Pri investovani si udrzujte odstup

Hlavni zasada investora je nezamilovat se

Myslim tim, nezamilovat se do nejake nemovitosti, kterou chcete koupit. Kdyz vybirate a vyjednavate tak si porad musite drzet odstup. Nepredstavujte si jak by to bylo fantasticke, kdybyste presne tuto nemovitost vlastnili. Jakmile se zamilujete a strasne chcete koupit tak davate druhe strane obrovskou vyjednavaci vyhodu. I kdyby byla sebelepsi tak si nikdy nemyslete, ze nenajdete podobne vyhodny obchod. Prilezitosti na koupi bude vzdy vice nez dost.

Nezavirejte si zadne moznosti

Kdyz se rozhodnu nakupovat tak vzdy premyslim o vice nez jedne moznosti do jake nemovitosti investovat. Souvisi to s tou prvni zasadou, kdy se snazim nezamilovat do jedne konkretni nemovitosti. Nechci byt zaslepen a snazim se mit oci otevrene. Idealni je porovnavat nekolik nemovitosti najednou. Vyplati se vyjednavat, smlouvat, zjistit kdo je nucen prodat rychle, zjistit presne motivace kazdeho prodavajiciho. Plati pravidlo, ze schopnost zaplatit v hotovosti muze mit pro prodavajiho vetsi hodnotu nez vetsi prodejni cena (a nejistota, ze kupujici nakonec neziska pujcku). Pro investora ma zase nejvetsi hodnotu kdyz koupi levne, protoze pozdeji muze prodat draho a o to vice vydelat:-).

Spread the love

8 thoughts on “Pri investovani si udrzujte odstup

  1. LOL 🙂 zamilovanost do objektu :). Jakmile prodejce zjistí, že jsi "zamilovaný", tak co potom dělá Johne (z tvé vlastní zkušenosti)? Okamžitě nasazuje o něco vyšší cenu, nebo zhoršuje podmínky? Jaké? Či začne tlačit na rychlý prodej, že jsou i další zákaznící?

  2. 2Jaromir:

    Prodavajici zjisti, ze je clovek do kupovane nevotisti zamilovany uplne jednoduse, chce ji koupit za kazdou cenu 🙂 A tak muze prodejce cenu zvysovat a nebo prodat rovnou za cenu navrzenou – i kdyz by byl treba ochotny cenu snizit.

    Proste nakoupis hur, nez bys mohl nezamilovany 🙂

  3. to JA: Koupe nemovitosti je (alespon pro mne) pomerne slozity proces. Neni to jako prijit do Tesca a koupit rohlik.

    Vetsinou se vyjednava, zjistuje stav, overuji ruzne udaje, apod. Nekdy mate chvili na rozmyslenou, nuti vas podepsat rezervacni smlouvu, atd. Krome toho se uz dneska i v CR asi zacina vyjednavat o cene, coz v minulosti moc neslo.

    Kdyz jsem kupoval kancelare, prodavala to jedna velka realitni spolecnost jednoho bankovniho ustavu (nikdy vice!). Oni chteli klasicky postup rezervacka-smlouva o smlouve budouci – smlouva kupni. Podotykam, ze rezervacni smlouva v sobe neobsahuje v podstate nic, takze jim podepisujete de-facto bianco sek. Ja jim ze zacatku navrhoval, ze udelame rovnou budouci sml nebo tu kupni, ze jim rezervacni smlouvu bez prilozene kupni podepisovat nebudu. Vzhledem k tomu, ze za mnou pry stalo nekolik zajemcu (cemuz bych veril) tak se vubec nebyli ochotni bavit o cemkoliv a i kdyz jsem souhlasil se vsim ostatnim, tak z toho byl problem. Nakonec jsem to musel resit az s developerem, ktery pochopil co po nich chci a vse obratem zaridil.

  4. Bacha na to. Na tohle v Praze loví realitky nezkušené hejly – pak vám ukážou takovou kupní smlouvu , kde pak zjistíte, že když jí podepíšete nemusíte se dočkat nemovitosti ani zaplacených peněz. No a výdělek za reervaci je doma. O.

  5. Série čerstvých článků o nakupování nemovitostí -> to by mohla být docela výživná kapitola do chystané knihy o podnikání .

    Nakolik je dnes pro podnikatele důležité podnikat ve vlastním? Neplatit nikomu nájem a spíše jej od jiných vybírat?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *