem kam ten svet speje.

    1. Nedovedu si představit, žebychom v ČR kvůli takovéto marginálii dělali stavební změnu dokončené stavby. U závažnějších případů – např. hrubé překročení sklonu rampy pro invalidy ano. Nicméně u takovéto drobnosti si to představit nedovedu.
      Mimochoodem, v ČR se do stavebních výkresů kótují rozměry hrubé stavby – tedy stěna bez omítek, SDK příčky pak od vnějšího líce k vnějšímu lící. Pokud V USA platí stejné pravidlo, trval byhc na tom, že konstrukce byla postavena správně. Rovněž musí V USA existovat norma, která stanovuje přesnost požadovanou pro tento druh výstavby – zjistil bych si co praví – očekával bych benevolenci nejméně půl palce – a těmito argumenty se snažil rozhodnutí zvrátit.

    2. John nepíše o Spojených státech. Píše o Kalifornii. To je dost podstatný rozdíl 🙂
      Vcelku to velmi dobře ukazuje proč a kam Kalifornie směřuje.

      1. Ja bych vzal zbijeckubudelal do st ny diru 3;8cm a srovnal to a hotovo. Zuzil bych stenu.
        Potom az to schvali a uvedou do provozu po vsech papirovych strankach bych to dozdil zpatky kachlickama. Zas bych se tolik s nimi nebabral

  2. Normálně bych vzal devítku (ve Státech na denním pořádku – dnes i v Evropě) a toho kdo to nařídil bych pouze a jen pro dobrý pocit oddělal, tolik práce za vším a ještě to nikdo neocení a bude buzerovat skrz centimetr… prostě dnes už není cest zpět z ničeho. Strašně mě mrzí jak to všechno dopadlo po celém světě, kam se člověk podívá…. je to strašná škoda.

  3. Známý chtěl na maloměstě v ČR stavět obytný dům a měl představu, že tam bude co nejvíce 1+kk, 2+kk co se nejlépe zaplatí na m2 celého domu.
    Celkem i pěkná lokalita blízko centra u parku.
    Když začal projektovat, tak nejdřív musel odebrat nějaké patro a pak kvůli hygienickým normám oslunění zjistil, že tam pro tolik 1+kk a 2+kk není místo, když mají mít okna jinde než na jihu.
    Ve výsledku tam je 4+kk, 3+kk a těch malých bytů naprosté minimum. K tomu ceny stavby s inflací stouply o 100%, takže místo bytů za 2 000 000kč, tam jsou byty za 8 000 000kč. Takže čeká až klesnou náklady a pořád si říkám, že je to dost rizikový projekt.

    1. Některé limity, například ten výše zmíněný na oslunění, je relativně rozumný, ačkoliv je možné navrhnout i nádherné světlé bydlení orientované téměř úplně k severu – bohužel ale u nás, mimo Prahu, která má díky Pražským stavebním předpisům značné úlevy, jsou takové stavby legislativně nepovolitelné. Mnohem větší limit ale je požadavek na parkování: V podstatě na byt do cca 80m2 je nyní požadováno jedno stání, na byty větší stání dvě. Což je relativně problém umístit na pozemek. podzemní stání jsou pak velmi drahá na výstavbu a jejich cena pak dále zvyšuje cenu každého bytu. Nějaká pomazaná hlava na MMR přišla na to, že byyblo nejlepší dát požadavek na 2 místa pro byty do 75m2 a to bychom už ta stání neumístili absolutně nikam.

      1. Zrovna to parkování je docela rozumný předpis.
        Všichni víme jak to funguje u starších bytovek/paneláků když tyhle předpisy nebyly.
        Parkující auta blokují ulice, trávníky, chodníky atd. Neprojedou tam popeláři, hasiči.
        Protože 90% lidí prostě dneska má a používá auto, a půl kilometru do nějaké externí garáže pro něj nikdo chodit nebude.
        A vynález teleportace je zatím daleko…

  4. Tohle je sileny cist. At jsou nasi ouradove jacichteji, tak nad takovymi detaily zatim, alespon co jsem zazil nebo slysel, vzdy umeli primhorit oko – leda ze meli pifku, a i pak vetsinou se dalo s nejakou vyssi instanci dohodnou na prominuti ci vyjimce. Proste umeji uznat, ze kvuli par centimetrum je neucelne bourat pul baraku. Treba svetla vyska stropu je obcas dost na hrane. Neprovedl jsi tem urednikum neco Johne? Nechteji se ti za neco pomstit, smejdi?

    1. Taky to vím, že to tak funguje (prostě se to přejde jako prkotina), pak jedině arogantní jednání Johna a prostě si i takového “zbohatlíka” namazali na chleba jak se říká. Záleží jak John reálně vystupuje a jedná, znám ho jen z blogu. A lidí jsou různí.

      1. Johne, třeba se od místních poptat na místní zvyky. Jak hlubokou úklonu,jestli přitom mu nepolíbit boty, nebo zda stačí bonboniéra 🙂

  5. Masakr. Kocourkov v reálu. Zajímalo by mne, jak by daný inspektor reagoval na obvinění a žádost o náhradu škody díky předchozí odfláknuté hrubé inspekci, kterou sám dělal. Přece musí mít i on nějakou zodpovědnost, jinak ta hrubá inspekce pozbývá významu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *