Posilat zahranicni bankovni prevody je cim dal tezsi

Platil jsem dodavateli v Cine a dva posledni prevody byly zastaveny. Banka ceka tak tyden nez se nekdo ozve. Spise jako detektiv hledam proc prevod neprisel. Cinsky dodavatel se vymlouva, ze to jsou pozadavky od americke banky. Americka banka se vymlouva, ze to jsou pozadavky od cinske banky.

Tohle je co chteji vsechno videt, nez penize zhruba po 10 dnech uvolni.

Z hlediska podnikani je to hodne spatne. Malokdy neco nespecha, aby se mohlo cekat 10 dnu.

V mem pripade jsem to vyresil i kdyz dost riskantne. Poslal jsem stejnemu dodavateli bitcony na jeho penezenku s tim, ze ty jsou jako zaruka at mi odesle zbozi. V okamziku kdy mu prijde prevod tak bitcony vrati. Je to dost riskantni, ale dostal jsem zbozi  z Ciny dorucene do USA drive nez banky prevedly penize.

Spread the love

10 thoughts on “Posilat zahranicni bankovni prevody je cim dal tezsi

  1. Cim viacej budu banky trpiet byrokraciou a vyzadovat ju, tym som stastnejsi ze som hodler.

    Niekde som pocul aj taku konspiraciu ze banka nema dostatok cashu tak blokne platbu na tyzden lebo vie ze sa jej nic nestane a kym clovek poposiela vsetko co treba a nejake zakonne lehoty prebehnu tak takto dokazu prezit nejake krizove obdobie.

    Najsmutnejsie je prave to, ze nepovedia preco to blokli. A clovek sa len domnieva a vela ludi by vedelo pisat asi pribehy s bankami akonahle obchoduju s cryptom napriklad.

    1. Nedostatek cashe v bankovních převodech (z principu postavených na převádění elektronických čísel z jedné kolonky do druhé) by byla opravdu hodně hloupá konspirace.

      Co se týká Johnova případu, silně pochybuji, že si tyto podmínky diktuje čínská banka (Čína s Íránem, Sýrií i KLDR čile obchoduje). Spíše vidíme západní sankce v praxi. Když už nic, alespoň to pomůže Johnovu bitcoinovému podnikání. Určitě nebude jediný, koho ta alternativní platba napadla, včetně samotných sankcionovaných států.

    2. Tak cez scam sa straca 1tr dolla rocne globalne. To asi nie je uplne zanedbatelne cislo.

      Je to mrte otravne s tymi bankami, ale asi za tym je nejaky dovod.

      Typek z Ciny moze tiez Johnovi neposlat spat tie bitcoiny. Asi to nespravi, ale moze a co potom?

      Budes tu vypisovat ako je bitcoin hrozny?

      Ja fandim cryptu, ale to dopadne podobne. Ak chces aby to zacal pouzivat bezny Joe (co chces, hodlujes preto bo veris, ze ked zacnu obycajny ludia pouzivat BTC tak vykesujes – pravdepodobne fiat :D), tak zacne brutalna regulacia.

      A ked zacne regulacia, tak to bude to iste.

      1. Jsou dve moznosti:
        1. Joe nezacne crypto pouzivat. Regulace plizive prijde a je otazka kde a jak a kdo bude skutecne crypto pouzivat, protoze to da ten limit regulaci. Pokud napriklad banky nebo fondy budou drzet svy vlastni seedy, tak bude ta regulace nakonec mnohem omezenejsi. Sice to bude ten faktor za tim vsim, co nebude videt, ale bude rozhodujici. Protoze pokud by nejaky stat prisel s nejakou uplnou sragorou, tak holt vzdycky se daji ty coiny odnest. Pokud i ty velke instituce budou mit ty coiny zase u nekoho, tak budou nakonec zregulovany a defacto zestatneny i tyhle custodies, co budou nekde na urovni centralnich bank. Co jsem si zatim vsiml, tak ty lidi z finacnictvi, co uprimne nesnaseji centralni bankere, regulace, AML apod.; lidi co uz i chapou ze crypto je cestou ven z toho fiat marasmu; tak ty samy lidi nechapou, ze ty coiny by ty jejich instituce mely taky skutecne drzet. Pro ne je to jakesi technicke reseni, co outsourcuji na svuj IT department. Pokud tohle nepochopi a udelaji to, tak si ty ajtaci proste najdou nejaky outsource reseni a vsechno pujde do kytek. Ty samotny lidi z financi musi pochopit, ze IT musi zadat uplne jiny zadani a sami se musi do jisty miry do tech IT veci ponorit. Bavit se s nima o tom a videt ty reakce je jak navrhnout grupac na rodinny oslave.

        2. Joe zacne crypto opravdu pouzivat. Tj. bude chapat, co je seed a ze na velky transakce ma svy vlastni coiny u sebe. To je velmi nepravdepodobna varianta, ale v tu chvili zadna regulace nebude, protoze nebude mit smysl. To je tak nejak cil vsech naivnich cryptoanarchistu.

        Crypto uz strasne dlouho preslapuje mezi 1. a 2. Pak je jeste varianta c.3 ze proste crypto zanikne. Ale nic jineho neni mozne.

        Kazdopadne tva veta, ze kdyz Joe zacne pouzivat crypto, tak bude zregulovany, je neplatna. I ta regulace co je zde ted byla umoznena tim, ze vetsina lidi co je v cryptu proste crypto nikdy realne nedrzela. Jen ho maji nekde na burze a burzy je snadny regulovat. Viz. stablecoiny na Binance pred par dny pro EU residenty.

  2. Mě principiálně nevadí byrokracie a nevidím na ní nic špatného, mě vadí ten systém, jak se občas řeší – nikdo ti nedá nic vědět, s nikým se nedá mluvit, všichni hází vinu jeden na druhého, požadavky řeší někde nějací špatně placení indové apod.

    Tyhle požadavky mi nepřijdou přehnané, kdyby prostě druhý den po převodu přišel email, tam odkaz na web, a tam by člověk ty otázky vyklikal a bylo by vyřešeno.

    Ostatně obdobný problém jsem měl i se Shipito, objednal jsem si Kindle a chtěli ke mě dokumenty o vnitřní baterii Kindle (které jsem neměl) a nevěděl jak získat, nikde nebylo napsáno jak je získat, cítil jsem se ztracený, pak jsem vymyslel to, že jsem jim řekl, ať balíček pošlou nazpět do Amazonu a službu už nikdy nevyužil.

  3. To si nediktuje Cina. Znamymu v LA se stalo presne to sami s transakaci z jeho US firmy do Sri Lanky. Uplne to sami.

  4. To uz jsi mohl v tech BTC rovnou zaplatit. Resp. k tomu to cele smeruje.

    Banka me ted vysi.. kvuli nejakym platbam o 2 a 3 rady mensi, nez co bezne prelivam mezi cryptoburzama za par vterin.

  5. Zkoušel jsi telegram? tam můžeš převádět USDT etc přímo lidem.
    Provádíme takhle platby do Ruska, kde máme část týmu a funguje to skvěle.

  6. Platil jsem něco přes Wise do Japonska. Překvapilo mě, jak složité vůbec bylo platbu zadat a vyplnit všechny informace. Snad 15stránkový průvodce. Ale zase to bylo rychle převedené na druhou stranu a za celkem přijatelnou cenu 🙂

    Každopádně u bank jsou tři zásadní faktory: lidi, procesy, technologie. Platí obecně všude, ale u bank ještě víc: business má extrémní setrvačnost a běžně se používají 20 let staré (a starší…) systémy a “inovuje” se stylem špatné aplikace 15 let starých technologií. Plyne to imho ze svázání regulacemi a celkovou zastaralostí technologický základny, kde cokoliv vyměnit je (oprávněně, když se to nemá posrat) projekt na několik let.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *