Template pro novy web

Takze mam tady druhe nejpolularnejsi tema:-). Web design.

Start Shipito v dalsich zemich jako v Cine a Hong Kongu se stava realitou. Nasi partneri budou nabizet zasilani zbozi podobne jako my z USA, ale v jejich pripade z Ciny a Hong Kongu. Pro kazdou lokalitu existuji rozdilna pravidla. Budeme to muset nekde zakaznikum vysvetlit na webu. A nechci to vsechno michat na hlavni Shipito web. Chci udelat male weby navic jen pro Cinu nebo jen pro Hong Kong.

Nejradeji bych mel pro kazdou zemi nachystanou instalaci Wordpresu. Na te by byli nachystane kategorie a zakladni stranky s informacemi. Nasi partneri by si mohli doplnovat casto kladene otazky nebo jine texty. Proc WordPress? Kvuli jednoduchosti. Neni potreba nic moc vysvetlovat a kazdy by mel byt schopny stranky upravovat.

Placenych a peknych WordPress templates je hodne. Neni problem z ceho vybrat. Ale spise dokazat vybrat. A pak upravit design, aby se to hodilo na Shipito business. Pridat logo a nejakou ilustracni fotku. Pridat tlacitka na login do uctu, na kalkulator postovneho. Vytvorit sekce s informacemi k dane lokalite. Neopakovat zbytecne info co uz je nekde jinde. Treba tutorialy jak pouzivat ucet Shipito asi nemusi byt duplikovany na kazdem webu pro urcitou lokalitu.

Potrebuji to hned.:-) Skutecne hned. Zadne velke srani. Budget $500. Kdyby me nekdo chtel prijemne prekvapit tak tady je moznost.

Spread the love

19 thoughts on “Template pro novy web

 1. Begawas umis cist ? Kto tu nieco vravel o joomle ? John v tom ma jasno. Chce wordpress. Tak co do toho pleties joomlu ?

 2. Zrovna u nekterych novych projetku resim stejne dilema. Jaky web, jaky design atd. A cim vic Googluju, tim vic jsem na rozpacich…

 3. @amazon-kindle.cz – WordPress MU je zbytečný, aktuální verze WordPressu si poradí i se správou více webů.

  @John – Ten budget je na jeden web?

 4. To je sranda, John tu nabízí 500 dolarů tomu, kdo to udělá, ale všichni sem házejí odkazy: udělej si to tam, či onde 🙂

 5. Johne aby se jen tak nevařilo z vody, mohl bys připravit jednoduchý wireframe kde by bylo jasně vidě jaké prvky na stránce potřebuješ mít, dále strukturu stránek – jaké stránky, podstránky atd.

  Tyto informace si stejně budeš muset připravit.

  Potom se dá na tvůj požadavek adekvátně reágovat, nyní je to moc obecné zadání.

  Děkuji

 6. Tak přemýšlím jestli by nebylo lepší dát pořádný budget. Bude to zajímavé pro profíky a s ohledem na trh se takový web zaplatí během velmi krátké doby (IMHO jednotky hodin :).

  Když to srovnám s diskuzí o regálech kde se háže půlmiliony .. no nevím nevím. Stejný problém se týká i stavajícího webu, jeho použitelnost vůbec není 100%ní.

 7. 2 anonym, Mara

  Přiznám se, že se v IT moc nevyznám, takže jsem pravděpodobně dotaz úplně nepochopil 🙁

  Pokud jde jenom o design tak jsme s úspěchem používali http://www.crowdspring.com/ kde by za těch 500 USD pár návrhů přišlo. Když by se dala větší částka může John dostat klidně několik set návrhů. Pak dát odkaz sem a můžou to čtenáři hodnotit a bodovat.

  Nebo to poslat zákazníkům Shipita ať si zvolí svůj design atd.

  Pokud se buduje Shipito jako global brand, už bych do webdesignu asi něco investoval. Udělal bych to tak, aby 100-200 lidí nad Shipitem přemýšlelo via Crowdspring, třeba za 1000 USD vítězný návrh a pak bych nechal několik tisíc lidí ať to hodnotí, klidně průběžně během vývoje. Hodnotící můžou vyhrát nějakou maličkost.

  Energie tolika lidí by to mohla posunout dál a bude to stát méně než agentura v LA.

 8. Ne, ne, ne. Já souhlasím s Johnem.

  WordPress na to stačí.

  Podle mě i stávající design Shipito.com je dostatečný. Design už víc zákazníků neudělá, je třeba se soustředit na core business.

 9. Já zase nesouhlasím 🙂

  Pokud už je Shipito v takovémto stádiu, že expanduje do Číny atd.., rozhodně bych přestal bastlit WordPressy a nechal bych udělat pořádnej, profesionální web.

  Bude postavený na systému přesně na míru Shipita a hlavně bude umět jeden web pro více zemí. Takto instalovat více systémů pro každou zemi rozhodně není správná cesta 😉

 10. jeden web s více jazykovými mutacemi – toť myslím správná cesta…

  jak bych asi hledal cinske shipito ? na cinskem google ?? 🙂

 11. Souhlasím s názory kolegů předemnou, když už se má Shipito takhle rozrůst, tak udělat profi web je myslím si základ. Více jazykových mutací atd atd.

  Nechci tím říct, že stávající WordPressy jsou špatné řešení, fungují a určitě tak i fungovat budou, ale do budoucna v tom vidím spíš problémy a přítěž, než výhru v tom, že teď ušetřím pár drobných.

  Pokud se Shipito rozroste ještě víc a bude třeba dělat další WordPressy do dalších zemí… Nebylo by lehčí udělat to pořádně teď, když je to ještě relativně málo?

  A btw, 500 USD budget… Kolik je tam toho třeba customizovat?

 12. Hmm… Pokud bude chtít udělat vlastní systém, který zglobalizuje všechny jeho weby a zjednoduší práci, pokud bude chtít najmout lidi, co mu budou dělat web, to všechno může. Ale peníze se dají získat efektivnějším a rychlejším způsobem než vyvíjet weby k božské dokonalosti. Kroutím nad Vámi hlavou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *